Klimatizace - Hustopeče > Topení klimatizací > Topení klimatizací. Kolik stojí provoz klimatizace v zimě?

Topení klimatizací. Kolik stojí provoz klimatizace v zimě?

Spousta lidí stále neví, že klimatizace se dá využít i v zimě, a to jako rychlé a levné topení.
Jistě, možná namítnete, že máte přece doma své topení tak proč uvažovat nad topením klimatizací. Možná vás napadne také otázka, proč byste si měli pořizovat klimatizaci na zimu, když potřebujete chladit klimatizací v létě?

To ale není ta správná otázka.
Zkuste se zeptat jinak:

Kolik mohu ušetřit topením klimatizací a co získám tím, když si klimatizaci pořídím už na zimu?

Odpověď Vás překvapí. Kolik stojí topení klimatizací a ještě mnohem více najdete níže v tomto článku.

Začneme téma ze široka. Při výběru topného mechanismu je důležité rozmyslet si, co od topení očekáváte. Pokud je Vaše odpověď:

 • rychlé vytopení prostoru
 • levné topení a finanční úsporu
 • sušení prádla nebo se sami ohřát

pak právě topení klimatizací je řešením pro Vás a vše výše uvedené umožňuje.

Kdo máte doma kotel na uhlí, dříví a nebo například podlahové topení víte, že pokud se přiblíží zima a dny jsou občas chladné, je pro vás ekonomicky nákladné rozjet svůj zdroj topení a když už jej spustíte, pak je pro vás výhodnější jej už ne-vypnout, a pokračovat s ním v topení přes zimu.

U kvalitní klimatizace je to přesně naopak. S klimatizací můžete topit a přitápět, kdykoliv uznáte za vhodné. To vše pouze stiskem jednoho až dvou tlačítek na ovladači a do pár minut se začne z klimatizace hrnout teplý vzduch. Kvalitním značkám klimatizací trvá vytopení místností minut.

Jak je to s rychlostí topení klimatizací v porovnání s podlahovým topením či radiátory?

Podlahové topení se často natápí 6-12 hodin, než získáte doma tepelnou pohodu. Klimatizacím trvá cca 3-5 minut a poznáte zvyšující se teplotu v místnosti. Navíc topení klimatizací lze kdykoliv zapnout a to jen na pár hodin, (například na podzim nebo ráno v chladných dnech). Podlahové topení nebudete zapínat kvůli pár hodinám a i kdyby, tak v rychlosti nemůže klimatizaci konkurovat.

Podobného principu se dočkáte i když nahříváte kotlem radiátory v místnosti. Doba než se ohřeje dostatečné množství vody a než se o horkou vodu zahřejí radiátory topení, ze kterého následně saje horký vzduch, trvá přibližně v lepších případech 20-30 minut.

Pokud přijdete domů zvenku zmrzlí, rychlost tepla je pro vás největší prioritou, nicméně tradiční způsoby vytápění, vám oproti topení klimatizaci v rychlosti moc nepomohou.

Pokud máte malé děti a přijdete domů v dešti, máte mnoho promočeného oblečení. V případě podlahového topení toho na něm moc neusušíte. V případě klimatizace vyvěsíte mokré oblečení “v místě dosahu klimatizace” s režimem topení a oblečení vám vyschne o dost rychleji.

Jak je to s rychlostí topení klimatizací v porovnání s topnými infra panely?

Jistě vás napadne možnost rychlého zahřátí pomocí topných infra panelů, které zahřívají lidskou pokožku okamžitě, pokud na ni “svítí” odrážejí z ní teplo. Teprve od osob a materiálů se pak ohřívá okolní vzduch v místnosti. Ale ten kdo panely má, ví a zná jejich nevýhody. 1) Někdy prostě preferujete prvně teplo “ve vzduchu”, a teprve následně na svém těle a někomu je dokonce záření panelů nepříjemné. 2) Spotřeba většiny infrapanelů je srovnatelná s elektrickými přímotopy, avšak jejich pořizovací cena je vyšší.
Je pravdou, že infra panel Vám pomůže i teoreticky vysušit promočené oblečení dětí co se vrátili po dešti domů, ale musí se vejít pod po tento panel. Mimo něj to bude trvat mnohem déle.

Jaké jsou výhody vytápění pomocí klimatizace?

Nynější klimatizace fungují na principu tepelného čerpadla vzduch – vzduch. Při topení klimatizační jednotkou dochází k obrácení distribuce tepla. Vnější jednotka získává teplo z okolního vzduchu, čímž dochází k tomu, že vnitřní jednotka topí. Tento způsob topení patří mezi nejefektivnější, nejekonomičtější, ale především nejekologičtější způsoby topení vůbec. Zjednodušeně řečeno, při topení klimatizace platíte pouze elektrickou energii, která pohybuje kompresorem klimatizace a ventilátorem vnitřní klimatizace. Teplo pak vlastně vzniká pomocí principu tepelného čerpadla pouze za cenu přijaté energie (spotřebovaného příkonu klimatizace) a teoreticky lze říct, že teplo je jako vedlejší produkt z tohoto principu poskytováno “zdarma”. Topení klimatizací aktivujete stiskem tlačítka a oproti přípravě dříví do kamen, nebo doplňování uhlí do kamen ztratíte tak pouze vteřiny. Topení klimatizací je pohodlné a časově nenáročné.

Shrnutí výhod topení klimatizací:

 • pořizovací cena (v porovnání s pořizovací cenou třeba plynového kotle)
 • úspora nákladů na elektrickou energii
 • nejrychlejší vytopení místnosti
 • klimatizace vás zbaví prachu a bakterií (stejně jako v létě)
 • nízké nároky na údržbu
 • se zprovozněním topení neztratíte ani minutu svého času (na rozdíl od krbů či kamen)

Kolik stojí topení prostřednictvím klimatizace?

Podívejme se například na topení klimatizací značky Toshiba, která patří mezi nejúspornější. Při průměrné nákupní ceně elektřiny 4,34 Kč/1 kWh (2020) má vlajková loď, nejvyšší řada klimatizace Toshiba Daiseikai 9 (o výkonu 2,5 kW chlazení) nejnižší příkon (spotřebu) při režimu topení od 0,15 kW/h, tzn. že za hodinu topení zaplatíte 0,65 Kč (0,15 x 4,34). Představme si, že doma potřebujeme intenzivně topit cca 10 hodin denně a tak za průměrných 10 hodin topení klimatizací Toshiba Daiseikai zaplatíte 6,50 Kč za den (10 hodin topení/den) a tím měsíční náklady na topení (při prům. počtu 30 dní) vás přijdou jen na 195 Kč!

Všechny klimatizace Toshiba obsahují patentovanou Invertorovou technologii díky, které pojede klimatizace Toshiba na plný výkon jen velmi zřídka. Proto mnohem častěji využijete klimatizaci při standardním (tzv. jmenovitém) příkonu, který činí pro Toshiba Daiseikai příkon 0,60 kW, kdy vás hodina topení vyjde na 2,60 Kč a topení za den na 26 Kč. Měsíční náklady na topení budou (při prům. počtu 30 dní) 781 Kč na jmenovitý výkon.

Cenové srovnání - zdroje topení podle finanční náročnosti:

Klimatizace Přímotop 4 x Infrapanel
Výkon topení3,5 kW  3 kW4 x 0,7 = 2,8 kW
Příkon topení0,6 kW3 kW4 x 0,7 = 2,8 kW
Délka topné sezóny7 měsíců7 měsíců7 měsíců
Náklady za měsíc781 kč3 906 Kč3 645 Kč
Náklady za rok5 468 Kč27 342 Kč25 515 Kč

O tom, že topení klimatizací značek Toshiba, které patří mezi nejúspornější ukáže i další model klimatizace. Při průměrné nákupní ceně elektřiny 4,34 Kč/1 kWh (2020) má klimatizace střední třídy Toshiba Shorai Edge (o výkonu 2,5 kW chlazení) nejnižší příkon (spotřebu) při režimu topení od 0,16 kW, tzn. že za hodinu topení zaplatíte 0,69 Kč (0,16 x 4,34). Představme si, že doma potřebujeme intenzivně topit cca 10 hodin denně a tak za průměrných 10 hodin topení klimatizací Toshiba Shorai Edge zaplatíte 6,90 Kč za den a tím vás vyjdou měsíční náklady vynaložené na topení (při prům. počtu 30 dní) jen na 207 Kč!

Všechny klimatizace Toshiba obsahují patentovanou Invertorovou technologii díky, které pojede na klimatizace Toshiba na plný výkon jen velmi zřídka. Proto mnohem častěji využijete klimatizaci při standardním (tzv. jmenovitém) příkonu, který činí pro Toshiba Shorai Edge příkon 0,70 kW, kdy vás hodina topení vyjde vyjde na 0,70 x 4,34 Kč, tj. 3 Kč. Funguje-li klimatizace 10 hodin denně na nejvyšší příkon, zaplatíte pouze 30 Kč za den!

Měsíční náklady na topení budou (při prům. počtu 30 dní) 900 Kč za měsíc.

Cenové srovnání - zdroje topení podle finanční náročnosti:

Klimatizace Přímotop 4 x Infrapanel
Výkon topení3,5 kW  3 kW4 x 0,7 = 2,8 kW
Příkon topení0,6 kW3 kW4 x 0,7 = 2,8 kW
Délka topné sezóny7 měsíců7 měsíců7 měsíců
Náklady za měsíc900 kč3 906 Kč3 645 Kč
Náklady za rok6 300 Kč27 342 Kč25 515 Kč

I nejlevnější kvalitní klimatizace od firmy Toshiba se může pyšnit nízkou spotřebou. Při průměrné nákupní ceně elektřiny 4,34 Kč/1 kWh (2020) má klimatizace střední třídy Toshiba Seiya  (o výkonu 2,5 kW chlazení) nejnižší příkon (spotřebu) při režimu topení od 0,19 kW, tzn. že za hodinu topení zaplatíte 0,83 Kč (0,19 x 4,34). Představme si, že doma potřebujeme intenzivně topit cca 10 hodin denně a tak za průměrných 10 hodin topení klimatizací Toshiba Seiya zaplatíte 8,30 Kč za den a tím vás vyjdou měsíční náklady vynaložené na topení (při prům. počtu 30 dní) jen na 249 Kč!

Všechny klimatizace Toshiba obsahují patentovanou Invertorovou technologii díky, které pojede na klimatiazce Toshiba na plný výkon jen velmi zřídka. Proto mnohem častěji využijete klimatizaci při standardním (tzv. jmenovitém) příkonu, který činí pro Toshiba Seiya  příkon 0,86 kW, kdy vás hodina topení vyjde vyjde na 0,86 x 4,34 Kč, tj. 3,70 Kč.  Funguje-li klimatizace 10 hodin denně na nejvyšší příkon, zaplatíte pouze pouze 37 Kč za den!

Měsíční náklady na topení budou (při prům. počtu 30 dní) 1 110 Kč za měsíc.

Cenové srovnání - zdroje topení podle finanční náročnosti:

Klimatizace Přímotop 4 x Infrapanel
Výkon topení3,5 kW  3 kW4 x 0,7 = 2,8 kW
Příkon topení0,6 kW3 kW4 x 0,7 = 2,8 kW
Délka topné sezóny7 měsíců7 měsíců7 měsíců
Náklady za měsíc1 100 kč3 906 Kč3 645 Kč
Náklady za rok7 700 Kč27 342 Kč25 515 Kč

Z toho vyplývá, že klimatizace je ve srovnání s přímotopem i infrapanelem je mnohem levnější topení.
Topení klimatizací Vás může přijít až 5x levněji! Měsíčně lze na nákladech ušetřit více než 3000 Kč!

Topení klimatizací je zkrátka rychlé, bezstarostné a cenově výhodné!
Na klimatizace Toshiba Vám navíc Klimatizace – Hustopeče poskytují 7 letou záruku. Její koupí tedy získáte jistotu, že vám klimatizace bude fungovat bez problémů minimálně 7 let. Životnost správně servisovaných klimatizací je i 15 a více let. Ty co byly namontovány před lety se dnes ještě nezastavili.

Modely klimatizací, které levně vytopí Váš byt i dům

 • Nejvyšší energetická účinnost (A+++)
 • za hodinu topení zaplatíte 0,65 Kč
 • Plazmový filtr zachycující viry a bakterie
 • Super ionizátor vzduchu
 • Omyvatelný prachový filtr
 • Tichý režim – vnitřní jednotka klimatizace od 20 dB

Více infomací ...

 • Energetická účinnost A+++
 • za hodinu topení zaplatíte 0,69 Kč
 • Nový “hranatý” nadčasový design, matný povrch
 • Systém HADA CARE pro zajištění proudění vzduchu bez průvanu v místnosti
 • 3D distribuce vzduchu (u jednotek od 5 kW)
 • Nejtišší vnitřní jednotka (ztlumení až do 19 dB)
 • Nejtišší venkovní jednotka (ztlumení až na 38 dB)
 • Ultra pure filtr
 • Funkce Krb (podpora ventilace krbu)

Více informací ...

 • Nejnižší výkon, už od 2 kW!
 • Vyšší energetická účinnost chlazení A++
 • za hodinu topení zaplatíte 0,83 Kč
 • Funkce ztišení vnitřní i venkovní jednotky
 • Tichá venkovní jednotka s nižšími vibracemi (-4 dB)
 • Tichá vnitřní jednotka klimatizace do 19 dB
 • Funkce nuceného odtávání

Více informací ...

 • Třída účinnosti A+++
 • Dokonalá filtrace vzduchu: prachový filtr, generátor ozonu a Ultra Pure filtr
 • HADA CareFlow – dokonalé a příjemné proudění vzduchu „bez průvanu“
 • Nízká hlučnost vnitřní jednotky 19 dB
 • Hlučnost venkovní jednotky 37 dB
 • Unikátní koncepce a design
 • První jednotka na trhu s textilním pláštěm

Více informací ...

Nevíte pro jakou klimatizaci se rozhodnout?

Vaši odborní poradci

Mgr. Monika Pencová, Dis
Petr Ovísek

 +420 774 453 355
info@klimatizace-hustopece.cz

Poslat nezávaznou poptávku

Zdarma Vám pošleme cenovou nabídku.

Mohlo by Vás zajímat:

Pro všechny co topí přímotopem

Pro všechny co topí přímotopem

Důležitá zpráva pro všechny co topí přímotopem a nebo topným panelem: Topte i 5x levněji s klimatizací od Klimatizace-Hustopeče®!Jak je to možné? Při regulované sazbě elektřiny...

číst více