Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte 1 vnitřní jednotku ZDARMA! Nyní s čističkou vzduchu jako DÁREK! Více informací zde.

Klimatizace - Hustopeče > Topení klimatizací > Průvodce Topením klimatizací > Topení klimatizací. Kolik stojí topení klimatizací v zimě?

Topení klimatizací. Kolik stojí topení klimatizací v zimě?

Hodnocení: 5/5 | Celkem: 85 recenzí | Publikováno: 16.2.2024

Doba čtení: 18 min

Topení klimatizací. Kolik stojí topení klimatizací v zimě?

Topení klimatizací je rychlé a levné topení, a v dnešní době, kdy každý z nás hledá způsoby, jak ušetřit na nákladech za energie a zároveň zůstat v teple během chladných zimních měsíců, představuje tento způsob vytápění ideální řešení. Ve světě moderních technologií se objevuje stále více způsobů, jak udržet naše domovy v teple efektivně a ekonomicky.

Jedním z těchto způsobů je topení klimatizací, které se stává stále populárnějším řešením pro mnoho domácností. V tomto článku se ponoříme do světa vytápění klimatizací a prozkoumáme, jak vám může pomoci ušetřit peníze a zároveň zajistit pohodlí vašeho domova.

Obsah článku:

Topení klimatizací je rychlé a levné, a v tomto článku prozkoumáme jeho efektivitu a ekonomiku s ohledem na energetické třídy A+++, A++ a A+. Uvedeme konkrétní náklady na provoz během zimy a porovnáme je s tradičními metodami vytápění, jako jsou elektrické přímotopy, infra-panely, topné kabely, elektrické a plynové kotle. Ukážeme vám, jak můžete díky moderním klimatizačním technologiím ušetřit peníze a zlepšit tepelný komfort vašeho domova.

Jistě, možná namítnete, že máte přece doma své topení tak proč uvažovat nad topením klimatizací. Možná vás napadne také otázka, proč byste si měli pořizovat klimatizaci na zimu, když potřebujete chladit klimatizací v létě?

To ale není ta správná otázka. Zkuste se zeptat jinak:

Topení klimatizací je levnější než topení krbem
Example Site - Frequently Asked Questions(FAQ)

Co získám tím, když si klimatizaci pořídím na zimu?

Odpověď vás překvapí. Kolik stojí topení klimatizací a ještě mnohem více najdete níže v tomto článku.

Začneme téma ze široka. Při výběru topného mechanismu je důležité rozmyslet si, co od topení očekáváte. Pokud je Vaše odpověď:

pak právě topení klimatizací je řešením pro vás a vše výše uvedené umožňuje.

Kdo máte doma kotel na uhlí, dříví a nebo například podlahové topení víte, že pokud se přiblíží zima a dny jsou občas chladné, je pro vás ekonomicky nákladné rozjet svůj zdroj topení a když už jej spustíte, pak je pro vás výhodnější jej už ne-vypnout, a pokračovat s ním v topení přes zimu.

U kvalitní klimatizace je to přesně naopak. S klimatizací můžete topit a přitápět, kdykoliv uznáte za vhodné. To vše pouze stiskem jednoho až dvou tlačítek na ovladači a do pár minut se začne z klimatizace hrnout teplý vzduch. Kvalitním značkám klimatizací trvá vytopení místností v řádu minut.

Proč topit klimatizací?

Protože topení klimatizací je nejlevnější teplo, které si doma můžete užívat. Díky topení klimatizací ušetříte peníze.

 • Prémiové klimatizace fungují na principu tepelného čerpadla vzduch – vzduch. Při topení klimatizační jednotkou dochází k obrácení distribuce tepla, kdy teplo se vytváří uvnitř, zima proudí ven. Vnější jednotka získává teplo z okolního vzduchu, čímž se výrazně pomáhá tomu, že vnitřní jednotka levně topí.

Teplo vzniká  pouze za cenu přijaté energie pro provoz klimatizace (spotřebovaného příkonu klimatizace) a teoreticky lze říct, že teplo je jako vedlejší produkt  a z tohoto pohledu je poskytováno “zdarma”. Tento způsob topení patří mezi nejefektivnější, nejekonomičtější, ale především nejekologičtější způsoby topení vůbec. Zjednodušeně řečeno, při topení klimatizace platíte pouze elektrickou energii, která pohybuje kompresorem klimatizace a ventilátorem vnitřní klimatizace. A to je velmi malá spotřeba elektrické energie.

Topení klimatizací aktivujete stiskem tlačítka a oproti přípravě dříví do kamen, nebo doplňování uhlí do kamen, ztratíte tak pouze vteřiny. Topení klimatizací je pohodlné a časově nenáročné. Více o rychlém topení klimatizací

Rychlé topení a přitápění klimatizací Kategorie: Topení klimatizací Topení klimatizací je rychlé topení, kdy po nastavení ovladače a stisku tlačítka se teplo začne doslova hrnout do místnosti od cca 2-5 minut. Nastavení topení můžu provést také mocí WiFi… číst více

Shrnutí výhod topení klimatizací:

 • pořizovací cena patří k těm nižším (v porovnání s pořizovací cenou plynového kotle, elektrokotle a podlahového topení nebo i tepelného čerpadla vzduch-voda),
 • úspora nákladů na elektrickou energii o více jak 80% u topení elektřinou, o 70% levněji než topení uhlím, o více jak 50% při topení plynem,
 • nejrychlejší vytopení místnosti,
 • klimatizace vás zbaví prachu a bakterií (pokud obsahuje účinné součásti na čištění vzduchu jako Toshiba Daiseikai nebo Mitsubishi Diamond),
 • nízké nároky na údržbu (od Klimatizace-Hustopeče® doživotní sleva 50% na servis),
 • se zprovozněním topení neztratíte ani minutu svého času (na rozdíl od krbů či kamen kam musíte přikládat, nebo podlahové topení na které musíte čekat)

Kolik stojí topení klimatizací?

Ukážeme u čtyř modelů různých tříd. TOP klimatizace k topení Toshiba Daiseikai, zlaté střední cestě Toshiba Shorai Edge a kvalitě za rozumnou cenu Toshiba Seiya. Nejlevnější třídu zastupuje LG DUALCOOL standard se SCOP 4.

Kolik stojí hodina provozu klimatizace?

Podívejme se například na topení klimatizací značky Toshiba, která patří mezi nejúspornější. Při průměrné nákupní ceně elektřiny 7,60 Kč za 1 kWh (09/2023 zdroj ČSÚ) má vlajková loď, nejvyšší řada klimatizace Toshiba Daiseikai 9 (o výkonu 2,5 kW chlazení) nejnižší příkon (spotřebu) při režimu topení od 0,15 kWh, tzn. že za hodinu topení zaplatíte 1,14 Kč (0,15 x 7,60).

Kolik elektřiny spotřebuje klimatizace?

Představme si, že doma potřebujeme intenzivně topit cca 10 hodin denně. V takovém případě Toshiba Daiseikai spotřebuje s minimálním příkonem 0,15 kWh za 10 hodin topení celkem 1,5 kW a tak za průměrných 10 hodin topení klimatizací Toshiba Daiseikai zaplatíte 11,4 Kč za den! Měsíční náklady na topení klimatizací v takovém případě stojí jen na 342 Kč (při prům. počtu 30 dní)!

Kdo má levnější cenu elektřiny zaplatí tím ještě méně!

Všechny klimatizace Toshiba obsahují patentovanou Invertorovou technologii díky, které pojede klimatizace Toshiba na plný výkon jen velmi zřídka. Dobře navržená klimatizace spíše využije standardního (tzv. jmenovitém) příkonu a velmi často se bude spotřeba pohybovat mezi minimálním a jmenovitým výkonem. Při jmenovitém příkonu Toshiby Daiseikai 0,60 kWh spotřebuje za 10 hodin tato klimatizace celkem 6 kW a to pak náklad na 1 hodinu topení vychází na 4,56 Kč a za topení klimatizací zaplatíte jen 45,60 Kč/ 10 hodin topení/ denně. Měsíční náklady na topení budou (při prům. počtu 30 dní) činit částku 1 368 Kč při provozu klimatizace na jmenovitý výkon.

Srovnání spotřeby klimatizace při topení s elektrickými zdroji vytápění:
  Klimatizace Přímotop 3000w Infrapanel 3000w
Výkon topení 3,5 kW 3 kW 3 kW
Příkon topení 0,6 kW 3,25 kW 3,25kW
Délka topné sezóny 7 měsíců 7 měsíců 7 měsíců
Náklady za měsíc 342 - 1368 Kč 7 410 Kč 7 410 Kč
Náklady za rok 2 394 Kč - 9 576 Kč 51 870 Kč 51 870 Kč

Cena klimatizace cena od 51 200 Kč

Kolik stojí hodina provozu klimatizace?

O tom, že topení klimatizací značek Toshiba, které patří mezi nejúspornější ukáže i další model klimatizace. Při průměrné nákupní ceně elektřiny 7,60 Kč/1 kWh (9/2023 zdroj ČSÚ) má klimatizace střední třídy Toshiba Shorai Edge (o výkonu 2,5 kW chlazení) nejnižší příkon (spotřebu) při režimu topení od 0,16 kWh, tzn. že za hodinu topení zaplatíte 1,216 Kč (0,16 x 7,60).

Kolik elektřiny spotřebuje klimatizace?

Za situace, kdy doma potřebujeme intenzivně topit 10 hodin denně, Toshiba Shorai Edge spotřebuje s minimálním příkonem 0,16 kWh za 10 hodin topení celkem 1,6 kW a tak zaplatíme za průměrných 10 hodin topení klimatizací Toshiba Shorai Edge pouze 12,16 Kč za den. Díky tomu budou měsíční náklady na topení klimatizací jen 364,8 Kč (při prům. počtu 30 dní)! Kdo má levnější nákupní cenu elektřiny, bude mít cenu za spotřebu ještě nižší.

Klimatizace Toshiba obsahují patentovanou Invertorovou technologii díky, které pojede na klimatizace Toshiba na plný výkon jen velmi zřídka. Dobře navržená klimatizace spíše využije standardního (tzv. jmenovitém) příkonu a velmi často se bude spotřeba pohybovat mezi minimálním a jmenovitým výkonem. Jmenovitý příkon Toshiba Shorai Edge činní 0,70 kWh a za 10 hodin topení tato klimatizace spotřebuje 7 kW, a to pak 1 hodina topení stojí 5,32 Kč. Funguje-li klimatizace 10 hodin denně na jmenovitý příkon, stojí topení touto klimatizací jen 53,2 Kč za den! Měsíční náklady na topení klimatizací budou 1 596 Kč za měsíc (při prům. počtu 30 dní) .

Srovnání spotřeby klimatizace při topení s elektrickými zdroji vytápění:
  Klimatizace Přímotop 3000w Infrapanel 3000w
Výkon topení 3,5 kW 3 kW 3 kW
Příkon topení 0,16 - 0,6 kW 3,25 kW 3,25 kW
Délka topné sezóny 7 měsíců 7 měsíců 7 měsíců
Náklady za měsíc 365 - 1 596 Kč 7 410 Kč 7 410 Kč
Náklady za rok 2 555 -11 172 Kč 51 870 Kč 51 870 Kč

Cena klimatizace od 36 900 Kč

Kolik stojí hodina provozu klimatizace?

I nejlevnější kvalitní klimatizace od firmy Toshiba se může pyšnit nízkou spotřebou. Při průměrné nákupní ceně elektřiny 7,60 Kč/1 kWh (9/2023 zdroj ČSÚ) má klimatizace střední třídy Toshiba Seiya  (o výkonu 2,5 kW chlazení) nejnižší příkon (spotřebu) při režimu topení od 0,19 kWh, tzn. že za hodinu topení zaplatíte 1,444 Kč (0,19 x 7,60).

Kolik elektřiny spotřebuje klimatizace?

Máme rádi teplo a tak doma potřebujeme intenzivně topit cca 10 hodin denně. V takovém případě za průměrných 10 hodin topení spotřebuje Toshiba Seiya s nejnižším příkonem 0,19 kWh, za 10 hodin spotřebuje 1,9 kW a tedy zaplatíte 14,44 Kč při topení denně. Měsíční náklady vynaložené na topení budou jen na 433,3 Kč (při prům. počtu 30 dní)!

Kdo má levnější nákup elektrické energie ušetří ještě více.

Všechny klimatizace Toshiba obsahují patentovanou Invertorovou technologii díky, které pojede na klimatizace Toshiba na plný výkon jen velmi zřídka. Dobře navržená klimatizace spíše využije tzv. jmenovitého příkonu topení a velmi často se tak bude spotřeba pohybovat mezi minimálním a jmenovitým výkonem. Jmenovitý příkon pro Toshiba Seiya je stanoven na 0,86 kW a tedy 1 hodina topení této klimatizace stojí 6,54 Kč.  Funguje-li klimatizace 10 hodin denně v jmenovitém příkonu zaplatíme pouze 65,4 Kč za den! Topení touto klimatizací za celý měsíc stojí  1 962 Kč (při prům. počtu 30 dní).

Srovnání spotřeby klimatizace při topení s elektrickými zdroji vytápění:
  Klimatizace Přímotop 3000w Infrapanel 3000w
Výkon topení 3,5 kW 3 kW 3 kW
Příkon topení 0,86 kW 3,25 kW 3,25 kW
Délka topné sezóny 7 měsíců 7 měsíců 7 měsíců
Náklady za měsíc 434 -1 962 Kč 7 410 Kč 7 410 Kč
Náklady za rok 3 038 - 13 734 Kč 51 870 Kč 51 870 Kč

Cena klimatizace od 26 800 Kč

LG DUALCOOL standard vnitřní a vnější jednotka a ovladač

Kolik stojí hodina provozu klimatizace?

Pojďme se nyní podívat jak topí jiné klimatizace se SCOP 4, kteří někteří prezentují jako vhodné na topení. Podíváme se na klimatizaci od firmy LG jménem DUALCOOL standard. Při průměrné nákupní ceně elektřiny 7,60 Kč/1 kWh (9/2023 zdroj ČSÚ) má tato klimatizace  (o výkonu 2,5 kW) nejnižší příkon (spotřebu) v režimu topení od 1,05 kWh. Tzn. že za hodinu topení zaplatíte 7,98 Kč (1,05 x 7,60).

 

Kolik elektřiny spotřebuje tato klimatizace?

Máme rádi teplo a tak doma potřebujeme intenzivně topit cca 10 hodin denně. V takovém případě za průměrných 10 hodin topení spotřebuje LG DUALCOOL standard s nejnižším příkonem 1,05 kWh, za 10 hodin spotřebuje 10,5 kW a tedy zaplatíte 79,8 Kč při topení 10 h denně!

Měsíční náklady vynaložené na topení budou už 2 394 Kč (při prům. počtu 30 dní)!

Kdo má levnější nákup elektrické energie ušetří ještě více.

Srovnání spotřeby klimatizace A++ se SCOP 4 při topení s elektrickými zdroji vytápění:
  Klimatizace Přímotop 3000w Infrapanel 3000w
Výkon topení 3,5 kW 3 kW 3 kW
Příkon topení 1,05 kW 3,25 kW 3,25 kW
Délka topné sezóny 7 měsíců 7 měsíců 7 měsíců
Náklady za měsíc 2 394 Kč 7 410 Kč 7 410 Kč
Náklady za rok 16 758 Kč 51 870 Kč 51 870 Kč

Cena klimatizace od 26 200 Kč

Z porovnání  vyplývá,

 • že topení klimatizací pomocí prémiových modelů je 5x a více levnější, než jiné elektrické zdroje!

Topení klimatizací lze ušetřit více jak 80 % nákladů.

Měsíčně lze (jednou klimatizací) na nákladech při topení klimatizací ušetřit i více než 6 042 Kč. Topný systém z více klimatizací bude ještě efektivnější.

Ročně lze (jednou klimatizací) ušetřit na nákladech 42 294 Kč oproti přímotopům a infrapanelům!

POZOR !!!

Pozorní čtenáři, kteří si prostudovali celou tabulku, si jistě všimli, že i klimatizace s vysokou energetickou třídou A++ pro chlazení a A+ pro topení a topným faktorem (SCOP) okolo 4 nemusí vždy dosahovat vynikající spotřeby při vytápění. Důvodem je, že ne všechny klimatizační jednotky jsou optimalizovány pro efektivní topení.

Pro skutečně úsporné a efektivní vytápění je zásadní zvolit správnou klimatizaci navrženou pro celoroční provoz. Naši odborníci vám rádi pomohou s výběrem ideální jednotky přesně pro váš domov.

Stejně tak lze ušetřit i při topení s elektrickým kotlem nebo boilerem na ohřev teplé vody – viz náš článek Pro všechny co topí elektrokotlem, boilerem s topnou spirálou.

Pro všechny co topí elektrokotlem, boilerem a topnou spirálou Pro všechny co topí elektrokotlem, boilerem a topnou spirálou Kategorie: Topení klimatizací Topení elektrokotlem je o 80% nákladnější než Topení klimatizací. Přečtěte si tento článek, který vysvětlí jak to celé funguje a srovnává jednotlivé náklady těchto topných systémů. číst více

Topení plynem nebo klimatizací?

Odhaleno: Tajemství levného topení a ohřevu vody. Zapomeňte na plyn, řešením je klimatizace!

Inspirujte se příběhem našeho klienta Josefa z Brněnska, který přešel z topení plynem na topení klimatizací a za rok ušetřil neuvěřitelných 50% nákladů na vytápění.

Topení klimatizací je levnější než topení plynem o víc jak 50%

Pokud i vy zvažujete, jak efektivně a úsporně vytopit svůj domov, rozhodně byste měli zvážit možnost topení pomocí klimatizace. Moderní klimatizační jednotky dokáží nejen chladit v létě, ale také účinně topit v zimě a navíc ohřívat užitkovou vodu po celý rok.

Jak je to možné? Technologie tepelného čerpadla obsažená v klimatizaci dokáže i při nízkých venkovních teplotách získávat teplo ze vzduchu a s minimem spotřebované elektřiny ho přenášet do vašeho domu. Jedná se o velmi efektivní a ekologický způsob vytápění.

Chcete se dozvědět více o výhodách topení klimatizací a porovnat provozní náklady s plynovým kotlem? Podívejte se na náš podrobný článek „Topení plynem nebo klimatizací?„, kde najdete nejen technické srovnání obou řešení, ale také další reálné příběhy našich spokojených zákazníků.

Nechte se inspirovat a udělejte první krok k levnějšímu a ekologičtějšímu topení ve vašem domě. Naši specialisté vám rádi poradí a navrhnou optimální řešení přímo pro váš domov. Kontaktujte nás ještě dnes! Více v článku Topení plynem nebo klimatizací?

Topení plynem nebo klimatizací Kategorie: Topení klimatizací Velké porovnání jestli je výhodnější topit plynem nebo klimatizací. Nejobsáhlejší porovnání způsobů vytápění plyn vs. klimatizace včetně ekonomického srovnání. Takový článek zaměřený na toto téma je prvním svého druhu a… číst více

Jaká je spotřeba klimatizace za celou zimu?

Spotřeba prémiové klimatizace A+++ střední třídy, při topení v zimě spotřebuje od 0,15 – 0,6 kW/h. Klimatizace nejvyšší třídy TOP (od SCOP 5,2 výše) bude topit ještě levněji.

Pro účely tohoto výpočtu propočítáme klimatizaci střední třídy. Náklady na topení jedním kusem klimatizace střední třídy (Toshiba Shorai Edge) s hodnou SCOP 5,1 za celou zimu vychází při jmenovité spotřebě 0,16 – 0,7 kW/h a jsou zobrazeny podle tabulky níže.

Pokud klimatizace navrhne a instaluje odborník na Topení klimatizací, budou náklady na topení klimatizaci za celou zimu v nejlepším případě 1 532 Kč a v horším případě pak 6 703 Kč (při 6h topení denně).

Náklady na topení jednou klimatizací za celou zimu:

(naleznete ve vyčíslení v posledním řádku tabulky, ve žlutém poli)

Výpočet kolik stojí vytápění klimatizací v zimě

Jak je vidět z předchozích výpočtů, topení klimatizací může přinést významné úspory v porovnání s tradičními metodami elektrického vytápění, jako jsou přímotopy nebo infrapanely.

Topení klimatizací střední třídy s tepelným výkonem 3,2 kW vás během celé zimní sezóny vyjde od 1 532 Kč do max. 6 703 Kč v závislosti na cenách elektřiny. Naproti tomu přímotop či infrapanel o výkonu pouhých 3 kW spotřebuje elektřinu za více než 31 000 Kč, což je o 24 297 Kč výší spotřeba a téměř pětinásobek nákladů než při topení klimatizací.

Tyto propočty jasně ukazují, že topení klimatizací je z dlouhodobého hlediska výrazně úspornější variantou. Ačkoliv počáteční investice do klimatizační jednotky může být vyšší, její efektivita a nízké provozní náklady vám ušetří značné prostředky během let používání.

 • Pokud vás tyto informace zaujaly a chcete se dozvědět více o úsporách, které můžete dosáhnout topením klimatizací, doporučujeme vám přečíst si náš podrobný článek „Vyplatí se topit klimatizací„. Najdete v něm detailní srovnání nákladů různých topných systémů během období 7 let, včetně klimatizací, plynových a elektrických kotlů i přímotopů.

S odbornými radami a tipy můžete učinit informované rozhodnutí o nejvhodnějším způsobu vytápění vašeho domova, které vám přinese nejen tepelný komfort, ale také významné finanční úspory. Neváhejte nás kontaktovat pro individuální konzultaci a návrh topného řešení přímo pro váš domov.

topení klimatizací se vyplatí Vyplatí se topit klimatizací Kategorie: Članky, Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Srovnání nákladů topení klimatizací a elektro-kotlem, plynem a přímotopy během 7 zim. Náklady na pořízení klimatizací k topení se mohou vrátit už za 2 roky a v případě náhrady za… číst více

Cestou ven z energetické krize je řešení od Klimatizace-Hustopeče®

Když se rozhodnete pro profesionální řešení topných systémů od Klimatizace-Hustopeče®, můžete očekávat, že:

 • náklady na roční topení pomocí klimatizace střední třídy budou v optimálním případě činit pouze 1 532 Kč za celý rok.
 • I když maximální náklady mohou dosáhnout až 6 703,20 Kč ročně, tato situace se však většinou nebo spíše skoro vůbec nevyskytuje.
 • Průměrně se náklady pohybují spíše ke snížené hranici a ustálí se někde uprostřed. Proto vám chceme nabídnout spolupráci s námi.

Po přečtení tohoto článku již rozumíte části toho, co jsme si uvědomili v roce 2016, kdy jsme začali sbírat data o topení pomocí klimatizací. Pokud máte zájem vidět, jak naše řešení funguje v praxi, neváhejte pokračovat v čtení naší sekce Topení klimatizací nebo se obraťte na naše odborné poradce, kteří vám rádi představí naše úspěchy v oblasti topení.

Pokud vás zajímá další způsob srovnání klimatizací, tepelných čerpadel a jiných elektrických zdrojů, navštivte naši stránku Co je to SCOP. Zde najdete informace o tomto způsobu srovnání a budete překvapeni, že dobře navržené topení pomocí klimatizací může ušetřit až 24 % ve srovnání s jinými tepelnými čerpadly.

SEER klimatizace, SCOP klimatizace Co je to SCOP klimatizace ? Pomocí SCOP můžeme porovnávat spotřebu elektrických zdrojů při topení. Dozvíme se tak o kolik např. % je jaký zdroj tepla úspornější a nebo o kolik % je větší žrout elektrické… číst více

Topení klimatizací je zkrátka rychlé, bezstarostné a cenově výhodné!

Na klimatizace Toshiba Vám Klimatizace-Hustopeče® poskytují záruku 7 let.

 • Koupí klimatizace u  Klimatizace-Hustopeče® získáte jistotu, že klimatizace bude navržena správně, bude pracovat efektivně a bez problémů minimálně 7 let. Pokud by se něco náhodou pokazilo, 7 let neseme v rámci záruky náklady jenom my a všechny opravy budou zdarma.

Dnes již můžeme říct, že životnost správně servisovaných klimatizací je 15 a více let. Proto od klimatizace získáte servis vždy s 50% slevou, čímž pro vás bude levný a klimatizace díky němu dlouho vydrží. Klimatizace co jsme montovali před lety, stále spolehlivě fungují a ještě nezastavili. Příběhy našich zákazníků najdete  například na stránce  firemního profilu na seznam.cz

Další informace k Topení klimatizací

Objevte svět efektivního a úsporného topení s klimatizací – vše na jednom místě!

Pokud vás zaujala možnost vytápění vašeho domova pomocí klimatizace, pak byste rozhodně neměli minout naši sekci „Topení klimatizací„. Najdete zde komplexní informace, které vám pomohou zorientovat se v této moderní a efektivní technologii.

V naší sekci se dozvíte:

 • Jak funguje topení klimatizací a jaké jsou jeho hlavní výhody
 • Tipy a triky, jak maximalizovat účinnost a minimalizovat náklady na provoz
 • Odpovědi na nejčastější otázky v našem přehledném FAQ
 • Podrobný průvodce procesem instalace a výběru vhodné klimatizační jednotky
 • Reálné zkušenosti a recenze našich spokojených zákazníků

Ať už jste majitel domu, bytu či chaty, v sekci „Topení klimatizací“ naleznete cenné informace, které vám pomohou učinit informované rozhodnutí o budoucnosti vytápění vašeho domova.

Úsporné vytápění klimatizací Vše o topení klimatizací Kategorie: Topení klimatizací Hlavní strana sekce Topení klimatizací, kde naleznete všechny informace k topení klimatizací které jinde na webu nenajdete. Srovnání, články, videa, průvodce topením klimatizací. číst více

Dokonce se dozvíte, že klimatizace také levně může ohřívat vodu!

Současné topení a klimatizací a ohřev vody, je budoucností vytápění. Tři možnosti chladit, topit, a ohřívat vodu v jednom, dělají z tohoto systému nejlepší variantu pro nové domy, zateplené budovy a také rekonstrukce. Při spojení s fotovoltaikou dosahujeme úžasné spotřeby a velmi levného a efektivního ohřevu vody i v zimních měsících. Více v článku Topení a ohřev vody klimatizací.

Topení a ohřev vody klimatizací Kategorie: Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Topení a ohřev vody klimatizací je relativní novinkou, která ušetří až 90% nákladů při topení elektřinou. Klimatizace funguje jako multi split až pro 3 vnitřní jednotky a místo čtvrté jednotky… číst více

Autor článku:  Klimatizace-Hustopeče®

Král klimatizací

Král klimatizací

spolu autor tohoto článku a zakladatel Klimatizace - Hustopeče®

Král klimatizací je tajemný alias našeho zakladatele. Rád klimatizace testuje, zkouší novinky a tlačí na jejich výrobce, aby své klimatizace neustále inovovali a zvyšovali jejich kvalitu. Je také nekompromisní, když se jedná o kvalitu naší práce a našich týmu. Z kvality poskytovaných služeb, nikdy neuhne. V České republice v roce 2016 jako první vystihl myšlenku Klimatizace, které levně chladí a v zimě ještě levněji topí.