U klimatizace se šetřit nevyplácí

Pravdivý příběh s nepříliš šťastným koncem

Klimatizace se pomalu ale jistě stává nedílnou součástí našich obydlí. Při výběru vhodné klimatizace hrají roli velké množství faktorů. Mnohdy se ale zákazníci neřídí radami odborníků v domnění, že když dají na vlastní názor, tak ušetří. To se často ukáže jako veliká chyba.

V tomto případě rozhodně neplatí rčení “kdo šetří, má za tři”. Budeme vám vyprávět příběh, který se skutečně stal a happy endem rozhodně nekončí. Nedávno nás kontaktoval klient s požadavkem, že chce provést demontáž staré poškozené klimatizace a místo ní chce nainstalovat již používanou klimatizaci neznámé značky z jiného prostoru. Přes všechny rady, které jsme zákazníkovi poskytli, se rozhodl, že novou klimatizaci kupovat nechce. Prý to bude stát hromadu peněz a on momentálně nemá na rozhazování. Řekli jsme si “tak tedy dobrá”. Pustili jsme se do demontáže staré klimatizace a začali jsme s instalací nové. Častým problémem u neznačkových klimatizacích je, že nemají dostupné servisní zastoupení ani síť dodavatelů náhradních dílů. Přesně takový problém nastal a my jsme museli provést opravu a řádný servis sami. Už tady se začaly sypat první korunky. Dalším nesnázím bylo, že zánovní klimatizace měla větší výkon než klimatizace předchozí, tudíž jsme museli provést stavební úpravy, aby průrazy prošlo i širší potrubí. Tím byl další výdaj na světě.

Klimatizace byla konečně nainstalovaná, stačilo už ji jen zprovoznit, co se ale nestalo. Majitel ztratil ovladač zánovní klimatizace a na nás bylo sehnat ovladač nový.  Bohužel i takový ovladač něco stojí a né každý se je kompatabilní s typem jednotky. Po zapnutí klimatizační jednotky přišlo další úskalí. Z klimatizace během demontáže uniklo veškeré chladivo, které jsme museli následně doplnit.

Podtrženo sečteno, celková cena se vyšplhala až na 32 953 Kč. Což je dokonce více než byl původní rozpočet klienta a než je cena nové klimatizaci se zárukou spolu s demontáží staré klimatizace. Kdyby se řídil radami odborníků, měl by novou klimatizaci s prodlouženou zárukou až na 72 měsíců, která by mu vydržela skoro 25 let.

Jaké z toho plyne ponaučení? Nebraňte se radám odborníků, jejich cílem není vás oškubat, ale poradit a navrhnout to správné řešení, protože právě oni jsou specialisté ve svém oboru. Klimatizace Hustopeče nabízí kvalitní servisní služby, které jsou neustále vylepšovány.

Pravidelný servis prodlužuje životnost klimatizace až o několik let, tak nás neváhejte oslovit.

Jak jsme montovali na jednu špatně provedenou přípravu

Jednou jsem jel na prohlídku k zákazníkovi, kde dle informací měla být již hotová příprava. Ve dveřích mě přivítal milý mladý pan domácí a pozval mě nahoru do pokojů, kde se měly montovat jednotky. Cestou po schodech mi nadšeně povídal o tom, jak si montáž...

Jak probíhá stavební příprava krok po kroku?

Kdy je vhodný čas? Nejlepší čas je ihned jakmile se ke stavbě nebo rekonstrukci rozhodnete. Poptávat si elektrikáře nebo vodaře je úplně běžnou věcí a stejně tak byste měli myslet i na chlazení. Pamatovat musíte také na to, že ve firmách se obvykle netočí specialisté...

Proč je délka záruky tak moc důležitá?

Proč je délka záruky tak moc důležitá?

Většina návštěvníků, kteří navštíví web s klimatizacemi, uvažuje o její koupi. Drtivá většina porovnává klasické parametry jako je výkon, hlučnost, spotřeba, cena, servisní služby atd. Jeden důležitý parametr téměř přehlížejí a tím je záruka. Nastíníme vám krátký příběh o tom, jaké trampoty jsem zažili při nákupu kancelářských židlí, a jak nám život znepříjemnila neprodloužená záruka.