Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte 1 vnitřní jednotku ZDARMA! Nyní s čističkou vzduchu jako DÁREK! Více informací zde.

Klimatizace - Hustopeče > Članky > U klimatizace se šetřit nevyplácí

U klimatizace se šetřit nevyplácí

Výměna nefunkční klimatizace za starou? Pravdivý příběh s nepříliš šťastným koncem

Klimatizace se stává nedílnou součástí našich obydlí. Při výběru vhodné klimatizace hraje roli velké množství faktorů. Mnohdy se ale zákazníci neřídí radami odborníků v domnění, že když dají na vlastní názor, tak ušetří. To ale může být velká chyba! V tomto příběhu se ukáže, že u klimatizace se šetřit nevyplácí. Demontáž staré poškozené klimatizace a místo ní instalace používané klimatizace neznámé značky z jiného prostoru nebyla nejšťastnější, ani nejlevnější volbou.

Kdo šetří, nemá za tři…

V tomto případě rozhodně neplatí rčení “kdo šetří, má za tři”. Důkazem toho je příběh, který se skutečně stal a happy endem rozhodně nekončí.

Nedávno nás kontaktoval klient s požadavkem, že chce provést demontáž staré poškozené klimatizacemísto ní chce nainstalovat již používanou klimatizaci neznámé značky z jiného prostoru. Přes všechny rady, které jsme zákazníkovi poskytli, se rozhodl, že novou klimatizaci kupovat nechce. Byl přesvědčený, že by stála spoustu peněz, a v tu chvíli neměl „na rozhazování“. Nakonec jsme souhlasili a pustili se do demontáže staré klimatizace a začali jsme s instalací nové. 

Problémy se staršími klimatizacemi

Častým problémem u neznačkových klimatizacích je, že nemají dostupné servisní zastoupení, ani síť dodavatelů náhradních dílů. Přesně takový problém nastal a my jsme museli provést opravu a řádný servis sami. Už tady začaly vznikat první náklady. Další nesnází bylo, že zánovní klimatizace měla větší výkon než klimatizace předchozí, tudíž jsme museli provést stavební úpravy, aby průrazy prošlo i širší potrubí. Tím byl další výdaj na světě.

Když byla klimatizace konečně nainstalovaná a stačilo už ji jen zapnout, přišel další zádrhel. Majitel ztratil ovladač klimatizace a na nás bylo sehnat ovladač nový. Bohužel i takový ovladač něco stojí, a ne každý je kompatabilní s typem jednotky. I to jsme vyřešili. Po zapnutí klimatizační jednotky přišlo ale další úskalí. Z klimatizace během demontáže uniklo veškeré chladivo, takže jsme ho museli doplnit.

Místo úspory přesáhnutí rozpočtu

Podtrženo sečteno, celková cena této „výměny“ se vyšplhala až na 32 953 Kč. To je více než byl původní rozpočet klienta i než je cena nové klimatizaci se zárukou spolu s demontáží staré klimatizace. Kdyby se řídil radami odborníků, měl by novou klimatizaci s prodlouženou zárukou až na 7 let, která by mu mohla vydržet až 25 let.

Jaké z toho plyne ponaučení? Nebraňte se radám odborníků! Jejich cílem není vás obrat o peníze, ale poradit a navrhnout to správné řešení, protože právě oni jsou specialisté ve svém oboru. Klimatizace – Hustopeče nabízí kvalitní servisní služby, které jsou neustále vylepšovány.

Pravidelný servis prodlužuje životnost klimatizace až o několik let! Neváhejte nás oslovit.