U klimatizace se šetřit nevyplácí

Pravdivý příběh s nepříliš šťastným koncem

Klimatizace se pomalu ale jistě stává nedílnou součástí našich obydlí. Při výběru vhodné klimatizace hrají roli velké množství faktorů. Mnohdy se ale zákazníci neřídí radami odborníků v domnění, že když dají na vlastní názor, tak ušetří. To se často ukáže jako veliká chyba.

V tomto případě rozhodně neplatí rčení “kdo šetří, má za tři”. Budeme vám vyprávět příběh, který se skutečně stal a happy endem rozhodně nekončí. Nedávno nás kontaktoval klient s požadavkem, že chce provést demontáž staré poškozené klimatizace a místo ní chce nainstalovat již používanou klimatizaci neznámé značky z jiného prostoru. Přes všechny rady, které jsme zákazníkovi poskytli, se rozhodl, že novou klimatizaci kupovat nechce. Prý to bude stát hromadu peněz a on momentálně nemá na rozhazování. Řekli jsme si “tak tedy dobrá”. Pustili jsme se do demontáže staré klimatizace a začali jsme s instalací nové. Častým problémem u neznačkových klimatizacích je, že nemají dostupné servisní zastoupení ani síť dodavatelů náhradních dílů. Přesně takový problém nastal a my jsme museli provést opravu a řádný servis sami. Už tady se začaly sypat první korunky. Dalším nesnázím bylo, že zánovní klimatizace měla větší výkon než klimatizace předchozí, tudíž jsme museli provést stavební úpravy, aby průrazy prošlo i širší potrubí. Tím byl další výdaj na světě.

Klimatizace byla konečně nainstalovaná, stačilo už ji jen zprovoznit, co se ale nestalo. Majitel ztratil ovladač zánovní klimatizace a na nás bylo sehnat ovladač nový.  Bohužel i takový ovladač něco stojí a né každý se je kompatabilní s typem jednotky. Po zapnutí klimatizační jednotky přišlo další úskalí. Z klimatizace během demontáže uniklo veškeré chladivo, které jsme museli následně doplnit.

Podtrženo sečteno, celková cena se vyšplhala až na 32 953 Kč. Což je dokonce více než byl původní rozpočet klienta a než je cena nové klimatizaci se zárukou spolu s demontáží staré klimatizace. Kdyby se řídil radami odborníků, měl by novou klimatizaci s prodlouženou zárukou až na 72 měsíců, která by mu vydržela skoro 25 let.

Jaké z toho plyne ponaučení? Nebraňte se radám odborníků, jejich cílem není vás oškubat, ale poradit a navrhnout to správné řešení, protože právě oni jsou specialisté ve svém oboru. Klimatizace Hustopeče nabízí kvalitní servisní služby, které jsou neustále vylepšovány.

Pravidelný servis prodlužuje životnost klimatizace až o několik let, tak nás neváhejte oslovit.

FIRST MINUTE NABÍDKA! Klimatizace Super Daiseikai za super cenu