Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte ZDARMA 1 vnitřní jednotku! Více informací naleznete zde.

Vyplatí se topit klimatizací

Hodnocení: 5/5 | Celkem: 85 recenzí | Publikováno: 4.1.2024
Doba čtení: 17 min
 

Topení klimatizací se vyplatí každému!

Pokud ještě nemáte Topný systém z klimatizací, pak byste měli o tom řešení alespoň uvažovat. Levné topení klimatizací a spolehlivé chlazení v průběhu léta jsou hlavní důvody – proč se vyplatí investovat do systému Topení klimatizací od odborníků z Klimatizace-Hustopeče®.

Proč by měl každý o investici do Topení klimatizací uvažovat?

Protože investice do Topení klimatizací se vrátí! 

Představte si, že by si uměla na sebe klimatizace vydělávat. Líbilo by se Vám to? Právě o tom bude tento článek.

Čtenáře čeká velké srovnání spotřeby zdrojů vytápění v průběhu 7 let.

Jak se investice do klimatizací vrátí?

Zkušenosti klientů a důkladné výpočty jednoznačně dokazují, že správně navržený systém topení pomocí klimatizací může přinést významné úspory a také zisk. Investice do topení klimatizacemi se vždy vyplatí. Často však lidé nemají přesnou představu o možnostech, které jim klimatizace nabízejí, a zůstávají uvězněni ve víře, že klimatizace slouží pouze k občasným zkrácením chladného nebo horkého počasí. Naštěstí klienti Klimatizace Hustopeče již pochopili rady odborníků a využili našich služeb k úspěšnému topení klimatizacemi po celou zimu. Ušetřené peníze při topení pomocí klimatizací se tak vrací zpět do jejich peněženek – a to se rozhodně vyplatí.

Prezentovaná úspora při topení klimatizacemi je podložena skutečnými zkušenostmi a častým požadavkem našich klientů. Jedním z typických příkladů je instalace prémiových klimatizačních jednotek v klasickém dvoupodlažním rodinném domě. Tento systém topení klimatizacemi je běžně použitelný i pro domy a byty se čtyřmi místnostmi typu 3+1 nebo 4kk. Zde prezentované řešení aktivně využívá více než 100 našich klientů od roku 2016 k úspěšnému topení každou zimu.

Metodika porovnání nákladů topných systémů:

Může se zdát logické, že při srovnávání různých způsobů topení bychom měli upřednostňovat nejlevnější možnosti a přesvědčovat vás o jejich výhodách. Opak je však pravdou. Naše prezentace je zaměřena na prémiová řešení, která mohou mít vyšší počáteční investici, jako je například částka 280 000 Kč. Tato suma zahrnuje náklady na pořízení prémiového řešení včetně montáže a DPH ve výši 15 %. V tomto článku vám ukážeme, jak se tyto investované peníze mohou rychle vrátit.

Nicméně naše nabídka není omezena pouze na prémiová řešení za 280 000 Kč. Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější varianty, máme v nabídce i střední a základní třídy řešení s nižšími náklady na pořízení. I když v tomto konkrétním příkladu prezentujeme investici 280 000 Kč do klimatizací, máme v portfoliu varianty, které nabízejí výhodné ceny. Při srovnání s tradičními způsoby vytápění, jako jsou plynové topné systémy, elektrické kotle a přímotopy, ukazujeme, že i při vyšší počáteční investici do klimatizací dosahujeme rychlé návratnosti. Vstupní náklady na klimatizační systémy mohou být i nižší než u konvenčních způsobů vytápění, což dále posiluje jejich atraktivnost a efektivitu.

Použitá srovnávací data:

 • Cena elektřiny: 7,60 Kč/kWh (platná k září 2023)
 • Srovnání provedeno u atmosférického plynového kotle s cenou plynu 1,51 Kč/kWh (výchozí údaj, avšak cena plynu v ČR může být vyšší, například 3,02 Kč/kWh)
 • Topná sezóna: 7 měsíců, topení 6 hodin denně, 30 dnů v týdnu.

Srovnání topných systémů během 7 let

Tabulka zobrazující návratnost investice do různých topných systémů:

klimatizace / přímotopy / elektro-kotel / plyn

Jak je v tabulce výše uvedeno:

 • V řádku označeném poznámkou 1 jsou zaznamenány náklady spotřeby energií všech zdrojů tepla za 1 měsíc (se šesti hodinami topení denně).
 • V políčku označeném poznámkou 2 je uvedena informace o tom, že i plynový kotel ročně spotřebuje asi 400 kW při topení.
 • V řádku „Náklady na topení za jednu zimu“ (poznámka 3) jsou vyčísleny náklady všech topných systémů za celou jednu zimu.
 • V řádku „Náklady na topení 7 let“ (doba záruky klimatizace) pod poznámkou 4 jsou zaznamenány náklady na spotřebu jednotlivých topných systémů za 7 let.
 • Dále v tabulce je řádek „Náklady na pořízení zdrojů tepla“, kde je vysvětleno, že i dražší systémy topení mají svůj smysl.
 • V posledním žlutém poli je uvedeno, kolik majitelé topných systémů zaplatí za dobu 7 let včetně započtení pořizovacích nákladů na jednotlivé zdroje.

Hodinovými náklady na topení jednotlivých cenových tříd vhodných klimatizací k topení se zabývá stránka Topení klimatizací. Kolik stojí topení klimatizace v zimě.

Co nám tabulka výše říká ve zjednodušeném překladu?

Topení klimatizací se vyplatí!

Topení klimatizací je levné a ušetří peníze

Kdy se investice do klimatizací při topení vrátí?

Zkušenosti klientů jasně dokazují, že díky kvalitnímu prémiovému řešení se budou náklady na topení prémiovou klimatizací v průběhu 7 let pohybovat od minimálních nákladů 45 570 Kč po maximální náklady 214 473 Kč. Investice ve výši 280 000 Kč do pořízení klimatizací k topení se tedy mohou vrátit v časovém rozmezí od 2 až 7 let, jak si níže ukážeme podle jednotlivých původních zdrojů tepla.

Je zajímavé, že nejvyšší náklady na topení (214 473 Kč za 7 let) dosahují zákazníci velmi ojediněle. Pokud totiž mají kompletní systém topných klimatizací, pomáhají jim i mírnější zimy v posledních letech a spotřeba klimatizací je s teplejším podnebím menší. U většiny dlouholetých klientů s kompletním systémem jsou reálné náklady za topení klimatizací v dlouhodobém období mezi 70 000 Kč a 100 000 Kč za celých 7 let.

Kolik ušetřím klimatizací za 7 let oproti topení s přímotopy?

Při použití pěti přímotopů o výkonu 3000 W (každý) bychom za sedm let zaplatili celkem 1 256 850 Kč. Pokud bychom místo přímotopů a infra-panelů využívali klimatizaci k topení, ušetřili bychom více než 1 042 377 Kč za 7 let!

Nahrazením přímotopů systémem topení pomocí klimatizací by se náklady na pořízení klimatizačního topného systému vrátily již v druhém roce, i při počáteční investici ve výši 280 000 Kč (přitom můžete investovat i mnohem méně a s dotací, čtěte dále).

Po odečtení investice ve výši 280 000 Kč do klimatizací bychom dosáhli úspory až 952 725 Kč oproti vytápění přímotopy v případě mírných zim.

V horším případě bychom při jmenovitém výkonu klimatizačního systému ušetřili 783 822 Kč oproti přímotopům a topným panelům. Ale i tak je to slušné číslo, že?

Dotace na pořízení klimatizací

Skvělá zpráva pro všechny, kteří topí přímotopy nebo elektřinou obecně! Také pro všechny topí tuhými palivy nebo mají plynový kotel starší 20 let!

 • Správně navržené topné systémy založené na klimatizacích mohou splnit podmínky pro získání dotace na jejich pořízení. Dotace může dosáhnout až 60 000 Kč a rádi vám s žádostí o její získání pomůžeme. Je však důležité si uvědomit, že dotace není automatická a ne každá klimatizace projde dotačními pravidly. Proto je výhodné pořídit si kompletní řešení od profesionálů, což zvyšuje šanci na úspěšné získání dotace.

Získání dotace na pořízení klimatizace se vyplatí. Například prémiové řešení za 280 000 Kč by po odečtení dotace mohlo stát pouze 220 000 Kč. Pokud tedy uvažujete o Topení klimatizací, které má velmi rychlou návratnost 2 let, a současně byste rádi získali dotaci ve výši 60 000 Kč, navštivte naši stránku Dotace na pořízení klimatizace a poté nás kontaktujte pro nabídku komplexního řešení. Na této stránce najdete také příklad cenového řešení topného systému založeného na klimatizacích střední třídy, který po odečtení dotace stojí pouze 135 500 Kč včetně DPH!

Dotace na pořízení klimatizace Dotace na pořízení klimatizace k topení lze získat opět i roce 2024 a to v programech Zelená úsporám a také v podprogramu Oprav dům po babičce. V tomto článku objevíte,… číst více

Jak efektivní je vytápění klimatizací po dobu 7 let ve srovnání s elektro-kotlem?

Topení klimatizací je 5x a více levnější než topení elektro-kotlem
FAKT:

Topení klimatizací je levnější o více než 80 % při topení, než topení elektrickým kotlem.

 

Elektrický kotel představuje ztrátový zdroj tepla, náklady na vytápění za 7 let by se pohybovaly kolem 1 256 850 Kč při zachování stejných parametrů.

Systém topení z klimatizací je ziskový zdroj tepla, i kdyby běžel celou dobu pouze na jmenovitý (vyšší) příkon, ušetřil by více než 1 042 377 Kč za 7 let na místo elektro-kotle!

Nahrazení elektrického kotle nebo topného boileru vytápěním pomocí klimatizací vrátí náklady na pořízení klimatizačního systému již v druhém roce, i přes počáteční investici ve výši 280 000 Kč do prémiového klimatizačního systému.

Při nejnižším příkonu klimatizací je možné dosáhnout úspory1 071 280 Kč oproti vytápění elektrickým kotlem.

Vytápění pomocí klimatizace: Výhodnější než topení plynovým kotlem po dobu 7 let

A máme zde velké odhalení.

Během sedmi let vytápění plynovým kotlem za cenu 1,51 Kč/kWh představuje minimální náklad ve výši 442 801 Kč, k tomu ještě 21 280 Kč za elektřinu. To je o 249 608 Kč více než náklady na vytápění pomocí klimatizace při horším jmenovitém výkonu topného systému. Topením klimatizací tedy můžeme ušetřit minimálně 249 608 Kč oproti plynovému kotli!

Topení klimatizací je levnější než topení plynem o víc jak 50%

Náklady na investici do klimatizačního systému se vrátí nejpozději do osmi let při využívání topení pomocí klimatizace, i při pořízení systému za cenu 280 000 Kč.

 • Nyní se podíváme na to, kolik je možné ušetřit, když bude topný systém klimatizací nastaven na minimální spotřebu. V porovnání s vytápěním plynem lze dosáhnout úspory až 418 511 Kč během sedmi let při topení klimatizací. Návratnost investice přijde již ve čtvrtém roce.

Platí jednoduché pravidlo: pokud je cena 1 kWh plynu vyšší než 1,51 Kč/kWh (například 3,05 Kč/kWh) a topný systém klimatizací bude fungovat v maximální efektivitě, investice do klimatizačního systému na vytápění se vrátí již ve čtvrté zimě!

Dotace pro majitele plynových kotlů starších 20 let

Další výhodou pro majitele plynových kotlů starších 20 let je možnost získat dotaci ve výši 60 000 Kč na pořízení klimatizačního topného systému. Profesionálové z Klimatizace Hustopeče® poskytnou komplexní řešení včetně návrhu klimatizačního systému a vyřízení dotace. Více informací najdete v sekci Dotace na pořízení klimatizace.

Pro všechny co potřebují současně s topením ohřívat vodu máme další skvělou možnou dotaci až 110 000 Kč při pořízení systému na Topení a ohřev vody klimatizací.

Topení a ohřev vody klimatizací Kategorie: Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Topení a ohřev vody klimatizací je relativní novinkou, která ušetří až 90% nákladů při topení elektřinou. Klimatizace funguje jako multi split až pro 3 vnitřní jednotky a místo čtvrté jednotky… číst více

Zákaznické zkušenosti: Revoluce v topení díky klimatizacím

Klimatizace versus Plyn: Rozhodující faktor pro každého

Když teplé léto roku 2022 přineslo horké dny, Josef z Brněnska neváhal a investoval do dvou klimatizací A+++ pro chlazení horního patra svého rodinného domu. S investicí téměř 130 000 Kč do montáže a nových klimatizací se cítil připraven na příjemné osvěžení domova. Během léta si užíval pohodu v chlazené atmosféře, ale jak přišel podzim, začaly stoupat ceny plynu v důsledku energetické krize.

Díky znalosti výhod klimatizací se Josef rozhodl využít tuto moderní technologii i k topení svého domu. A jaký byl výsledek? Při vyúčtování energií po roce byl velmi překvapen. Zatímco spotřeba elektřiny za rok vzrostla jen o 0,4 MWh, tedy na celkových 1,4 MWh, což považoval za slušné, spotřeba plynu klesla o více než 50 %!

Tímto zjištěním inspirován si Josef pro zimu roku 2023 pořídil doplněný topný systém klimatizací s výkonem 15,2 kWplánuje dál využívat klimatizace i v zimních měsících. Očekává, že spotřeba plynu bude sloužit pouze pro ohřev teplé vody. Jakou výhodu získal? V létě mu klimatizace poskytují spolehlivé a levné chlazení, zatímco v zimě teď topí mnohem ekonomičtěji, o více než 50 % levněji než při využití plynu.

topení klimatizací se vyplatí

Obecně tedy platí pravidlo:

Čím kvalitněji navržené topení klimatizací odborníkem, tím menší pak náklady na topení klimatizací.

Efektivita topení klimatizací: Skutečné úspory přesahují očekávání

Důležité upozornění:

Při našem Srovnání topných systémů během 7 let jsme vycházeli z hodnot jmenovitého (vyššího) příkonu prémiových klimatizací. Realita však ukazuje, že efektivita topení klimatizací v našich podmínkách je mnohem vyšší a s ní spojené náklady jsou tudíž nižší. Toto potvrdil i příběh našeho klienta, který prošel touto transformací. Proto se nebojíme tvrdit dál – Topení klimatizačním systémem je:

 • 5x a více levnější než topení přímotopem, elektro-kotlem a infra-panelem,
 • 2x a více levnější než topení plynem,
 • 3,5x levnější než topení kotlem na uhlí,
 • o 24 % levnější než topení tepelnými čerpadly Vzduch-Voda.

Skutečné úspory jsou tak mnohem větší, než byste čekali. Vyzkoušejte moderní způsob vytápění a ušetřete. Poptejte nás.

Rada Krále klimatizací zní:

Rada Krále klimatizací zní:

Čím dříve si uvědomíme výhody vytápění pomocí klimatizace a investujete do kvalitního systému, tím více a dříve ušetříme. Pro maximální efektivitu vytápění klimatizací postačuje i méně než 7 let využívání prvotřídního klimatického systému, zatímco přímotopy, topné panely nebo plynový kotel mohou zůstat vypnuté.

Správný výběr klimatizace pro efektivní topení

Odhalení: Ne všechny klimatizace jsou vhodné pro levné topení!

Mnoho klimatizačních jednotek na trhu se prezentuje jako vhodné pro topení v zimě, avšak realita může být jiná. Tyto jednotky nejsou optimalizovány pro vytápění, což může způsobit řadu problémů, včetně častého odmrazování venkovní jednotky a vysoké hlučnosti.

Klimatizace nevhodné na topení mají tendenci ztrácet výkon při nízkých teplotách, což může vést k nepříjemnému chladu v interiéru. Toto vysvětlujeme v článku Topení klimatizací s A+++ Kupujete-li takovou klimatizaci, můžete být zklamáni jejími výsledky a úspory nebudou dosaženy.

Klimatizace Toshiba Haori Klimatizace s topením A+++ Kategorie: Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Klimatizace s topením A+++ ušetří na nákladech za vytápění až 80% nákladů. Topení klimatizací A+++ patří mezi nejlevnější a nejefektivnější topení na trhu. Je rychlé, levné a nesmírně účinné. Nelepší… číst více

Ale jak zvolit správnou klimatizaci pro efektivní vytápění? Existuje několik klíčových faktorů, které je třeba zvážit:

 • Rozložení klimatizace v prostoru: Rovnoměrná distribuce vzduchu je zásadní.
 • Dostatečný topný výkon: Musí překonávat tepelné ztráty objektu.
 • Poloha objektu a typické podnebí: Klimatické podmínky a umístění mají vliv.
 • Dimenzování výkonu: Klimatizace musí udržet vysoký výkon i při nízkých teplotách.
 • Jedna jednotka klimatizace nemusí být dostatečná pro efektivní vytápění celého objektu. Komplexní návrh topení zajistí optimální výsledky a významné úspory.

Klimatizace Hustopeče®: Spolehlivé řešení pro váš domov

S Klimatizace Hustopeče® získáte kompletní a profesionální přístup k vytápění pomocí klimatizačního systému. Naše nabídka je přizpůsobena vašim individuálním potřebám a zahrnuje efektivní a úsporná řešení.

Kontaktujte nás pro osobní konzultaci a nechte nás připravit nabídku, která splní vaše očekávání. Jsme tu pro vás, abychom vám pomohli vytvořit ideální topný systém z klimatizací pro váš domov nebo podnik.

Zanechte nám své kontaktní údaje níže a těšíme se na možnost spolupráce s vámi.

Záruka a Servis Klimatizace-Hustopeče®: Vaše Bezstarostné Topení po Celých 7 Let!

Představte si pocit bezstarostného topení po celých 7 let, bez obav z případných poruch nebo nákladných oprav. S Klimatizace-Hustopeče® můžete tento sen uskutečnit díky naší nejlepší záruce na trhu.

Záruka 7 let: S naší zárukou máte zajištěnou spokojenost po dlouhou dobu. Během 7 let jsou veškeré opravy vašeho topného systému zdarma, včetně dopravy, materiálu a práce technika. Reklamace? Žádný problém! Naše technická podpora zasáhne do 48 hodin od nahlášení a většina problémů je vyřešena již v den nahlášení.

Exkluzivní sleva pro naše Klienty: Chceme odměnit vaši věrnost. Jako naši věrní klienti získáte až 50% slevu na servis klimatizací, což znamená nejen úsporu peněz, ale také dlouhodobou efektivitu vašeho systému.

Profesionální Technická Podpora: S Klimatizace-Hustopeče® získáte přístup k nejlepší technické podpoře na trhu. Náš tým odborníků stojí připravený pomoci vám s jakýmkoli dotazem nebo problémem. Od poradce až po servisního technika, máme tým, který se postará o vaše potřeby.

Kontaktujte Nás: Nechte nás zajistit vaše bezstarostné topení a získejte nejlepší záruku na trhu. Zavolejte nám na +420 774 453 355 nebo navštivte naše sociální sítě pro další informace. Vaše spokojenost je naší prioritou.

Pokračujte ve čtení zde:

Klimatizace Toshiba Haori Klimatizace s topením A+++ Kategorie: Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Klimatizace s topením A+++ ušetří na nákladech za vytápění až 80% nákladů. Topení klimatizací A+++ patří mezi nejlevnější a nejefektivnější topení na trhu. Je rychlé, levné a nesmírně účinné. Nelepší… číst více
Topení a ohřev vody klimatizací Kategorie: Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Topení a ohřev vody klimatizací je relativní novinkou, která ušetří až 90% nákladů při topení elektřinou. Klimatizace funguje jako multi split až pro 3 vnitřní jednotky a místo čtvrté jednotky… číst více