774 453 355

Co je to SCOP klimatizace?

Evropská unie v rámci trvalého zlepšování životní úrovně svých občanů, někdy přichází i s rozumnými požadavky jako je energetický štítek. Když si jdeme jako zákazníci koupit lednici, mrazák, pračku, všichni už podvědomě hledáme energetický štítek a hledáme tu nejlepší hodnotu, stejně tak je to i u klimatizace.

Aby si zákazníci  mohli lépe vybírat klimatizaci podle jednoduchých kritérií, nalezneme na nových energetických štítcích označení SEER a SCOP.

Čím je hodnota SCOP vyšší tím, tím méně elektřiny klimatizace spotřebuje.

Hodnota SCOP – ukazatel průměrných hodnot za topnou sezonu.

Hodnota SCOP se stanovuje na základě dat testovaných na příslušných jednotkách a klimatických dat. Zjednodušeně se dá říci, že se v laboratoři zjistí topný faktor například při teplotě 5°C, z klimatických dat se zjistí, kolik hodin za rok tato teplota trvá, a následně se vypočte vyrobená a spotřebovaná energie.

Průměrný roční topný faktor SCOP je udáván podle normy EN 14 825

Klimatizace s nejlepším SCOP? 

Jednotka s nejvyšší hodnotou SCOP, konkrétně hodnota SCOP 5,2 nalezneme u klimatizace Toshiba Daiseikai 9 o výkonu 2,5 kW. Jednotka Super Daiseikai 8 se může pyšnit hodnotou SEER 10,6, tudíž podle energetického štítku řadíme tuto jednotku do energetické třídy A+++.  Klimatizaci Daiseikai 9 si můžete nechat namontovat právě od nás. Více informací naleznete na odkazu TOSHIBA DAISEIKAI.