Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte 1 vnitřní jednotku ZDARMA! Nyní s čističkou vzduchu jako DÁREK! Více informací zde.

Klimatizace - Hustopeče > Klimatizace do domu

Klimatizace do domu

Přemýšlíte nad pořízením klimatizace do rodinného domu, ale nevíte, na co se zaměřit?

V našem článku se dozvíte důležité informace, které vám při výběru pomohou.

Pořizujete-li pro váš rodinný dům klimatizaci, existuje více možností, jak lze klimatizaci nainstalovat i jakým způsobem ji můžete využívat. Jednou z variant je kombinace více klimatizací – tak, aby se jejich propojení nemuselo vést přes celý dům. Můžete také využít tzv. Multisplit systém a na jednu venkovní jednotku napojit více klimatizací a dokonce různé druhy klimatizací (nástěnné, parapetní, kazetové).

Umístění venkovní jednotky

  • Na pryžové podstavy – Samostatně stojící klimatizace je to nejlepší, co si můžete pořídit. Pryžové podstavy snižují hluk a vibrace, zajišťují dlouhodobou životnost a umožňují spolehlivý a levnější servis. Venkovní jednotky klimatizací do domu je tedy vhodné umístit na zem, na balkon nebo na půdu. 
  • Na fasádu – Klimatizaci lze namontovat na fasádu se zateplením i bez něj, a to pomocí speciální konzole a speciálních uchycení v případě zateplení chemickou kotvou.
  • Na střechu – Posazení jednotky na pochozí kominickou lávku, protažení vedení pomocí připravených prostupů.
Tři venkovní jednotky klimatizace do domu na pryžových podstavách

Vybrané nejčastější typy klimatizací do domu

Barva venkovní jednotky podle vašeho přání

Není nutné mít pouze bílou venkovní jednotku. Pokud si přejete sladit barvu klimatizace s barvou vaší fasády nebo střechy, žádný problém! U nás vám toto přání můžeme snadno splnit, aniž by byla dotčena záruka na zařízení. Dle vašich představ vám rádi za menší příplatek namícháme barvu, která bude ladit s fasádou vašeho domu nebo s barvou střechy. Úprava barevnosti se nemusí vztahovat pouze na venkovní jednotku, ale stejně tak i na vedení potrubí a případné lišty. V případě zájmu vám zapůjčíme vzorníky ke zjištění přesné barvy RAL.

Hlučnost klimatizace do domu

Hlučnost klimatizace do domu bereme v potaz u vnitřní i vnější jednotky. Pokud chcete klimatizaci instalovat v obývacím pokoji, v ložnici nebo dětském pokoji, měla by její hlučnost být do 20 dB. U ostatních místností je dobré, aby se hlučnost blížila této hodnotě.

Hlučnost venkovní jednotky by neměla přesahovat hodnotu 40 dB, kterou uvádí nařízení vlády ve svém Nočním hygienickém tarifu (Nařízení č. 272/2011 Sb. o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací). Dejte si na toto kritérium pozor. Většina levnějších klimatizací tyto hodnoty nesplňuje. Pokud se vaši sousedé budou cítit obtěžováni hlukem, mohou se obrátit na krajskou hygienickou stanici (KHS) a požádat o kontrolu hlučnosti. Pokud KHS dojde k závěru, že klimatizace přesahuje limity, může dojít k vyměření sankce.

Pokud klimatizace pro celý dům, zvažte topení klimatizací

Topení klimatizací se stává stále populárnější alternativou k tradičním topným systémům. Pokud zvolíme správný typ kvalitní klimatizace, je možné klimatizací velmi levně topit. Například oproti elektrickým vytápěním ušetříte i 5x tolik. Při výběru klimatizace je důležité vybírat z ekonomické třídy A+++ s vysokou hodnotou SCOP.

Pokud vás téma topení klimatizací zajímá více, přečtěte si náš článek Topení klimatizací, kde se tématu věnujeme podrobně, a také vysvětlujeme, kolik a jak už ušetřily stovky našich klientů.

p

Víte, že pokud máte rodinný dům, je možné získat dotaci k pořízení klimatizace ve výši až 60 000 Kč?

S posouzením, zda máte na dotaci nárok, vám rádi zdarma poradíme! Více informací se dozvíte na stránce Dotace na klimatizace.

Více klimatizací v domě? Pak volte snadné ovládání klimatizace

Centrální ovládání přes Wi-Fi umožňuje snadné ovládání klimatizace v celém domě z jednoho místa. To znamená, že můžete snadno upravovat teplotu v každé místnosti podle svých potřeb. Například můžete nastavit teplotu v každé místnosti jinak, nebo nastavit systém tak, aby se automaticky vypnul, když jste zrovna pryč. Nebo naopak aktivovat systém, pokud se zrovna vracíte z výletu a chcete mít doma příjemně. Vypnuly děti klimatizaci, když jedeme na chatu? Babička neumí při hlídání dětí nastavit klimatizaci, aby topila? Chcete svou lásku překvapit za horkého letního dne a přivítat ji v příjemně vychlazeném domově, ještě než přijdete z práce? S ovládáním přes Wi-Fi zvládnete vše.

Klimatizace jako čistička vzduchu do každé kuchyně a do pokoje alergika

Každý dům má kuchyni a někdy není úplně žádoucí, aby vůně z vaření procházela celým domem. Většina klimatizací obsahuje různé filtrační pásky, které vám od pachů neuleví. Existuje i taková klimatizace jako např. Toshiba Daiseikai, která díky technologii Plazmového pure filtru vyčistí vzduch tak, že vůni ani pachy necítíte. Navíc ionizátorem vzduchu dodá do již vydýchaného vzduchu záporné ionty a tím vzduch osvěží jako např. v lese. Proto nezapomeňte na tuto jednotku, pokud máte doma alergiky, zvířátka a nebo vás obtěžuje zápach z vaření.

Když fotovoltaika, tak i klimatizace do celého domu

Spojení fotovoltaického systému (FV systému) a klimatizace nabízí skvělý způsob, jak ušetřit na spotřebě elektřiny, a také snížit negativní vliv na životní prostředí. Během letních měsíců, kdy klimatizace běží na plné obrátky, můžete využívat elektřinu vyprodukovanou fotovoltaikou a užívat si chladu z klimatizace “zadarmo”. V zimě je naopak možné používat vyrobenou energii na vytápění klimatizací, která spotřebuje málo elektřiny a zároveň vyrobí hodně tepla. Více o topení klimatizací se dozvíte v článku Topení klimatizací.

Pokud je klimatizace napájena z FV systému, je dobré, aby byl systém dimenzován na dostatečný výkon, aby bylo možné klimatizaci napájet i v době, kdy slunce nesvítí přímo na FV panely, například v oblačném počasí nebo během noci. Kromě toho musí být zajištěno správné propojení FV systému s klimatizací a instalace vhodného měniče, který umožní přeměnu stejnosměrného proudu z FV panelů na střídavý proud, který je nezbytný pro provoz klimatizace.

Spojení fotovoltaiky a klimatizace v domě je velmi efektivní a v dnešní době se těší velké oblibě.

Klimatizace do domu ve spojení s fotovoltaikou jsou skvělým řešením.

Chcete-li se dozvědět více, zde nás můžete kontaktovat a my vám poradíme!

Kontaktní formulář

    Neradi píšete? Spojte se s námi rovnou na čísle +420 774 453 355 a my zodpovíme všechny vaše otázky!