Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte 1 vnitřní jednotku ZDARMA! Nyní s čističkou vzduchu jako DÁREK! Více informací zde.

Klimatizace

Hodnocení: 5/5 | Celkem: 102 recenzí | Publikováno: 18.6.2024

Doba čtení: 14 min

Kompletní nabídka klimatizací

Na této stránce najdete všechny informace, které vám mohou pomoci s výběrem klimatizace. Abyste se na stránce i ve výběru lépe orientovali, rozdělili jsme klimatizace do kategoriípodle typu, podle ceny, podle výrobcepodle vlastností. Každá kategorie obsahuje kromě jednotlivých klimatizací také jejich výhody, které nabízí naše stále se rozrůstající portfolio.

Klimatizace
podle

TYPU

Nástěnné, parapetní, kazetové stropní a mobilní klimatizace

Klimatizace
podle TYPU

Nástěnné, parapetní, kazetové stropní a mobilní klimatizace

Klimatizace
podle

CENY

Prémiové a nízkonákladové klimatizace

Klimatizace
podle CENY

Prémiové a nízkonákladové klimatizace

Klimatizace
podle

VLASTNOSTÍ

Designové, klimatizace A+++, klimatizace s topením A+++,  nejlepší klimatizace k topení a tiché klimatizace.

Klimatizace
podle VLASTNOSTÍ

Designové, klimatizace A+++, klimatizace s topením A+++,  nejlepší klimatizace k topení a tiché klimatizace.

Klimatizace
podle

VÝROBCE

Kimatizace Toshiba, Daikin, Mitsubishi, Sinclair a AUX.

Klimatizace
podle VÝROBCE

Kimatizace Toshiba, Daikin, Mitsubishi, Sinclair a AUX.

Klimatizace podle typu

Nejčastějším typem klimatizací jsou nástěnné, které můžete umístit téměř kamkoliv na svislou stěnu. Využití mají nejen k chlazení, ale čím dál tím více i k topení. Dalším typem jsou parapetní klimatizace, které najdou využití třeba v podkrovních prostorech, pod okny apod. Kazetové stropní klimatizace se umísťují do stropního podhledu a nenarušují tak design interiéru. Mobilní klimatizace jsou přenosné a rychle a snadno vyřeší chlazení bez složité instalace.

Klimatizace podle ceny

Výrobci klimatizací se dělí do pomyslné pyramidy, která představuje celý trh klimatizací. Cena je v této pyramidě velmi úzce provázaná na kvalitu klimatizací.

 • Špičku pyramidy představují pouze tři výrobci klimatizací – Toshiba, Mitsubishi a Daikin. My jejich výrobky proto nazýváme Prémiové klimatizace. Tito výrobci drží významné patenty, klimatizace vyvíjí a díky nim mohou být klimatizace čím dál lepší.
 • Uprostřed pyramidy se nachází tzv. low cost – nízkonákladové klimatizace. Tyto klimatizace jsou často hlučnější, mají vyšší spotřebu při chlazení i topení (spotřeba je min. o 24 % horší) a přídavné funkce jako je např. „čištění vzduchu“ je spíše marketingový tah než funkční vlastnost.
Pyramida klimatizací - rozdělení trhu klimatizací
 • Na dně pyramidy se nacházejí ty nejméně vybavené klimatizace s nejhoršími parametry a zabírají velkou část trhu. Tyto klimatizace často prodávají velké hobby obchody a jsou ošizené na parametrech. Jediným požadavkem je nízká cena. U těchto klimatizací skutečnou kvalitu opravdu nehledejte. My takové klimatizace ve své nabídce ani na svém webu nemáme a mít vůbec nechceme.

Prémiové klimatizace

Léta uznávanými výrobci klimatizací jsou TOP prémiové klimatizace značek Toshiba, MitsubishiDaikin.

V případě značky Daikin jsou za kvalitnější prémiové klimatizace považovány spíše dražší produkty. Daikin se totiž snaží „bojovat“ s cenou low cost klimatizací, a proto přesunul jejich výrobu do Číny, čímž trpí kvalita především jeho nejlevnějších produktů. Nejlevnější klimatizace tohoto výrobce proto na našem webu neprezentujeme

V nabídce Klimatizace – Hustopeče® naleznete výběr od všech tří výrobců prémiových klimatizací Toshiba, Mitsubishi, Daikin. O každém se dozvíte více po rozkliknutí jejich názvu.

Výrobce prémiových klimatizací

Výrobce prémiových klimatizací se vyznačuje vlastním vývojovým oddělením. Drží zajímavé patenty a neustále inovuje své technologie, což posouvá odvětví klimatizací dopředu. Kvalita těchto výrobků je mimořádně vysoká. Pokud jsou prémiové klimatizace udržovány pravidelným servisem, odmění své majitele dlouhou a bezproblémovou životností. Prémiové klimatizační jednotky jsou vybaveny díly, které jsou dostupné, a proto není problém v případě jejich poškození díl opravit a nahradit novým.

Výhody, které poskytujeme my k prémiovým produktům:
 • Záruku 5 až 7 let. V případě závady vše po dobu záruky platíme my.
 • Náhradní díly prémiových produktů se snažíme držet skladem. Většina našich dodavatelů posílá tyto díly do 3 dnů.
 • První reakce servisního technika už do 48h od nahlášení závady.
 • K prémiovým klimatizacím můžete obdržet doživotní 50% slevu na servis klimatizace (viz informace ve vaší nabídce a objednávce). Servis klimatizace je důležitou součástí péče o vaši klimatizaci, která prodlužuje její životnost. Pro představu u jedné klimatizace lze pokaždé ušetřit více jak 1 512 Kč za 1 servis!
 • Pokud se klimatizace, kterou jsme montovali, rozbije a v rámci opravy čekáme na náhradní díl, můžete si zcela ZDARMA vyžádat půjčení mobilní klimatizace nebo ochlazovače vzduchu (bez výdechové hadice, vhodný třeba do ložnice). Technik náhradní zařízení doveze a zapůjčí po dobu opravy ZDARMA. Po opravě ho zase vyzvedne a odveze.

To jsou nesporné výhody, které Klimatizace-Hustopeče® poskytují nad rámec výhod samotných prémiových klimatizací.

Nízkonákladové klimatizace

Tyto klimatizace vyrábí nízkonákladový výrobce/dovozce, tedy low cost výrobce, v Číně nebo tam, kde jsou náklady na výrobu nejnižší. Jeho snahou je nabízet produkty za co nejnižší možnou cenu. Od prémiových klimatizací se liší tím, že nemá vlastní vývojové oddělení a často přebírá starší řešení prémiových výrobců. Spotřeba elektrické energie je u těchto klimatizací cca o 24 % vyšší, což také vysvětlují horší energetické štítky A++.  V případě topení je provoz těchto klimatizací dražší ještě více (štítek A+), a proto my je na topení vůbec nedoporučujeme. Také mohou být vnímány jako hlučnější varianty klimatizací.

Výhody low cost klimatizací:
 • přináší dostatečný výkon pro chlazení, i když nemusí obsahovat nejnovější technologické prvky a nedisponují absolutními špičkovými parametry,
 • cena těchto produktů je lákavá,
 • pokud montáž proběhne kvalitním způsobem, může mít také dlouhou životnost.
Nevýhody low cost klimatizací:
 • spotřeba klimatizací bude vyšší o 24 – 54 %. Díky vysoké ceně za provoz klimatizace se dostane během cca 5 let na hodnotu, kterou byste zaplatili za prémiovou klimatizaci. Po té již každý další měsíc bude tato „investice“ víc a víc prodělávat,
 • jsou hlučnější – a to jak venkovní, tak i vnitřní jednotky,
 • pokud se klimatizace rozbije byť jen za 5 let, pravděpodobně na ni nebudou náhradní díly. Low cost výrobci totiž mění své modely klimatizací téměř každý rok, a proto se jednoduše stane, že nové modely klimatizací už nejsou se staršími kompatibilní,
 • častěji budete muset klimatizace měnit.

Je možné, že právě toto jsou důvody, proč u některých našich klientů po čase nahrazujeme low cost klimatizace za prémiové modely. Pokud však těmito klimatizacemi netopíte a nevadí vám o čtvrtinu až polovinu vyšší spotřeba, pak pro vás mohou být tyto produkty řešením.

Nevěříte, že jsou mezi klimatizacemi tak velké rozdíly ve spotřebě i dalších parametrech? Přesvědčte se ve Velkém testu klimatizací o výkonu 2,5 kW.

Klimatizace podle vlastností

Klimatizaci si pochopitelně nevybíráte jen podle ceny nebo prodejce klimatizace. Rozhodujícím faktorem budou pro vás určitě také jejich vlastnosti a tedy i účel, pro který si klimatizaci kupujete.

Pokud potřebujete klimatizaci, která splyne s designem vašeho interiéru a bude kromě funkčního také ozdobným prvkem místnosti, pak vás budou zajímat Designové klimatizace. Málokoho by také nezajímala spotřeba – tedy Klimatizace A+++, Klimatizace s topením A+++Nejlepší klimatizace k topení. Neméně důležitá pro vás může být také hlučnost, a pak vás budou zajímat Tiché klimatizace.

K tomu, abychom vám pomohli se zorientovat ve světě klimatizací, jsme vytvořili stránku Testy a recenze klimatizací. Zde budeme porovnávat různé klimatizace podle vlastností, které vás zajímají.

Klimatizace podle výrobce

V nabídce Klimatizace-Hustopeče® najdete top prémiové klimatizace značek Toshiba, Mitsubishi a Daikinnízkonákladové klimatizace AUX a Sinclair. Nabízíme provedení v různých designech, tvarech, barvách, velikostech a samozřejmě ve všech variantách výkonu, abyste našli vždy tu vhodnou do vaší místnosti.

Tabulka značek a modelů klimatizací

V tabulce níže naleznete přehled všech modelů klimatizací. Po rokliknutí každého pole se dostanete na příslušný model klimatizace.

Více informací hledejte na našem blogu!

Najdete zde rubriky:

Abychom vám pomohli se zorientovat ve světě klimatizací, nachystali jsme pro vás velké srovnání našich modelů:

První skutečný TEST klimatizací v České republice, testujeme střední třídu 2,5kW klimatizací značek Daikin, Toshibu, AUX, Samsung, LG, Mitsubishi – jak chladí a topí? S jakými náklady pracuje? Kdo má lepší funkce? A co kvalita? Velký TEST klimatizací střední třídy o výkonu 2,5 kW Kategorie: Testy a recenze klimatizace První skutečný TEST klimatizací v České republice, testujeme střední třídu 2,5kW klimatizací značek Daikin, Toshibu, AUX, Samsung, LG, Mitsubishi - jak chladí a topí? S jakými náklady pracuje? Kdo má… číst více

Více informací můžete najít třeba v následujících tématech:

topení klimatizací se vyplatí Vyplatí se topit klimatizací Kategorie: Članky, Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Srovnání nákladů topení klimatizací a elektro-kotlem, plynem a přímotopy během 7 zim. Náklady na pořízení klimatizací k topení se mohou vrátit už za 2 roky a v případě náhrady za… číst více
Kimatizace Multisplit může mít na sebe napojeno více vnitřních jednotek různých druhů Multisplit klimatizace Ukážeme co je to Multisplit klimatizace a její výhody. Vysvětlíme jak systém Multisplit funguje a prozradíme kolik stojí. Zmíníme také jeho nevýhody a ukážeme k čemu jej efektivně využít. číst více
Klimatizace jako pomocník při výrobě vína Kategorie: Članky, Rady a tipy Klimatizace do vinného sklepa umí udržovat požadovanou teplotu ve sklepě po celý rok. Minimální teplota, kterou efektivně bez zamrzání je 12°C. Je proto vhodným pomocníkem nejen vinařů. Přečtěte si zkušenosti… číst více
Klimatizace jako pomocník při zrání sýrů Kategorie: Članky, Rady a tipy Každý krok k výrobě sýra je významný pro výsledný produkt. Důležitým procesem je zejména zrání sýru, pro které je potřeba zaručit stálou a správnou teplotu. Užitečným pomocníkem vám může být klimatizace, která v létě místnost vychladí… číst více