Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte ZDARMA 1 vnitřní jednotku! Více informací naleznete zde.

Klimatizace

Hodnocení: 5/5 | Celkem: 86 recenzí | Publikováno: 6.2.2024

Doba čtení: 14 min

Vítejte na stránkách výběru klimatizací!

Pro větší přehlednost třídíme klimatizace do jednotlivých kategorií, aby byl přehled více kompaktní. Kategorie prezentují výhody jednotlivých typů klimatizací, které naše stále rozrůstající portfolio nabízí.

Jak kvalita souvisí s cenou klimatizace?

Všichni výrobci klimatizací se dělí do pomyslné pyramidy, která představuje trh klimatizací.

 • Špičku pyramidy představují pouze tři výrobci klimatizací. Drží významné patenty, klimatizace vyvíjí a bez nich by klimatizace nebyly čím dál lepší.
 • Mezi špičkou a patou této pomyslné pyramidy se nachází prostor pro tzv. low cost – nízkonákladové klimatizace. Tyto klimatizace jsou často hlučnější, mají vyšší spotřebu při chlazení i topení (min. o 24 % horší spotřeba), přídavné funkce jako „čištění vzduchu“ je spíše marketingový tah, než funkční realita.
 • Těch „nejméně vybavených klimatizací s nejhoršími parametry“ se nachází na dně pyramidy a zabírají velkou část trhu. Tyto klimatizace rády prodávají velké hobby obchody a jsou ošizené na parametrech. Jediným požadavkem je nízká cena. U těchto klimatizací kvalitu raději vůbec nehledejte a my takové klimatizace na svém webu mít nechceme.

Léta uznávanými výrobci klimatizací jsou TOP prémiové klimatizace značek Toshiba, MitsubishiDaikin.

V případě značky Daikin je nutné za kvalitnější prémiové klimatizace považovat spíše dražší produkty, jelikož se snaží Daikin „bojovat“ s cenou low cost klimatizací a přesunul jejich výrobu do Číny, trpí tím i kvalita jeho nejlevnějších produktů. Nejlevnější klimatizace tohoto výrobce na našem webu prezentovány nebudou.

Prémiové klimatizace

V nabídce Klimatizace – Hustopeče nalezneme výběr od všech tří výrobců Prémiových klimatizací Toshiba, Mitsubishi, Daikin a o každém se více dozvíte, při roz-kliknutí jejich názvu.

Výrobce prémiových klimatizací

se vyznačuje vlastním vývojovým oddělením, drží zajímavé patenty a neustále inovuje své technologie, což posouvá odvětví klimatizací dopředu. Kvalita těchto výrobků je mimořádně vysoká. Pokud jsou prémiové klimatizace udržovány pravidelným servisem, odmění majitele dlouhou a bezproblémovou životností. Prémiové klimatizační jednotky jsou vybaveny dostupnými náhradními díly, což je činí vhodnými pro opravy v případě poškození. 

Výhody poskytované námi k prémiovým produktům:
 • Záruku 5 až 7 let, kdy v případě závady, vše platíme my po dobu záruky.
 • Náhradní díly prémiových produktů se snažíme držet skladem a většina našich dodavatelů posílá tyto díly do 3 dnů.
 • První reakce servisního technika už do 48h od nahlášení závady.
  K prémiovým klimatizacím můžete obdržet doživotní 50% slevu na servis klimatizace (viz. informace v nabídce a objednávce). Servis klimatizace je důležitou součástí péče o Vaši klimatizaci, která prodlužuje její životnost.  Pro představu jen na splitu lze pokaždé ušetřit víc jak 1512 Kč/1 servis!
 • Pokud se klimatizace montovaná námi rozbije a čekáme na náhradní díl, můžete si vyžádat půjčení mobilní klimatizace nebo ochlazovače vzduchu (bez výdechové hadice, vhodný do ložnice) zcela ZDARMA. Technik náhradní zařízení doveze a vypůjčí a po dobu opravy ZDARMA. Po opravě vše vyzvedne a zase odveze.

To jsou nesporné výhody poskytovaných námi nad rámec výhody Prémiových klimatizací.

Nízko-nákladový výrobce/dovozce 

= low cost výrobce vyrábí své klimatizace v Číně nebo tak kde jsou náklady na výrobu nejnižší. Jeho snahou je nabízet produkty za co nejnižší možnou cenu. Od prémiových klimatizací se liší tím, že nemá vlastní vývoj a často přebírá už starší řešení prémiových výrobců. Spotřeba elektrické energie je u těchto klimatizací cca o 24% vyšší, což také vysvětlují energetické štítky A++ a v případě topení jsou tyto klimatizace dražší na provoz ještě více (štítek A+) a proto bychom je na topení vůbec nedoporučovali. Také mohou být vnímány jako hlučnější varianty.

Výhody low cost řešení
 • přináší dostatečný výkon pro chlazení, i když nemusí obsahovat nejnovější technologické prvky a nedisponují absolutními špičkovými parametry,
 • lákavá je však cena těchto produktů,
 • pokud montáž proběhne kvalitním způsobem, může mít také dlouhou životnost.
Nevýhody low cost řešení
 • spotřeba klimatizací bude vyšší (o 24 – 54 %) a do 5 let provozu se dostane na hodnotu prémiové klimatizace. Pak každý měsíc bude víc a víc prodělávat,
 • jsou hlučnější jak venkovní tak vnitřní jednotky,
 • bohužel, pokud se klimatizace rozbije už jen za 5 let, pravděpodobně na ni nebudou náhradní díly,
 • low cost výrobci totiž proměňují své modely klimatizací téměř každým rokem a pak se stane, že nové modely už se starými modely klimatizací nebudou kompatibilní,
 • častěji se bude klimatizace měnit,

A právě možná z těchto důvodů u některých klientů po čase, nahrazujeme low cost klimatizace prémiovými modely. Pokud však těmito jednotkami netopíte a oželíte o 1/4 až 1/2 vyšší spotřebu pak může být tento produkt řešením. Nevěříte?

Přesvědčte se ve Velkém testu klimatizací o výkonu 2,5 kW

Nikde není psáno, že správný výběr a rozhodující faktor je pouze podle výrobce nebo prodejce klimatizace.

Doporučujeme se inspirovat a vybírat také podle účelu, který se splní to, proč si klimatizaci kupujeme. K tomu, bychom se zorientovali ve světě klimatizací slouží Testy a recenze klimatizací.

První skutečný TEST klimatizací v České republice, testujeme střední třídu 2,5kW klimatizací značek Daikin, Toshibu, AUX, Samsung, LG, Mitsubishi – jak chladí a topí? S jakými náklady pracuje? Kdo má lepší funkce? A co kvalita? Velký TEST klimatizací střední třídy o výkonu 2,5 kW Kategorie: Testy a recenze klimatizace První skutečný TEST klimatizací v České republice, testujeme střední třídu 2,5kW klimatizací značek Daikin, Toshibu, AUX, Samsung, LG, Mitsubishi - jak chladí a topí? S jakými náklady pracuje? Kdo má… číst více

Pokud chcete více informací vybírejte z následujících témat:

topení klimatizací se vyplatí Vyplatí se topit klimatizací Kategorie: Članky, Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Srovnání nákladů topení klimatizací a elektro-kotlem, plynem a přímotopy během 7 zim. Náklady na pořízení klimatizací k topení se mohou vrátit už za 2 roky a v případě náhrady za… číst více
Kimatizace Multisplit může mít na sebe napojeno více vnitřních jednotek různých druhů Multisplit klimatizace Ukážeme co je to Multisplit klimatizace a její výhody. Vysvětlíme jak systém Multisplit funguje a prozradíme kolik stojí. Zmíníme také jeho nevýhody a ukážeme k čemu jej efektivně využít. číst více
Klimatizace jako pomocník při výrobě vína Kategorie: Članky, Rady a tipy Klimatizace do vinného sklepa umí udržovat požadovanou teplotu ve sklepě po celý rok. Minimální teplota, kterou efektivně bez zamrzání je 12°C. Je proto vhodným pomocníkem nejen vinařů. Přečtěte si zkušenosti… číst více
Klimatizace jako pomocník při zrání sýrů Kategorie: Članky, Rady a tipy Každý krok k výrobě sýra je významný pro výsledný produkt. Důležitým procesem je zejména zrání sýru, pro které je potřeba zaručit stálou a správnou teplotu. Užitečným pomocníkem vám může být klimatizace, která v létě místnost vychladí… číst více

Hledáte klimatizaci, která by zapadla do vašeho interiéru?

Vybírat můžete z kategorie Designové klimatizace.

Potřebujete-li mobilní přenosné klimatizace vstupte do kategorie Mobilní klimatizace.