Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte ZDARMA 1 vnitřní jednotku! Více informací naleznete zde.
Klimatizace - Hustopeče > Topení klimatizací > Vše o topení klimatizací

Vše o topení klimatizací

Hodnocení: 5/5 | Celkem: 85 recenzí |

Publikováno: 15. 2. 2024
Doba čtení: 9 min

V této sekci přinášíme spoustu článků a osvědčených informací o tom, jak je Topení klimatizací ekonomicky výhodné, rychlé a jednoduché na ovládání.

Budete překvapeni jaké informace o Topení klimatizací zde naleznete. My s topením klimatizací vytápíme naše budovy už od roku 2016 a proto bezpečně víme, že topení klimatizací patří bezesporu mezi nejlevnější topení na světě!

  • Pro všechny co topíte elektro-kotelem, boilerem nebo přímotopem máme zde důležitou zprávu. Přečtěte si ji, nebudete informace litovat.

Investice do prémiových topných systémů z klimatizací se vrátí při topení klimatizací od dvou do sedmi let, podle toho jaký zdroj tepla předtím používáte. Hodinové, měsíční, sezónní náklady na topení klimatizací najdete už v prvním článku našeho Průvodce Topení klimatizací.

Rady a rychlé informace:

Rady a rychlé informace:

K rychlému zorientovaní v topení klimatizací pomůže náš Průvodce topením klimatizací.

Klimatizace-Hustopeče® jsou expertem na Topení klimatizací

Ne každá klimatizace je vhodná na topení, na toto téma zde postupně zveřejníme spoustu zkušeností. Jako specialisté na vytápění klimatizací testujeme jednotlivé klimatizace a níže zveřejňujeme výsledky těchto testů a informace, které jen tak jinde, nenajdete.

Topení klimatizací je levnější než topení krbem Topení klimatizací. Kolik stojí topení klimatizací v zimě? Kategorie: Članky, Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Dozvíte se: cenu za topení klimatizace za 1 hodinu, náklady vytápění za měsíc, a celou zimní sezónu. Dále srovnání při topení elektřinou a také plynem a také kolik lze za… číst více
topení klimatizací se vyplatí Vyplatí se topit klimatizací Kategorie: Članky, Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Srovnání nákladů topení klimatizací a elektro-kotlem, plynem a přímotopy během 7 zim. Náklady na pořízení klimatizací k topení se mohou vrátit už za 2 roky a v případě náhrady za… číst více
Klimatizace Toshiba Haori Klimatizace s topením A+++ Kategorie: Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Klimatizace s topením A+++ ušetří na nákladech za vytápění až 80% nákladů. Topení klimatizací A+++ patří mezi nejlevnější a nejefektivnější topení na trhu. Je rychlé, levné a nesmírně účinné. Nelepší… číst více
Topení a ohřev vody klimatizací Kategorie: Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Topení a ohřev vody klimatizací je relativní novinkou, která ušetří až 90% nákladů při topení elektřinou. Klimatizace funguje jako multi split až pro 3 vnitřní jednotky a místo čtvrté jednotky… číst více

Prostudujte další výhody při topení klimatizací:

Proč topné systémy od KH®

Jedna vnitřní klimatizační jednotka nedokáže významně snížit náklady na energii pokud je instalována do bytu/domů větších jak 2 kk. Naopak kompletní topný systém od Klimatizace-Hustopeče® přinese skutečné úspory!

Návratnost investice do topných systémů K-H® je zaručena v časovém horizontu od 2 do 7 let. Námi instalované a pravidelně servisované klimatizace, získávají vyšší životnost delší jak 15 let. Na topné systémy z klimatizací poskytujeme plné záruky až 7 let; v případě nahlášených problémů reaguje servisní technik do 48 hodin, často dokonce ještě v den nahlášení.

Naše topné systémy se osvědčili. Spousta pozitivních recenzí Klimatizace-Hustopeče® ukazuje, že děláme svou práci správně.

  • recenze na seznam.cz naleznete v samostatném okně po kliknutí zde.
  • recenze na google.cz naleznete v samostatném okně po kliknutí zde.
  • recenze na facebooku.cz naleznete v samostatném okně po kliknutí zde.

Kombinovaný systém Ohřev vody a topení klimatizací

Pokud by někoho mohlo trápit, že neví jak by při topení klimatizací ohříval vodu, máme pro něj řešení.

  • Topení a ohřev vody jednou společnou venkovní jednotkou klimatizace. K této venkovní multi splitové jednotce klimatizace je možné připojit jednu až tři vnitřní jednotky klimatizace a topení včetně ohřevu vody pak vychází o 90 % levněji než jiné topné systémy.

Klimatizační na napojené na tento systém umí bez problému velmi efektivně chladit a i pro topení se nachází v energetické třídě A+++. Navíc je možné jednotky kombinovat a připojit například parapetní jednotku (zobrazena na obrázku článku) vhodnou do prostor se šikmou střechou nebo tam, kde je dobré využít efektu podlahového topení, což tento typ jednotky rozhodně umí.

Topení a ohřev vody klimatizací Kategorie: Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Topení a ohřev vody klimatizací je relativní novinkou, která ušetří až 90% nákladů při topení elektřinou. Klimatizace funguje jako multi split až pro 3 vnitřní jednotky a místo čtvrté jednotky… číst více

Topení klimatizací patří mezi nejlevnější topení na světě!

Ve srovnání s přímotopem/infrapanelem topí i 5x levněji a ušetří i 80% nákladů na elektřinu při topení! Více podrobností

Ve srovnání s kotlem na uhlí topí TOP klimatizace až 3x levněji a nemusíte přikládat! Více podrobností
Ve srovnání topení klimatizací s topení elektrokotlem / topným žebříkem / topnými spirálami v bojlerech na ohřev vody topí naše klimatizace až 5x levněji Více podrobností
Pro skeptiky: Ušetříte, i když jede klimatizace na průměrný výkon? S naší klimatizací ano. Více podrobností
Čím vyšší hodnota SCOP, tím topení úspornější a efektivnější. Dokazujeme, že naše klimatizace patří mezi nejúspornější zdroje vytápění. Více podrobností

FAQ (často kladené otázky)

Proč topit klimatizací?

Pokud zvolíte vhodnou klimatizaci k topení, docílíte významné úspory energií při topení. Finančně se topení klimatizací vyplatí, protože oproti přímotopům a elektro-kotlům ušetříte až 80% nákladů, oproti plynu ušetříte 50% a oproti pevným palivům jako např. uhlí ušetříte až 70% procent nákladů. Pokud vás zajímá srovnání na konkrétním domě po dobu 7 let navštivte článek: Vyplatí se topit klimatizací.

Dalším důvodem proč topit klimatizací je rychlé vyhřátí prostoru a to, že si klimatizaci můžete zapnout kdykoliv na to jen pomyslíte. Většina prémiových klimatizací se může ovládat i na dálku pomocí WiFi a kdyby někdo WiFi nechtěl používat, stačí zapnout klimatizaci na místě. Teplo bude od 1 do 5 minut a proto je vhodné klimatizací přitápět. Více o přitápění a rychlosti topení klimatizací.

Moc se také nepíše o tom, že klimatizace může poslat teplo tam, kam zrovna potřebujete. Například od stropu k zemi, kde teplo potřebujete a nebo na druhou stranu místnosti, kde vám bývá zima. Určitě je dobré si o této schopnosti přečíst víc v článku Pošlete si teplo tam, kam potřebujete.

Kolik stojí topit klimatizací?

Pokud k topení použijete prémiové klimatizace A+++ (v režimu topení, ne chlazení!) a bude dosahovat SCOP 5,1 – 5,2 budete při sazbě elektřiny 7,60 Kč/kWh schopní s klimatizací topit od 1,14 Kč/1 hodinu topení a vyrobíte asi 3,2 kW tepla. Zajímá-li vás cena při topení za den, měsíc a nebo celou zimu, vše najdete přehledně popsáno v článku Topení klimatizací. Kolik stojí topení klimatizací v zimě?

Kolik vytopí klimatizace?

Klimatizace vytopí přesně tolik kolik potřebujete. Je potřeba je tak navrhnout a nainstalovat. Klimatizace určené k topení mají několik výkonů od velmi malých např. 2,5 kW tepla po větší kde vyrobí 15 kW tepla a tyto klimatizace se mohou mezi s sebou kombinovat v topný systém z klimatizací. Pro Klimatizace-Hustopeče® není problém navrhnout a instalovat větší topný systém 54 kW tepla a také třeba 500 kW tepla.

Jakou klimatizaci na topení?

Pozor, teď čtěte naši radu pečlivě. Hodně prodejců prodává na topení klimatizace, které k tomu nejsou určeny. Tyto klimatizace sice mohou nějak topit, ale můžete si být jisti, že pokud budou teploty pod nulou, poroste jejich spotřeba také hlučnost, což může být v městských oblastech veliký problém.U těchto klimatizací bude také výrazně klesat jejich výkon! To znamená budou topit, ale tak málo, že vám prostor vytopí. Ty to klimatizace poznáte podle např. podle hodnoty SCOP.

Nejlepší klimatizace pro topení budou mít SCOP nad 5 a velmi špatné budou mít SCOP pod hodnotu 4. Také si uvědomte, že klimatizace se SCOP 5,2 mají o 24% menší spotřebu než klimatizace se SCOP 4. Pokud vám někdo urputně nabízí klimatizaci na topení se SCOP 4 a méně, a přesto vás láká vás její pořizovací cena, buďte si jisti, že na spotřebě za pár roků zaplatíte tolik co by stála dražší klimatizace se SCOP 5 a více. Platí, že prémiová klimatizace si na sebe topením vydělá.

Pokud někde vidíte nápis klimatizace s topením A+++ opravdu si ověřte, že daná klimatizace má v požadovaném výkonu při topení A+++ nebo s k této třídě svými parametry blíží. Nekalá praktika prodejců je to, že uvádí hodnotu klimatizace A+++ při chlazení a při topení je jejich spotřeba je i o víc 24% vyšší! (často tyto klimatizace spadají do kategorie A++). Ale pozor, zde opět platí pravidlo, větší výkony nemusí přesně plnit požadavek A+++ a přesto na topení mohou mít smysl a ušetřit veliké peníze.

Pokud pocházíte z míst, kde klesají teploty často pod bod mrazu, vždy si ověřte kolik topného výkonu bude mít jednotka v min. teplotách, které ve vaší lokalitě v zimě bývají! Pokud prodávající tyto data neukáže v tabulce s hodnotami nebo grafu, nikdy si takovou klimatizaci na topení nekupujte. Tyto klimatizace nejsou určeny k topení, nikdo je tak netestoval a jejich odmrazování (nutnost při topení) bude katastrofální, díky tomu zamrznou, významným způsobem ztratí výkon a ač se jednotka se bude snažit odmrazit, nebude po tu dobu topit.

Ne každá klimatizace je vhodná na topení!
V případě topení klimatizací platí spousta proměnných, ve kterých vyznají jen skuteční odborníci. Takových odborníků je málo a Klimatizace-Hustopeče mezi takové odborníky patří. Patříme již roky mezi špičku v topení klimatizací a vždy vám s výběrem pomůžeme.

Jak nastavit klimatizaci, aby topila?

Na ovladači klimatizace najděte tlačítko Mode. Stiskem tohoto tlačítka zvolte režim topení (HOT) označený jako sluníčko. Pak pomocí šipek nastavte teplotu, kterou chcete v místnosti mít, šipky nahoru zvyšují teplotu, šipky dolů snižují teplotu. Pomocí tlačítka Fun nastavte rychlost ventilátoru na auto. Od teď je klimatizace nastavena, počkejte až z ní vyjde první teplo.

Jak topit mobilní klimatizací?

Pokud vaše mobilní klimatizace topení umožňuje, bude režim topení schován pod tlačítkem mode. Zkuste tedy pod tlačítkem mode najít funkci hot (sluníčko), tím se přepne mobilní klimatizace do režimu topení. Ale pozor, z mobilní klimatizace jde z čelní strany teplo, ale z výdechové hadice jde ledový studený vzduch a ten musí ven! Pokud hadici jen tak vytahujete z okna je to velmi neefektivní topení a my vám nákup mobilní klimatizace pro topení nemůžeme doporučit.

Kolik spotřebuje klimatizace na topení?

Prémiové klimatizace vhodné na topení spotřebují za 1 hodinu topení 0,15 kW. Za 10 hodin topení spotřebuje tato klimatizace 1,5 kW v tom nejlepším případě. Pokud prémiové klimatizace fungují ve jmenovitém výkonu spotřebují asi 0,6 kW za hodinu. Pak za 10 hodin topení spotřebuje 6 kW. Pokud vás zajímá kolik bude stát topení touto klimatizací – bude to za měsíc částka mezi 342 Kč – 1368 Kč, tedy velmi málo ve srovnání s jinými zdroji. Více o spotřebě i dalších modelů najdete v našem článku Topení klimatizací. Kolik stojí topení klimatizace v zimě?

Čím si přitápět v bytě?

Pokud v bytě potřebujete přitápět a vaše současné topení vám nestačí, doporučujeme se podívat po vhodné klimatizaci na topení. Doporučujeme vám to proto, že správnou klimatizací můžete velmi efektivně a levně přitápět. Teplo doma bude do 2 minut a spotřeba elektřiny oproti přímotopu bude o 80% nižší. Tím se vám náklad na pořízení klimatizace vrátí. Pozor si však dejte na klimatizace, které jsou prodávány jako rohlíky v krámě, každé řešení totiž potřebuje speciální návrh a má jiné podmínky a tyto klimatizace často nemusí fungovat tak, jak potřebujete. S výběrem vám pomohou naši specialisté, kontaktujte nás.

Čím topit levně?

Jednoznačně udržovanou, servisovanou klimatizací určenou k topení. Tato klimatizace bude mít SCOP vyšší než 5,1 a také bude určitě v energetické třídě A+++ při topení a nebo jinou vhodnou klimatizací k topení, která se těmto parametrům blíží. Pokud z klimatizací bude odborníkem poskládán topný systém je jisté, že na energiích ušetříte větší peníze než jste topného systému z klimatizaci investovali a tato investice se vám vrátí od 2-7 let.

Jak správně topit klimatizací?

Klimatizací topit je velmi výhodné, záleží však na klimatizaci – jakou zrovna máte. Pokud máte nástěnnou klimatizaci určenou k topení, nastavíme na ovladači o 2 stupně vyšší teplotu než chceme mít v místnosti. Proč? Protože teplota u stropu, kde je často nástěnná klimatizace instalována je vyhřátá rychleji a je zde často až o 2 stupně tepleji.
Pokud topíte a venku se pohybují teploty pod bodem mrazu, zvažte zda klimatizaci vůbec vypínat. Proč? Protože klimatizace určená k topení se sama odmrazuje a pokud ji vypnete, vlhko na výparníku venkovní jednotky namrzne. Pokud to takto několikrát zopakujete, nemusí být klimatizace schopna se sama odmrazit. S menší plochou výparu, vzroste spotřeba a hlučnost jednotky a dojde ke ztrátě výkonu.
Další informace o tom jak si klimatizaci vhodně nastavit k topení, získávávají zákazníci Klimatizace-Hustopeče® pravidelně informačními kanály.

Jaké jsou výhody klimatizací?

Klimatizace má několik výhod, které můžeme využít během celého roku, jak přes příjemné chlazení v létě, čištění vzduchu během celého roku tak úspora energií. Naše téma je topení, zejména rychlé a ekonomické topení. Ano, pokud zvolíme správný typ kvalitní klimatizace, můžeme s klimatizací velice levně topit. Pozor by si zákazníci měli dát právě při výběru klimatizace, jelikož neznamená, že každá klimatizace na trhu může levně topit, některé jednotky mají hodnoty pouze A+, na celoroční provoz a zejména na topení musíme vybírat z ekonomické třídy A+++vysokou hodnotou SCOP.

Důležitý výhoda klimatizace je její rychlá instalace, celoroční využití a zejména v dnešní době klimatizace je jich designovým prvkem do domácnosti. Například klimatizaci Toshiba Haori si můžete obléct do barvy, které vám vyhovuje.

Největší výhoda klimatizace je zejména rychlost vytápění. Při topením například uhlím či dřevem, trávíte většinu času v technické místnosti s přikládáním, při topení radiátorem sice otočíte pouze kolečkem, ale každý z nás zná to nekonečné čekání a opírání se o radiátor a čekání na každý náznak, že se radiátor zahřívá.. a klimatizace ?

Vezmete do ruky ovladač, nebo pouze telefon pokud máte ovládání přes wifi a do 30 sekund z klimatizace fouká teplý vzduch ( pozor záleží na kvalitě klimatizace, tuto výhodu máme vyzkoušenou pouze u jednotek Toshiba, u levných značek je čekání o pár minut delší).

Optimalizace vytápění klimatizací: Důležitost správné dimenze pro úsporu a efektivitu

Optimalizace vytápění klimatizací: Důležitost správné dimenze pro úsporu a efektivitu

Pro optimální efektivitu topení pomocí klimatizace a dosažení požadovaných teplot v každé místnosti je doporučeno instalovat jednu vnitřní jednotku do každé obytné místnosti. Další možností je využít služby odborníků pro instalaci kvalitního topného systému založeného na klimatizaci, kde se pracuje s výkonem, prouděním vzduchu, ztrátami tepla a dalšími faktory. Tento přístup se odlišuje od klasického chlazení klimatizací.

Mnoho zkušeností ne-klientů naznačuje, že jedna klimatizace může ochladit vzduch v celém bytě či domě o několik stupňů, ale při vytápění se teplo nedostane tam, kde je potřeba.

Při vytápění je klíčové, aby klimatizace spolehlivě vytopila obytné prostory a nejen snížila teplotu. Někteří naši zákazníci sice úspěšně vytopí s jednou jednotkou část domu nebo celý dům, ale efektivnost tohoto řešení je nižší.

Naše reálné měření a zkušenosti ukazují, že poddimenzovaná klimatizace bude pracovat na plný výkon, což způsobí vyšší spotřebu a hluk. Například při venkovní teplotě 4/-2 °C může poddimenzovaná klimatizace spotřebovat i více jak 23 kWh za 24 hodin, zatímco správně dimenzovaná jednotka dosáhne spotřeby pouze 10 kWh za celý den. Při vyšších venkovních teplotách (7 °C) je rozdíl ještě větší, kde správně navržená klimatizace dosahuje spotřeby pod 7 kWh za den.

Použití poddimenzované klimatizace k vytápění vede k nerovnoměrnému rozložení tepla v prostoru a následně k nepříjemným podmínkám pro uživatele. Správně navržené klimatizace pro topení rovnoměrně prohřejí celý byt a efektivně kompenzují úniky tepla.

Hlučnost je dalším aspektem; poddimenzovaná jednotka pracuje na vyšší výkon, což znamená vyšší rychlost vzduchu a tím i vyšší hlučnost ventilátoru.

Proto vždy doporučujeme vyhnout se poddimenzovaným řešením a konzultovat návrh řešení s odborníkem, který má zkušenosti s klimatizacemi pro vytápění – Klimatizace-Hustopeče®.

Splitové nebo multisplitové klimatizace k Topení klimatizací?

Jedna venkovní jednotka s výkonem 12 kW dokáže napojit až 5 vnitřních jednotek, avšak doporučujeme vždy srovnat hodnoty při topení mezi MULTI splitem a více samostatnými jednotkami typu Split. Je klíčové si uvědomit naše cíle – zda jde pouze o přitápění či o úsporné topení po celou zimu.

Pokud hledáte efektivní řešení pro topení v průběhu celé zimy, je důležité si všimnout, že u MULTI splitu se jedná o propojený chladicí okruh. V případě poruchy jedné vnitřní klimatizace může dojít k nefunkčnosti všech jednotek, dokud není problém opraven.

Pokud se rozhodnete pro jeden venkovní systém propojený se více vnitřními jednotkami s topným výkonem 12 kW, nemusíte se obávat, že tato venkovní jednotka má energetickou třídu A+ a hodnotu SCOP 4,24, což představuje vynikající účinnost (stále lepší než u nejlepších tepelných čerpadel vzduch – voda)!

Počet venkovních jednotek navrhujeme individuálně s ohledem na cenu a maximální efektivitu.

Přestože respektujeme rozhodnutí zákazníka, doporučujeme kombinaci Splitových jednotek, které poskytují větší jistotu v případě poruchy. U takové kombinace 4 samostatných Splitových jednotek, které patří mezi nejúspornější řešení, vyprodukuje každá minimálně 3,20 kW tepla (celkem 12,8 kW tepla). Všechny tyto jednotky budou zařazeny v energetické třídě A+++ a hodnota jejich SCOP bude mezi 5,1 a 5,20, v závislosti na konkrétním modelu.

Dále hodnotíme i hlučnost zařízení. U jedné venkovní jednotky s topným výkonem 12 kW může dosahovat hladina hluku 52-55 dBa, zatímco u Splitových jednotek se pohybuje mezi 36-38 dBa (noční limit dle norem činí 40 dBa a denní limit 50 dBa), což splňuje hygienické standardy. V případě, že jsou tyto jednotky instalovány vedle sebe, hladina hluku se nesčítá a vzroste přibližně o 2 dBa.

Je pravda, že s klimatizací mohu topit ještě levnější díky snížené sazbě na elektriku?

Ano, můžete získat výhodnější sazbu elektrické energie pro vytápění pomocí tepelného čerpadla, známou jako dvoutarifní sazba, často dostupná v tarifu D57d. Tato sazba je navržena pro domácnosti využívající přímotopy, hybridní vytápění nebo tepelná čerpadla. Umožňuje využívat tzv. nízký tarif s nižší cenou po dobu 20 hodin denně.

S tímto řešením vám mohou pomoci naši odborní poradci, kteří vám poskytnou podrobné informace a asistenci při implementaci této sazby pro vaše tepelné čerpadlo. Získání výhodného tarifu pro vytápění může být významným krokem k efektivnímu využívání elektrické energie a snižování nákladů na vytápění vaší domácnosti.

Jakou klimatizaci pro topení vybrat?

Doporučení v oblasti klimatizace směřuje k výběru jednotek s nejvyšším SCOP, patřících do energetické třídy A+++ nebo s nejlepšími parametry v oblasti A++, s nízkou hlučností a ideálně doplněných 7letou zárukou, která pokrývá veškeré náklady na servis během této doby. Je vhodné zvolit společnost, která zajišťuje pravidelný servis a disponuje vlastními servisními techniky, kteří jsou k dispozici v případě potřeby opravy.

Pokud se necítíte dostatečně informováni, je rozumné obrátit se na odborného poradce. S dostatkem zkušeností a znalostí v oboru vám pomůže vybrat řešení nejvhodnější pro vaše potřeby. Provede důkladnou diskuzi o vašich očekáváních od klimatizace, jejích požadavcích a navrhne nejefektivnější instalaci, která bude profesionálně přizpůsobena vašim možnostem.

Pokud se rozhodnete vybírat klimatizaci sami, doporučuje se zaměřit se vždy na jednotky patřící do ekonomické třídy A+++ s SCOP kolem 5, což představuje výraznou úsporu energie.

Example Site - Frequently Asked Questions(FAQ)