Proč je délka záruky tak moc důležitá?

Proč se zabývat délkou záruky?

Většina návštěvníků, kteří navštíví web s klimatizacemi, uvažuje o její koupi. Drtivá většina porovnává klasické parametry jako je výkon, hlučnost, spotřeba, cena, servisní služby atd. Jeden důležitý parametr téměř přehlížejí a tím je záruka. Nastíníme vám krátký příběh o tom, jaké trampoty jsme zažili při nákupu kancelářských židlí, a jak nám život znepříjemnila neprodloužená záruka.

Hned po roce užívání začaly praskat stehy a rukojeti vyrobené z plastu se velmi rychle zlomily. Židle byly naštěstí v záruce, tak jsme tedy přistoupili k reklamaci. Prodejce reklamoval poškozenou židli tak, že nám dodal náhradní díly z nově dodávaných kusů. Po vypršení záruční doby se bohužel židle kazily dál. Snažili jsem se od prodejce nakoupit náhradní díly, posléze jsme ale zjistili, že ten žádné náhradní díly nemá. Jediný způsob, jak židle opravit, byl, že se koupí nové. Byl to pro nás šok, že už po dvou letech užívání musíme opět kupovat novou sadu kancelářských židlí. A v ten moment jsme si uvědomili, že není dobré škudlit za každou cenu a co je důležitější, koukat se na délku záruky.

Pokud bychom měli tento náš příběh shrnout v číslech, tak židle se většinou prodává za 2 500 Kč. My jsme měli to štěstí (tedy spíše smůlu) a koupili jsme ji v akci za 2 000 Kč v sadě po čtyřech židlích. Celková cena byla 8 000 Kč. Už během záruční doby se židle kazily a po záruční době, tedy třetí rok od koupě, jsme museli koupit novou sadu židlí, kus za 4 500 Kč. Ty nám mimochodem slouží dodnes. Kdybychom měli prodlouženou záruku, tak bychom ušetřili 4 500 Kč za každou židli. A teď si představte, že by se něco podobného opakovalo při koupi klimatizace za 35 000 Kč.

Kolikrát jste se dostali do situace, kdy přesně v ten moment, co záruka vypršela, se vám něco zničilo? Říká se tomu Zákon schválnosti a vy tomu můžete předejít právě s prodlouženou zárukou, kterou například Klimatizace – Hustopeče pokytují standartně.

U klimatizace se šetřit nevyplácí

U klimatizace se šetřit nevyplácí

Klimatizace se pomalu ale jistě stává nedílnou součástí našich obydlí. Při výběru vhodné klimatizace hrají roli velké množství faktorů. Mnohdy se ale zákazníci neřídí radami odborníků v domnění, že když dají na vlastní názor, tak ušetří. To se často ukáže jako veliká chyba. Vítejte v příběhu tvrdohlavého zákazníka, který o peníze přišel.

Klimatizace do vinného sklepa

Klimatizace do vinného sklepa

Každý vinař vám řekne, že teplota je základním atributem při výrobě a archivaci vína. Každé víno má své specifika a tomu musí odpovídat i teplota ve vinném sklípku. Červená vína zrají při teplotě 15 stupňů, bílá vína se plně spokojí s 12 stupni, růžovým vínům nejvíce svědčí teplota kolem 8 stupňů a šumivá vína si potrpí na opravdový chládek, mezi 7 až 5 stupni. Jaká je tedy ideální teplota do vinného sklípku? Na toto téma by se dala vést sáhodlouhá diskuze, ale snad se všichni shodneme, když se zastavíme na 11 až 12 stupních.

Klimatizace jako pomocník při zrání sýrů

Klimatizace jako pomocník při zrání sýrů

Vyrábíte sýr a máte problém s teplotou? Díky speciální klimatizaci dokážete vychladit místnost na 12 stupňů a v zimě si i přitopit. Díky ustálení teplotě se vyhnete neškodným vadám sýrů a budete dosahovat těch nejlepších výsledků.