Proč je délka záruky tak moc důležitá?

Proč se zabývat délkou záruky?

Většina návštěvníků, kteří navštíví web s klimatizacemi, uvažuje o její koupi. Drtivá většina porovnává klasické parametry jako je výkon, hlučnost, spotřeba, cena, servisní služby atd. Jeden důležitý parametr téměř přehlížejí a tím je záruka. Nastíníme vám krátký příběh o tom, jaké trampoty jsem zažili při nákupu kancelářských židlí, a jak nám život znepříjemnila neprodloužená záruka.

Hned po roce užívání začaly praskat stehy a rukojeti vyrobené z plastu se velmi rychle zlomily. Židle byly naštěstí v záruce, tak jsme tedy přistoupili k reklamaci. Prodejce reklamoval poškozenou židli tak, že nám dodal náhradní díly z nově dodávaných kusů. Po vypršení záruční doby se bohužel židle kazily dál. Snažili jsem se od prodejce nakoupit náhradní díly, posléze jsme ale zjistili, že ten žádné náhradní díly nemá. Jediný způsob, jak židle opravit, byl, že se koupí nové. Byl to pro nás šok, že už po dvou letech užívání musíme opět kupovat novou sadu kancelářských židlí. A v ten moment jsme si uvědomili, že není dobré škudlit za každou cenu a co je důležitější, koukat se na délku záruky.

Pokud bychom měli tento náš příběh shrnout v číslech, tak židle se většinou prodává za 2 500 Kč. My jsme měli to štěstí (tedy spíše smůlu) a koupili jsme ji v akci za 2 000 Kč v sadě po čtyřech židlích. Celková cena byla 8 000 Kč. Už během záruční doby se židle kazily a po záruční době, tedy třetí rok od koupě, jsme museli koupit novou sadu židlí, kus za 4 500 Kč. Ty nám mimochodem slouží dodnes. Kdybychom měli prodlouženou záruku, tak bychom ušetřili 4 500 Kč za každou židli. A teď si představte, že by se něco podobného opakovalo při koupi klimatizace za 35 000 Kč.

Kolikrát jste se dostali do situace, kdy přesně v ten moment, co záruka vypršela, se vám něco zničilo? Říká se tomu Zákon schválnosti a vy tomu můžete předejít právě s prodlouženou zárukou, kterou například Klimatizace – Hustopeče pokytují standartně.

FIRST MINUTE NABÍDKA!

Klimatizace Super Daiseikai za super cenu