Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte ZDARMA 1 vnitřní jednotku! Více informací naleznete zde.
Klimatizace - Hustopeče > Topení klimatizací > Pošlete si klimatizací teplo tam, kam potřebujete

Pošlete si klimatizací teplo tam, kam potřebujete

Hodnocení: 5/5 | Celkem: 81 recenzí | Publikováno: 4.11.2023
Doba čtení: 15 min

Výhodou našich klimatizací je poslat teplo tam, kam potřebujete!

Radiátor, podlahové topení ani infrapanel a přímotop nepošlou teplý vzduch tam kam potřebujete, naše topené systémy z klimatizací však ano!

A má to své nesporné výhody:

  1. pokud je někomu zima – řekněme například, že sedí na druhé straně kanceláře, může si ovladačem poslat vzduch na svou stranu, kde sedí a hned mu bude lépe,
  2. při topení (čímkoli) se drží teplý vzduch nejprve u stropu, ale díky klimatizaci si tento teplý vzduch můžete posílat opět k podlaze a vyhřát tím prostor daleko rychleji!
  3. nemáte-li rádi průvan, může klimatizace foukat tam, kde se zrovna nikdo nenachází (ano i takové klimatizace a řešení existují),

Výhodu pošlete si teplo kam potřebujete si rozebereme podrobněji:

Jistě, najde se pár lidí co nemá rádo průvan.

Největší výhodu mají výhodu prémiové klimatizace

Prémiové klimatizace umí distribuovat vzduch do míst, kde se zrovna tyto osoby nenachází. Prémiové klimatizace s příčnými a podélnými, ideálně dělenými lamelami jsou konstruovány pro snadné a rychlé ovládání směru vzduchu klimatizace. Díky tomuto uspořádání elektrických lamel vnitřních jednotek dokážou klimatizace, prostřednictvím stisku tlačítka na ovladači, nastavit elektricky lamely tak, aby vzduch a případné teplo směřovalo do míst, kde to bude pro vás příjemnější.

Komu se nechce nastavovat natočení lamel po každém zapnutí, má k dispozici dvě řešení. Za prvé může prostřednictvím tlačítka AIR FLOW na ovladači zvolit jeden z vyhovujících přednastavených směrů proudění vzduchu a nebo může využít jednotlivých tlačítek pro nastavení lamel tak, aby dosáhl té nejlepší 3D pozice proudění vzduchu. Přednastavené polohy a možnost AIR FLOW je skvělá a v našich kancelářích ji používáme téměř každý den.

Jaké klimatizace 3D proudění vzduchu a airflow podporují?

Například od prémiového výrobce Toshiba můžeme toto elektrické ovládání najít u modelů klimatizací:

Díky funkci 3D nebo Airflow můžete pohodlně ovladačem posílat vzduch buď do leva, nebo na pravou  stranu, také nahoru a dolů a také mezi s sebou vše kombinovat. Můžete tak nastavit proudění vzduchu mimo prostor kde se nacházíte anebo právě tam kam potřebujete.

Chytré proudění vzduchu

Směrujte teplo od stropu k zemi!

Nenápadný název skrývá v sobě obrovskou výhodu klimatizace, kterou oceňují experti na topení klimatizací. Tou je funkce Krb, kterou disponuje klimatizace Toshiba Daiseikai, ale i my vám teď poradíme jak si podobnou náhradu udělat ze své klimatizace.

O co tedy jde?

Funkce krb

Ať už v místnosti topíte čímkoliv, fyzikální zákony jsou neúprosné. Vyrobené teplo, které ztratilo rychlost dodávání, stoupá vzhůru. To znamená, že se první oteplí strop až pak prostor, který chcete. Tato situace často nastává při vytápění pomocí krbu nebo krbové vložky, kdy se teplo drží u stropu a vy čekáte, až se dostane i dolů do místnosti. Nástěnná klimatizace může výrazně pomoci!

  • Funkce krb zajistí, že stoupající teplo od krbu nebo jiného zdroje bude zachyceno naší vnitřní jednotkou klimatizace Daiseikai. Pokud toto teplo může ohřát další vzduch, klimatizace automaticky odpojí venkovní jednotku, snižuje tak svoji spotřebu na minimum. Pouze ventilátor vnitřní jednotky poté pošle teplo zpět k zemi. Díky tomuto řešení dosahujeme efektivní distribuce tepla, zejména v prostorách s vysokými stropy.
Toshiba Daiseikai 9 ve složení s vnitřní jednotkou klimatizace a ovladačem Toshiba Daiseikai 9 Daiseikai je vlajkovou lodí firmy Toshiba a patří bezesporu mezi nejlepší klimatizace na světě! Jeho úžasné parametry svědčí o tom, že patří mezi nejúspornější klimatizace a proto se také pyšní… číst více

Jak nastavit klimatizaci, která nemá funkci Krb?

Každá nástěnná klimatizace může navolit něco jako funkci Krb, ale způsob nebude tak moc efektivní jako funkce Krb, která funguje automaticky. Tedy k manuálnímu nastavení jakékoli klimatizace navolíme na ovladači pomocí tlačítka mode/ funkci FUN/ a tím zapneme, pouze ventilátor vnitřní jednotky – venkovní jednotka se odpojí. Pak zvolíme rychlost proudění, která nám vyhovuje a je hotovo. Od této chvíle se vzduch u stropu bude posílat k zemi také. Bohužel klimatizace nepozná jeho teplotu a tím nebude docíleno totožné funkce Krb, kterou popisujeme výše. Přesto nám však tento způsob pomůže efektivněji prohřát celý prostor.

Ať na mě klimatizace nefouká!

Žádný problém, výhoda klimatizací Toshiba HADA CARE

Výhodou klimatizací Toshiba je poměrně nová funkce hada care, která disponuje speciálně upravenou podélnou lamelu klimatizace tak, že vzduch neposílá rovnou dolů, ale posílá vzduch u stropu co nejvíce do dálky (i 7m) a zabraňuje tak tomu, aby klimatizace foukala přímo na vás a všechny co máte rádi. Vzduch pak klesá dolů rovnoměrně a přirozeně. Výborně je tato funkce popsána na videu klimatizace Toshiba Shorai Edge níže a disponuje jí také klimatizace Haori.

Proudění vzduchu HADAcare

Celé video a další informace naleznete v originálních videích v CZ na stránkách klimatizací:

Toshiba SHORAI Edge Black & White Toshiba SHORAI Edge Black & White Toshiba SHORAI EDGE Black & White je střední třída klimatizací patřící do rodiny úsporných A+++ jak v režimu chlazení tak topení. SHORAI EDGE jsou designové krásné klimatizace a lze je… číst více
Na obrázku nástěnná designová klimatizace Toshiba Haori A+++ Toshiba HAORI Toshiba Haori úsporná klimatizace A+++ na topení i chlazení. Můžete ji obléct jak se vám bude líbit a díky tomu bude ladit s jakýmkoliv interiérem. Je krásná, tichá velmi účinná. číst více

Pokud jste nečetli, vraťte se na průvodce světem topení klimatizací

Klimatizace topení je čím dál více levnější. Ve srovnání s jiným zdroji vyhrává souboj na plné čáře. Při pořízení topných systémů z klimatizací se vám náklady na jejich pořízení vrátí.

Pokračujte ve čtení zde:

Topení klimatizací je levnější než topení krbem Topení klimatizací. Kolik stojí topení klimatizací v zimě? Kategorie: Članky, Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Dozvíte se: cenu za topení klimatizace za 1 hodinu, náklady vytápění za měsíc, a celou zimní sezónu. Dále srovnání při topení elektřinou a také plynem a také kolik lze za… číst více
topení klimatizací se vyplatí Vyplatí se topit klimatizací Kategorie: Članky, Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Srovnání nákladů topení klimatizací a elektro-kotlem, plynem a přímotopy během 7 zim. Náklady na pořízení klimatizací k topení se mohou vrátit už za 2 roky a v případě náhrady za… číst více