Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte ZDARMA 1 vnitřní jednotku! Více informací naleznete zde.

Toshiba SEIYA NEW

Více o klimatizaci

 • Filtr Ultra Fresh v klimatizaci Toshiba Seiya neutralizuje až 85 % částic PM 2,5, a vytváří tak doma zdravé životní prostředí. PM2,5 označuje částice jemného prachu o průměru až 2,5 mikrometru (3 % průměru lidského vlasu) poletující ve znečištěného vzduchu.
 • Ke klimatizaci Toshiba Seiya lze dokoupit komfortní dálkový IR ovladač vč. týdenního programu provozu a funkce temperování prostoru 8 °C a nebo také nový designový ovladač designový dálkový IR ovladač.
 • Toshiba Seiya je Wi-Fi ready, připravená pro instalaci Wi-Fi

Výhodou této klimatizace je:

 • rozumná cena za kvalitní produkt Toshiba
 • Hlučnost vnitřní jednotky 19 dB
 • Funkce samočištění proti plísním a bakteriím
 • Automatický restart po výpadku napětí

Zajímavé funkce

 • QUIET Mode (Tichý režim) – Režim tichého provozu vnitřní jednotky.
 • SILENT Mode (Bezhlučný režim) – Režim tichého provozu venkovní jednotky

Parametry jednotlivých výkonů a technické údaje

VNITŘNÍ JEDNOTKA
VENKOVNÍ JEDNOTKA
Chladicí výkon Topný výkon
RAS-B07E2KVG-E
RAS-07E2AVG-E
0,76 – 2,60 kW 0,82 – 3,30 kW
RAS-B10E2KVG-E
RAS-10E2AVG-E
0,80 – 3,00 kW 0,95 – 3,90 kW
RAS-B13E2KVG-E
RAS-13E2AVG-E
1,20 – 3,60 kW 0,95 – 3,90 kW
RAS-B16E2KVG-E
RAS-16E2AVG-E
1,40 – 4,70 kW 1,30 – 6,00 kW
RAS-18E2KVG-E
RAS-18E2AVG-E
1,45 – 5,50 kW 1,35 – 6,00 kW
RAS-24E2KVG-E
RAS-24E2AVG-E
1,70 – 7,20 kW 1,50 – 8,10 kW

Jak hlučná je klimatizace Toshiba Seiya?

 • MInimální hlučnost vnitřní jednotky Toshiba Seiya je 19 dB, pro představu můžeme přirovnat k hluku padajícího listí, což by měl být již téměř neslyšitelný hluk vhodný i pro spánek těch nejcitlivějších uší. Výborně se tak Toshiba Seiya hodí do ložnic a tichých pokojů.
 • Základní hlučnost venkovní jednotky je 47dB a můžeme ji přirovnat k hluku něco mezi běžném hlukovém pozadí a rozhovoru mezi lidmi. Tato venkovní jednotka by nemusela splnit noční hygienickou normu, kterou uvádí nařízení vlády, tzv. noční hygienický limit (Nařízení č. 272/2011 Sb. o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací). POZOR: Ale Toshiba Seiya new umí snížit hluk venkovní jednotky, pomocí funkce Silent, která se aktivuje při stisku tlačítka na ovladači, a hlučnost venkovní jednotky se sníží tak, aby hlukový limit vyhověl a hlučnost byla srovnatelná s hlukem mírného deště a ještě méně.
 • Hlučnost záleží také na instalaci, proto dbejte na rady a názory našich odborných poradců. Víme proč Vám radíme tak, jako bychom si radili sobě.

Doporučená montáž

Vážení přátelé, rozhodli jsme doplnit naše webové stránky o doporučení ideální montáže, které Vám ušetří mnoho problémů.

V první řadě je nutné klimatizaci poskytnout dostatečný prostor k jejímu provozu. Tedy odsazení od stěn, stropů apod. ukazuje perfektně náš obrázek níže. Doporučuje tyto rozměry (a nebo větší) dodržet.

Doporučené umístění vnitřní jednotky 5 cm od stropu směrem k zemi začíná horní hrana klimatizace. Díky tomuto místu může nasávat minimální množství vzduchu na její spolehlivý chod. Většina modelů klimatizace mohou být výšky 32 cm a tedy pro představu ve výšce min. 37 cm od stropu bude většina klimatizací rozměrově končit a mít zde vývod kondenzátu.


Doporučené umístění vnitřní jednotky je minimálně 5 cm od stropu, kde směrem k zemi začíná horní hrana klimatizace. Díky tomuto místu může klimatizace nasávat minimální množství vzduchu pro její spolehlivý chod. Většina námi prodívaných modelů klimatizace může být výšky 32 cm a tedy pro představu ve výšce min. 37 cm od stropu bude většina klimatizací rozměrově končit a bude zde i vývod kondenzátu. Pokud nevyužujeme čerpadla kondenzátu, musíme se spádem kondenzátu vždy dolů z kopce! Bez dostatečného spádu (a nebo čerpadla) se voda může držet v odtokové vaně klimatizace, může plivat vodu a rychleji a častěji zapáchat.

Průraz zdí doporučujeme v ideálním případě udělat tak, aby byl schovaný za vnitřní jednotkou klimatizace a spád kondenzátu vč. potrubí a komunikačního kabelu směřoval přes zeď dolů k zemi v plastové liště. Dole bude potrubí a kabel napojeno do venkovní jednotky, která bude stát na pryžových podstavách. Elektrické připojení dle modelu, vždy lepší do venkovní jednotky. Viz. fotografie níže.

Toto umístění má dost výhod:

 • klimatizace uvnitř s montáží přes zeď dobře vypadá,
 • rozebíratelná lišta pomůže v budoucnu případně potrubí snadno vyměnit,
 • venkovní jednotka klimatizace stojící na pryžových podstavách a má pod sebou o hodně větší silentblok než kdyby byla umístěna na konzoli. Tím je tišší stabilnější, netřepe se stěnou domu a je od domu separována. Spojena s domem jen pouze potrubím a kabelem.

Pokud si přejete montáž na střechu:

Montáž na střechu spíš nedoporučujeme.

Jediný případ, kdy provádíme instalace jednotky klimatizace na střechu, je za situace, kdy máte na střeše tzv. kotvící bod (pravidlo BOZP). Dále pak pokud si připravíte tzv. nášlapy pro kominíka na které se klimatizace umístí a další na kterých technik může stát a pokládat i věci. Dále je nutné připravit někde v blízkosti venkovní jednotky, systémovou prostupovou tašku, kudy ven povede potrubí a kabely. Měla by být připravena bezpečná cesta, až ke klimatizaci s „pochozí rampou“.

Říkáte si přehnaná pravidla, jiní vrtají konzole do střešních tašek?

Tak právě POZOR, vrtání do střešních tašek po čase způsobí, že do vrtaných děr bude natékat voda. Voda v zimě zmrzne a taška bude degradovat, až se nakonec jednou rozpadne, nebo praskne. Bude-li potřeba tašku vyměnit, bude ji výrobce ještě vyrábět?

Navíc klimatizace se nejčastěji rozbíjí, když funguje. Tedy v parném létě, kdy budou střešní tašky rozpálené tak moc, že se na nich bude složité udržet, natož pak na střešní tašky sáhnout holou rukou v případě nutnosti, kdy hrozí popálení. Problém je také při topení klimatizací v zimě, kdy střecha bude namrzlá a bude klouzat. Nikdo se na střeše neudrží. V obou těchto případech, na střechu nikdo zaměstnaný ve firmě co dodržuje předpisy, na střechu nepoleze. A v tomto případě, díky této instalaci do střešních tašek si na opravu nějaký čas pravděpodobně počkáte do příznivějšího počasí.

Pokud stále máte zájem o montáž na střechu:

Zájemcům o montáž na střechu doporučujeme nastudovat “manuál jak střechu správně připravit pro montáž na střechu”. Při dodržení těchto postupů se vyhnete problémům a vše bude mít smysl. Případně se obraťte na naše odborné poradce, kteří Vám umí poradit.

Jak výkonnou klimatizaci potřebuji?

Pro ty z Vás co si chtějí navrhnout orientační chladící výkon klimatizace sami, máme připravenou následující pomůcku. Nezapomínejte se ale poradit vždy s našimi odbornými poradci! Návrh výkonu na chlazené a obzvláště na topení je daleko, ale daleko složitější.

Pokud chcete klimatizací efektivně topit, má doporučení našich odborných poradců hodnotu “ceny zlata”, jelikož platí trošku jiné podmínky při topení klimatizací pod bodem mrazu a v různých částí republiky odlišně od průměrných hodnot.

Poraďte se s námi na tel. +420 774 453 355 a nebo osobně na adrese:
KLIMATIZACE – HUSTOPEČE®, Husova 3, Hustopeče 693 01

Jak výkonnou klimatizaci orientačně potřebuji pro své prostory? (pro chlazení)

 • 2,5 kW do místností do 80 m3
 • 3,5 kW do místností do 120 m3
 • 4,5 kW do místností do 150 m3
 • 6,5 kW do místností do 200 m3

Topení klimatizací Toshiba

Jak nastavit klimatizaci na topení?

Klimatizaci Toshiba nastavíte na topení pomocí dálkového ovladače. Ovladač nejprve zapnete. Pak na dálkovém ovladači pomocí tlačítka MODE nastavíte hodnotu sluníčka, což znamená topení. Pomocí ovladače nastavíte teplotu a už jen čekáte než začne klimatizace topit. I topení klimatizací Toshiba může chvíli trvat a to podle toho kolik si nastavíte stupňů pro zahájení topení. Pokud jste nedočkaví a nastavíte si teplotu na 32 stupňů, představte si, že vnitřní výparník klimatizace se musí natopit nejdřív na 52-54 stupňů Celsia a teprve pak sepne klimatizace ventilátor. Kdyby sepnul ventilátor dříve než se výparník klimatizace nahřeje nedokázala by pak klimatizace rychle a efektivně vytopit Váš prostor.

Kdy se vyplatí topit klimatizací?

Určitými druhy Klimatizací Toshiba se vyplatí topit celou zimu. Zvláště se Vám vyplatí topit klimatizací pokud doma topíte elektrickým kotlem, přímotopem, topnými kabely, topnými infrapanely a nebo kotlem na tuhá paliva, které nakupujete.

 • V porovnání s topením na elektřinu (které jsou ztrátové) se umí topení klimatizací Toshiba vyplatit i 5x výhodněji! Za spotřebu tak zaplatíte 3,5x až 5x méně.
 • V porovnání s kotlem na uhlí, se vyplatí topit klimatizací Toshiba až 3,5x levněji.

Více se dozvíte v sekci topení klimatizací.

Jaká je spotřeba klimatizace Toshiba při topení?

Pokud je vše správně navrženo spotřeba klimatizací Toshiba se může pohybovat průměrně už okolo 0,5 kW/h u menších výkonů. Velmi záleží na druhu klimatizace a jak Vám klimatizaci odborník navrhne. Pokud Vás zajímá spotřeba klimatizace při topení doporučujeme Vám řídit se hodnotou SCOP, ta Vám ukazuje sezónní účinnost klimatizace a říká kolik kW tepla vyrobí při spotřebě 1 kW. Více se dozvíte v článku Co je to SCOP.

Jak funguje topení klimatizací?

Topení klimatizací funguje velmi rychle. Klimatizace do místnosti nepřivádí nový vzduch, ale nasává vzduch z místnosti, který se přes výparník prohání ventilátorem a tím se vzduch rychle a účinně ohřívá. V místnosti zvládnete mít citelné teplo už do 5 minut a mnohdy i dříve. Pokud navrhuje klimatizaci na topení odborník, je vše jednoduché a bez starostí.

Klimatizace topí nejlépe při teplotách okolo 5-7 stupňů celsia. Pod bodem mrazu, s klesající teplotou, klesá u výkon jednotlivých modelů klimatizací. Například některé klimatizace ztratí 30% svého výkonu už při -8 stupních, ale kvalitní klimatizace ztratí 30% až při -15 stupních celsia.

Proto platí, že kvalitní klimatizací nemusíte jen přitápět a vyplatí se Vám s klimatizací topit v našich podmínkách celou zimu. Dávejte si, však pozor na klesající účinnost klimatizací pod bodem mrazu a raději se poraďte s našimi odbornými poradci na pobočce v Husova 3 v Hustopečích. Můžete termín schůzky domlouvat na tel.: 774 453 355

Nevíte pro jakou klimatizaci se rozhodnout?

Vaši odborní poradci

Simona Čermáková
Petr Ovísek, Lukáš Frolich
Mgr. Lukáš Donné, MBA

 +420 774 453 355
info@klimatizace-hustopece.cz

Poslat nezávaznou poptávku

Zdarma Vám pošleme cenovou nabídku.

Chladící Výkon

2 - 6,5 kW

Topný výkon

2,5 - 7 kW

ZÁKLADNÍ INFORMACE o klimatizaci Toshiba SEIYA NEW:

 • Základní kompaktní model s invertorem
 • Třída A++ pro chlazení a topení
 • Quiet & Ultra-Quiet (Funkce tichý a ultra tichý režim)
 • Základní prachový filtr / filtr Ultra Fresh
 • IR dálkový ovladač součástí dodávky
 • WIFI modul (volitelné příslušenství)

Cena:

27 800 - 61 400 Kč
(bez DPH)

Nevíte pro jakou klimatizaci se rozhodnout?

Vaši odborní poradci

Simona Čermáková
Petr Ovísek, Lukáš Frolich
Mgr. Lukáš Donné, MBA

 +420 774 453 355
info@klimatizace-hustopece.cz

Poslat nezávaznou poptávku

Zdarma Vám pošleme cenovou nabídku.

Co říkají naši zákazníci

Tomas Crhak
Tomas Crhak
2023-10-31
Montáž firmou Klimatizace-Hustopeče proběhla rychle a kvalitně do týdne po objednání. Mám multisplit 2+1. Nebylo třeba ani zakrývat nábytek- žádný prach nebyl protože při vrtání byl použít vysavač. Nyní používám klimatitaci na přitápění a jsem velmi spokojen.
Petr Vykoukal
Petr Vykoukal
2023-10-18
Děkuji firmě klimatizace Hustopeče,za vybranou klimatizaci Toshiba 1:1 Shorai Edge 5 kW.Vše proběhlo velmi rychle od nabídky,až po konečnou montáž s úklidem.Všem doporučuji.
Martin Kačmarčík
Martin Kačmarčík
2023-10-13
Vse v poradku. Firma dojela, navrhla reseni, udelala pripravu. Po dostaveni budovy prijeli, do 3 hodin bylo hotovo. Technici byli vzdy profesionalni a mili.
Jiří Šimek
Jiří Šimek
2023-10-10
Děkuji za rychlost montáže. 27.9.2023 objednáno 5.10.2023 ,namontováno,mohu jen doporučit.Hledal jsem vhodný typ klima a firmu a Klimatizace Hustopeče vyšla co do ceny jednotek, servisů a dojezdu nejlépe. Šimek J.
Erik Dresto
Erik Dresto
2023-09-25
Pri stavbe domu se opomelo na pripravu pro klimatizaci, coz logicky komplikuje dodatecnou instalaci. Nemel jsem zajem o listy ci uz v interieru nebo na fasade. Po prvotni konzultaci a navsteve montazniho technika sme vymysleli postup jak to udelat aby bylo nutne co nejmin zasahu ale zaroven vsechno fungovalo tak jak melo. Velmi pozitivne musim hodnotit postoj technika, ktery chapal muj cil a premyslel jak ho dosahnout, i kdyz to znamelo vic prace pro ne pri motanzi. Ve vysledku je jedina viditelna lista na stene v garazi. Po konzultaci jsme zvolili jednotky Shorai Edge White, 5ks vnitrnich a 2 ks venkovnich aby byl dostatecny vykon pro vsechny jednotky/mistnosti. Ovladani je velice jednoduche a je mozne vzdalene ovladani pomoci WIFI, ktere zaroven ukazuje realnou spotrebu elektriny. Celkove sem byl spokojeny aj s uklidem ktory po sobe neustale delali. Rozhodne muzu doporucit.
Bohumil Zahradník
Bohumil Zahradník
2023-09-11
Zatím je klimatizace namontována krátkou dobu na nějaké velké hodnocení co se týče provozu ale mohu velice kladně hodnotit přístup a komunikaci a posléze i kvalitně provedenou montáž.Dva dny po dotazu na klimatizaci přijel technik,prohlédl místo montáže a druhý den mi byla zaslána kalkulace na provedení montáže.Provedení montáže proběhlo asi za 4 dny a motáž byla provedena velmi profesionálně.Velice doporučuji.
Milan Lang
Milan Lang
2023-09-06
Firmu jsme si vybrali po rozsáhlém průzkumu trhu a spolehli jsme se nakonec na dobrou zkušenost sousedů. Termín byl v době, kdy jsme byli na dovolené, proto jsme byli mile překvapeni, když se našel termín ještě před ní. Pánové přijeli, vyhodnotili situaci a nainstalovali přesně podle našich požadavků. Měli s sebou dostatečné množství potrubí (náš odhad byl nižší) a po sobě samozřejmě uklidili. Pokud si zvolíte tuto firmu a klimatizaci od firmy Toshiba, neuděláte chybu.
Josef Otoupal
Josef Otoupal
2023-08-07
Firmu Klimatizace Hustopeče jsem si vybral na základě kladných recenzí na GOOGLU. Zvolil jsem si klimatizaci SPLIT 1:1, TOSHIBA SHORAI EDGE 2,5 kw. Po telefonické domluvě s pracovnící firmy jsme se domluvili na termínu realizace klimatizace. Ta probíhala velmi profesionálně, dva pracovníci firmy byli velmi šikovní. V průběhu instalace byl používán vysavač, takže se vůbec neprášilo. Po provedení instalace klimatizace byl proveden celkový uklid. Jsem moc spokojen a firmu můžu doporučit ostatním zájemcům.