Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte ZDARMA 1 vnitřní jednotku! Více informací naleznete zde.

Toshiba SEIYA NEW

Více o klimatizaci

 • Filtr Ultra Fresh v klimatizaci Toshiba Seiya neutralizuje až 85 % částic PM 2,5, a vytváří tak doma zdravé životní prostředí. PM2,5 označuje částice jemného prachu o průměru až 2,5 mikrometru (3 % průměru lidského vlasu) poletující ve znečištěného vzduchu.
 • Ke klimatizaci Toshiba Seiya lze dokoupit komfortní dálkový IR ovladač vč. týdenního programu provozu a funkce temperování prostoru 8 °C a nebo také nový designový ovladač designový dálkový IR ovladač.
 • Toshiba Seiya je Wi-Fi ready, připravená pro instalaci Wi-Fi

Výhodou této klimatizace je:

 • rozumná cena za kvalitní produkt Toshiba
 • Hlučnost vnitřní jednotky 19 dB
 • Funkce samočištění proti plísním a bakteriím
 • Automatický restart po výpadku napětí

Zajímavé funkce

 • QUIET Mode (Tichý režim) – Režim tichého provozu vnitřní jednotky.
 • SILENT Mode (Bezhlučný režim) – Režim tichého provozu venkovní jednotky

Parametry jednotlivých výkonů a technické údaje

VNITŘNÍ JEDNOTKA
VENKOVNÍ JEDNOTKA
Chladicí výkon Topný výkon
RAS-B07E2KVG-E
RAS-07E2AVG-E
0,76 – 2,60 kW 0,82 – 3,30 kW
RAS-B10E2KVG-E
RAS-10E2AVG-E
0,80 – 3,00 kW 0,95 – 3,90 kW
RAS-B13E2KVG-E
RAS-13E2AVG-E
1,20 – 3,60 kW 0,95 – 3,90 kW
RAS-B16E2KVG-E
RAS-16E2AVG-E
1,40 – 4,70 kW 1,30 – 6,00 kW
RAS-18E2KVG-E
RAS-18E2AVG-E
1,45 – 5,50 kW 1,35 – 6,00 kW
RAS-24E2KVG-E
RAS-24E2AVG-E
1,70 – 7,20 kW 1,50 – 8,10 kW

Jak hlučná je klimatizace Toshiba Seiya?

 • MInimální hlučnost vnitřní jednotky Toshiba Seiya je 19 dB, pro představu můžeme přirovnat k hluku padajícího listí, což by měl být již téměř neslyšitelný hluk vhodný i pro spánek těch nejcitlivějších uší. Výborně se tak Toshiba Seiya hodí do ložnic a tichých pokojů.
 • Základní hlučnost venkovní jednotky je 47dB a můžeme ji přirovnat k hluku něco mezi běžném hlukovém pozadí a rozhovoru mezi lidmi. Tato venkovní jednotka by nemusela splnit noční hygienickou normu, kterou uvádí nařízení vlády, tzv. noční hygienický limit (Nařízení č. 272/2011 Sb. o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací). POZOR: Ale Toshiba Seiya new umí snížit hluk venkovní jednotky, pomocí funkce Silent, která se aktivuje při stisku tlačítka na ovladači, a hlučnost venkovní jednotky se sníží tak, aby hlukový limit vyhověl a hlučnost byla srovnatelná s hlukem mírného deště a ještě méně.
 • Hlučnost záleží také na instalaci, proto dbejte na rady a názory našich odborných poradců. Víme proč Vám radíme tak, jako bychom si radili sobě.

Doporučená montáž

Vážení přátelé, rozhodli jsme doplnit naše webové stránky o doporučení ideální montáže, které Vám ušetří mnoho problémů.

V první řadě je nutné klimatizaci poskytnout dostatečný prostor k jejímu provozu. Tedy odsazení od stěn, stropů apod. ukazuje perfektně náš obrázek níže. Doporučuje tyto rozměry (a nebo větší) dodržet.

Doporučené umístění vnitřní jednotky 5 cm od stropu směrem k zemi začíná horní hrana klimatizace. Díky tomuto místu může nasávat minimální množství vzduchu na její spolehlivý chod. Většina modelů klimatizace mohou být výšky 32 cm a tedy pro představu ve výšce min. 37 cm od stropu bude většina klimatizací rozměrově končit a mít zde vývod kondenzátu.


Doporučené umístění vnitřní jednotky je minimálně 5 cm od stropu, kde směrem k zemi začíná horní hrana klimatizace. Díky tomuto místu může klimatizace nasávat minimální množství vzduchu pro její spolehlivý chod. Většina námi prodívaných modelů klimatizace může být výšky 32 cm a tedy pro představu ve výšce min. 37 cm od stropu bude většina klimatizací rozměrově končit a bude zde i vývod kondenzátu. Pokud nevyužujeme čerpadla kondenzátu, musíme se spádem kondenzátu vždy dolů z kopce! Bez dostatečného spádu (a nebo čerpadla) se voda může držet v odtokové vaně klimatizace, může plivat vodu a rychleji a častěji zapáchat.

Průraz zdí doporučujeme v ideálním případě udělat tak, aby byl schovaný za vnitřní jednotkou klimatizace a spád kondenzátu vč. potrubí a komunikačního kabelu směřoval přes zeď dolů k zemi v plastové liště. Dole bude potrubí a kabel napojeno do venkovní jednotky, která bude stát na pryžových podstavách. Elektrické připojení dle modelu, vždy lepší do venkovní jednotky. Viz. fotografie níže.

Toto umístění má dost výhod:

 • klimatizace uvnitř s montáží přes zeď dobře vypadá,
 • rozebíratelná lišta pomůže v budoucnu případně potrubí snadno vyměnit,
 • venkovní jednotka klimatizace stojící na pryžových podstavách a má pod sebou o hodně větší silentblok než kdyby byla umístěna na konzoli. Tím je tišší stabilnější, netřepe se stěnou domu a je od domu separována. Spojena s domem jen pouze potrubím a kabelem.

Pokud si přejete montáž na střechu:

Montáž na střechu spíš nedoporučujeme.

Jediný případ, kdy provádíme instalace jednotky klimatizace na střechu, je za situace, kdy máte na střeše tzv. kotvící bod (pravidlo BOZP). Dále pak pokud si připravíte tzv. nášlapy pro kominíka na které se klimatizace umístí a další na kterých technik může stát a pokládat i věci. Dále je nutné připravit někde v blízkosti venkovní jednotky, systémovou prostupovou tašku, kudy ven povede potrubí a kabely. Měla by být připravena bezpečná cesta, až ke klimatizaci s „pochozí rampou“.

Říkáte si přehnaná pravidla, jiní vrtají konzole do střešních tašek?

Tak právě POZOR, vrtání do střešních tašek po čase způsobí, že do vrtaných děr bude natékat voda. Voda v zimě zmrzne a taška bude degradovat, až se nakonec jednou rozpadne, nebo praskne. Bude-li potřeba tašku vyměnit, bude ji výrobce ještě vyrábět?

Navíc klimatizace se nejčastěji rozbíjí, když funguje. Tedy v parném létě, kdy budou střešní tašky rozpálené tak moc, že se na nich bude složité udržet, natož pak na střešní tašky sáhnout holou rukou v případě nutnosti, kdy hrozí popálení. Problém je také při topení klimatizací v zimě, kdy střecha bude namrzlá a bude klouzat. Nikdo se na střeše neudrží. V obou těchto případech, na střechu nikdo zaměstnaný ve firmě co dodržuje předpisy, na střechu nepoleze. A v tomto případě, díky této instalaci do střešních tašek si na opravu nějaký čas pravděpodobně počkáte do příznivějšího počasí.

Pokud stále máte zájem o montáž na střechu:

Zájemcům o montáž na střechu doporučujeme nastudovat “manuál jak střechu správně připravit pro montáž na střechu”. Při dodržení těchto postupů se vyhnete problémům a vše bude mít smysl. Případně se obraťte na naše odborné poradce, kteří Vám umí poradit.

Jak výkonnou klimatizaci potřebuji?

Pro ty z Vás co si chtějí navrhnout orientační chladící výkon klimatizace sami, máme připravenou následující pomůcku. Nezapomínejte se ale poradit vždy s našimi odbornými poradci! Návrh výkonu na chlazené a obzvláště na topení je daleko, ale daleko složitější.

Pokud chcete klimatizací efektivně topit, má doporučení našich odborných poradců hodnotu “ceny zlata”, jelikož platí trošku jiné podmínky při topení klimatizací pod bodem mrazu a v různých částí republiky odlišně od průměrných hodnot.

Poraďte se s námi na tel. +420 774 453 355 a nebo osobně na adrese:
KLIMATIZACE – HUSTOPEČE®, Husova 3, Hustopeče 693 01

Jak výkonnou klimatizaci orientačně potřebuji pro své prostory? (pro chlazení)

 • 2,5 kW do místností do 80 m3
 • 3,5 kW do místností do 120 m3
 • 4,5 kW do místností do 150 m3
 • 6,5 kW do místností do 200 m3

Topení klimatizací Toshiba

Jak nastavit klimatizaci na topení?

Klimatizaci Toshiba nastavíte na topení pomocí dálkového ovladače. Ovladač nejprve zapnete. Pak na dálkovém ovladači pomocí tlačítka MODE nastavíte hodnotu sluníčka, což znamená topení. Pomocí ovladače nastavíte teplotu a už jen čekáte než začne klimatizace topit. I topení klimatizací Toshiba může chvíli trvat a to podle toho kolik si nastavíte stupňů pro zahájení topení. Pokud jste nedočkaví a nastavíte si teplotu na 32 stupňů, představte si, že vnitřní výparník klimatizace se musí natopit nejdřív na 52-54 stupňů Celsia a teprve pak sepne klimatizace ventilátor. Kdyby sepnul ventilátor dříve než se výparník klimatizace nahřeje nedokázala by pak klimatizace rychle a efektivně vytopit Váš prostor.

Kdy se vyplatí topit klimatizací?

Určitými druhy Klimatizací Toshiba se vyplatí topit celou zimu. Zvláště se Vám vyplatí topit klimatizací pokud doma topíte elektrickým kotlem, přímotopem, topnými kabely, topnými infrapanely a nebo kotlem na tuhá paliva, které nakupujete.

 • V porovnání s topením na elektřinu (které jsou ztrátové) se umí topení klimatizací Toshiba vyplatit i 5x výhodněji! Za spotřebu tak zaplatíte 3,5x až 5x méně.
 • V porovnání s kotlem na uhlí, se vyplatí topit klimatizací Toshiba až 3,5x levněji.

Více se dozvíte v sekci topení klimatizací.

Jaká je spotřeba klimatizace Toshiba při topení?

Pokud je vše správně navrženo spotřeba klimatizací Toshiba se může pohybovat průměrně už okolo 0,5 kW/h u menších výkonů. Velmi záleží na druhu klimatizace a jak Vám klimatizaci odborník navrhne. Pokud Vás zajímá spotřeba klimatizace při topení doporučujeme Vám řídit se hodnotou SCOP, ta Vám ukazuje sezónní účinnost klimatizace a říká kolik kW tepla vyrobí při spotřebě 1 kW. Více se dozvíte v článku Co je to SCOP.

Jak funguje topení klimatizací?

Topení klimatizací funguje velmi rychle. Klimatizace do místnosti nepřivádí nový vzduch, ale nasává vzduch z místnosti, který se přes výparník prohání ventilátorem a tím se vzduch rychle a účinně ohřívá. V místnosti zvládnete mít citelné teplo už do 5 minut a mnohdy i dříve. Pokud navrhuje klimatizaci na topení odborník, je vše jednoduché a bez starostí.

Klimatizace topí nejlépe při teplotách okolo 5-7 stupňů celsia. Pod bodem mrazu, s klesající teplotou, klesá u výkon jednotlivých modelů klimatizací. Například některé klimatizace ztratí 30% svého výkonu už při -8 stupních, ale kvalitní klimatizace ztratí 30% až při -15 stupních celsia.

Proto platí, že kvalitní klimatizací nemusíte jen přitápět a vyplatí se Vám s klimatizací topit v našich podmínkách celou zimu. Dávejte si, však pozor na klesající účinnost klimatizací pod bodem mrazu a raději se poraďte s našimi odbornými poradci na pobočce v Husova 3 v Hustopečích. Můžete termín schůzky domlouvat na tel.: 774 453 355

Nevíte pro jakou klimatizaci se rozhodnout?

Vaši odborní poradci

Simona Čermáková
Petr Ovísek, Lukáš Frolich
Mgr. Lukáš Donné, MBA

 +420 774 453 355
info@klimatizace-hustopece.cz

Poslat nezávaznou poptávku

Zdarma Vám pošleme cenovou nabídku.

Chladící Výkon

2 - 6,5 kW

Topný výkon

2,5 - 7 kW

ZÁKLADNÍ INFORMACE o klimatizaci Toshiba SEIYA NEW:

 • Základní kompaktní model s invertorem
 • Třída A++ pro chlazení a topení
 • Quiet & Ultra-Quiet (Funkce tichý a ultra tichý režim)
 • Základní prachový filtr / filtr Ultra Fresh
 • IR dálkový ovladač součástí dodávky
 • WIFI modul (volitelné příslušenství)

Cena:

27 800 - 61 400 Kč
(bez DPH)

Nevíte pro jakou klimatizaci se rozhodnout?

Vaši odborní poradci

Simona Čermáková
Petr Ovísek, Lukáš Frolich
Mgr. Lukáš Donné, MBA

 +420 774 453 355
info@klimatizace-hustopece.cz

Poslat nezávaznou poptávku

Zdarma Vám pošleme cenovou nabídku.

Co říkají naši zákazníci

JAROSLAV POSOLDA
JAROSLAV POSOLDA
2023-01-06
Uvodem chci podekovat pani Mgr. Monika Pencová \,ktera po vyhledavani ,jakou klimatizaci si poridit \ mi vzala telefon a projednala cely proces jednotek klimatizace az po rozmisteni jednotek v RD. Nemusel jsem se osobne s nikym setkat a hned jsem citil a pochopil ze tato firma je pro me jednickou.......Klimatizace jsou usporne v nejvyssi energeticke tride a ovladani je jednoduche.Instalace probehla bez komplikaci. montaznici byli velice sikovni a ochotni cokoli jsem se ptal ,tak s radosti odpovidali.Vse po sobe uklidili, i krabice si odvezli. Byl jsem velice spokojen. Vsem svym pratelum a znamym vzdy doporucuji co se mi libi a s cim jsem spokojen.Sam jsem delal montaze tel. pristroju v Breclavi a byl jsem rad ze muzu lidem delat radost z dobre vykonane prace. Firma zajistuje kazdorocni servis pro sve zakazniky se slevou jako bonus. Jsem rad za takove mile jednani firmy Klimatizace Hustopece Klimatizaci mam uz rok a spokojenost nade vse. J.Posolda Velke Pavlovice
Ota Klepacek
Ota Klepacek
2022-12-07
Úvodem chci poděkovat zejména řediteli firmy "Klimatizace Hustopeče" panu Mgr. Lukášovi, který se mnou po telefonu projednal celý proces od vysvětlení funkcí různých jednotek klimatizací až po rozmístění jednotek v RD. Nemusel jsem se osobně s nikým setkat a hned jsem pochopil, že tato firma bude pro mě jedničkou!!! Je fakt, že klimatizace mám krátce, ale jsem zatím velmi spokojen. Dal jsem si do RD nainstalovat 4ks vnitřních jednotek klimatizace Toshiba Daisekai 9 a 2ks venkovních jednotek RAS 5.2 kW 2M18U2AVG_E, a to zejména jako zdroj vytápění. Klimatizace jsou úsporné v nejvyšší energetické třídě, což je při dnešních cenách energií velké plus a ovládání klimatizací je jednoduché. Instalace jednotek proběhla bez komplikací, montážníci byli na místě šikovní a ochotní, vše si uklidili vysavačem nečistoty po vrtání a odvezli i krabice od jednotek. Vysvětlili základní ovládání klimatizace. Za tyto profesionální služby jsem jim na oplátku, po dobu montáže, zajistil pitný režim, kávu a teplý oběd. Firma zajišťuje každoroční servis pro své zákazníky se slevou. Firmu samozřejmě doporučuji i ostatním zájemcům. Ještě jednou děkuji Klepacek Ota
Milena Šlapanská
Milena Šlapanská
2022-11-23
Byla jsem velice mile překvapená velmi ochotného personálu . Druhého dne zavolala paní vysvětlila jsem jí co potřebuji , všechno mi vysvětlila poslala nabídku . Vše jsme naplánovali. Přijeli včas velmi ochotně vše vysvětlili , namontovali , uklidili a odjeli . Prostě super.
Klaudia Konkolova
Klaudia Konkolova
2022-11-17
S firmou Klimatizace Hustopeče jsem velmi spokojena. Dali jsme si nejdřív nainstalovat klimatizaci Toshiba Daisekai do ložnice a o rok později Toshiba Shorai Edge do obývacího pokoje. Obě dvě klimatizace jsou velice úsporné v nejvyšší energetické třídě, což je při zvyšujících se cenách energií velké plus. Ovládání je jednoduché a intuitivní. Instalace proběhla v obou dvou případech bez komplikací a to navzdory tomu, že u první klimatizace byla venkovní jednotka instalována přes lešení do velké výšky na domě (cca 5m). Firma nám poskytuje i každoroční servis obou klimatizací a musím říct, že komunikace je vždy na vysoké úrovni. Firmu bych doporučila i ostatním, kteří váhají s výběrem pro dodání klimatizace.
Radek Horky
Radek Horky
2022-11-11
vše proběhlo rychle operativně bez problému, v případě nejasností s WIFI připojením okamžitá konzultace s ředitelem společnosti KH doporučuji
Peter Formánek
Peter Formánek
2022-11-03
Poptával jsem několik firem, kde nabízeli zaručeně nejlevnější a nejkvalitnější klimatizace a po cenové nabídce jsem se nestačil divit. Až firma Klimatizace-Hustopeče mě oslovila přehlednými webovými stránkami, kde měli srozumitelně vše rozepsané. Po zaslání poptávky se mě ozvali do 24 hodin. Navštívil mě doma pan ředitel, kde mi doporučil nejvhodnější řešení pro náš prostorní dům, vysvětlil princip a funkčnost klimatizací. Po objednání - montáž do týdne. Skvělá domluva, fajn parta techniků a techničky. Doma vytopené během 15 minut a naprostá spokojenost. Děkuji a všem doporučuji !!!
Frantisek Miks
Frantisek Miks
2022-11-03
Od společnost Klimatizace - Hustopeče jsme si nechali instalovat klimatizaci (3 vnitřní jednotky + multisplit). Od počátku to byla velmi příjemná zkušenost. Komunikace i veškeré další kroky naprosto perfektní. S klimatizací jsme také velice spokojeni.
Lada Brablec
Lada Brablec
2022-10-30
Rostoucí ceny energií mě přinutily zamyslet se jak v zimě ušetřit a současně nepřijít o tepelný komfort, na který jsem zvyklý. Při posuzování výhodnosti nejrůznějších zdrojů vytápění mě nejvíce zaujala a zároveň překvapila skutečnost, že k rychlému a především úspornému topení je možné použít klimatizaci. Po zvážení všech pro a proti jsem se rozhodl pro její pořízení prostřednictvím firmy Klimatizace Hustopeče. Při osobní a fundované konzultaci mi její ředitel pan Lukáš Donné s přihlédnutím k mým požadavkům doporučil typ Toshiba Shorai Edge. Realizace zakázky byla velice rychlá. Instalaci klimatizace provedli pracovníci firmy rychle, profesionálně a bez jakéhokoliv nepořádku. Současně ochotně a vyčerpávajícím způsobem zodpověděli všechny mé dotazy. Nyní si už naplno užívám tepla, které klimatizace za několik málo minut a s minimálními náklady vyrobí.
Vlasta Ber
Vlasta Ber
2022-09-27
Firmu jsme nakonec nevyužili, zvolili jsme jiný typ vytápění, ale i tak ji mohu vřele doporučit. Vše mi bylo podrobně a srozumitelně vysvětleno. Za tento vstřícný přístup děkuji.