774 453 355

Co je to SEER klimatizace ?

Evropská unie v rámci trvalého zlepšování životní úrovně svých občanů, někdy přichází i s rozumnými požadavky jako je energetický štítek.

Když si jdeme jako zákazníci koupit lednici, mrazák, pračku, všichni už podvědomě hledáme energetický štítek a hledáme tu nejlepší hodnotu, stejně tak je to i u klimatizace. Aby si zákazníci mohli lépe vybírat klimatizaci podle jednoduchých kritérií, nalezneme na nových energetických štítcích označení SEER a SCOP.

Čím vyšší je hodnota SEER, tím více klimatizace ušetří na svých provozních nákladech díky energetické účinnosti.

Co nám říká hodnota SEER ?

Stejně jako u jiných spotřebičů do domácnosti každý průměrný spotřebitel sleduje hodnotu energetické účinnosti. Právě proto uvádíme hodnotu SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio), která nám vyjadřuje energetickou účinnost klimatizace používané po dobu celého roku.

Klimatizace s nejlepším SEER ? 

Jednotka s nejvyšší hodnotou SEER, konkrétně hodnota SEER 10,6 nalezneme u klimatizace Toshiba Daiseikai 9 o výkonu 2,5 kW. Jednotka Super Daiseikai 8 se může dále pyšnit hodnotou SCOOP 5,2, tudíž podle energetického štítku řadíme tuto jednotku do energetické třídy A+++.  Klimatizaci Daiseikai 9 si můžete nechat namontovat právě od nás. Více informací naleznete na TOSHIBA DAISEIKAI.