Co je to SEER klimatizace ?

Evropská unie v rámci trvalého zlepšování životní úrovně svých občanů přichází s rozumnými požadavky jako je třeba i energetický štítekKdyž si půjdete koupit lednici, mrazák či pračku, už podvědomě hledáte energetický štítek, tedy ty nejlepší energetické hodnoty daného zařízení. Stejně tak to je i u klimatizace. 

Abyste si mohli klimatizaci vybírat podle jednoduchých kritérií, naleznete na nových energetických štítcích označení SEER a SCOP.

Čím vyšší je hodnota SEER, tím je klimatizační zařízení účinnější, tedy tím více  ušetří na provozních nákladech.

SEER klimatizace – sezónní koeficient energetické efektivnosti

Téměř každý spotřebitel sleduje hodnotu energetické účinnosti u všech svých domácích spotřebičů. Právě proto se u klimatizací uvádí hodnota SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio), tedy sezónní koeficient energetické efektivnosti, která vyjadřuje energetickou účinnost klimatizace používané po dobu celého roku. Jde tedy o poměr energie odebrané klimatizací z vnitřního prostředí a energie k tomu potřebné (spotřebované) v průběhu celého roku. Tato hodnota souvisí s chlazením klimatizace.

Například hodnota SEER 10,6 znamená, že pro odebrání 10,6 kWh tepelné energie z vnitřního prostředí klimatizace spotřebuje pouze 1 kWh elektrické energie, tedy že z 1 kW dodané elektrické energie odebere 10,6 kW energie, kterou využije pro chlazení prostor.

Která klimatizace má nejlepší SEER? 

Nejvyšší hodnotou, konkrétně hodnotu SEER 10,6, můžete najít u jednotky Toshiba Daiseikai 9 o výkonu 2,5 kW. Ta se může dále pyšnit hodnotou SCOOP 5,2, a proto se podle energetického štítku řadí do energetické třídy A+++. Klimatizaci Toshiba Daiseikai 9 si můžete nechat namontovat právě od nás. Více informací o jednotce naleznete na odkazu TOSHIBA DAISEIKAI.