Klimatizace jako pomocník při zrání sýrů

“K dobrému vínu patří i dobrý sýr” 

Každý krok k výrobě sýra je pro výsledný produkt důležitý, takže jakékoliv zanedbání se následně projeví. Důležitým procesem je zejména zrání sýru. V tomto případě je pro nás důležité zaručit stálou a správnou teplotu. Stále teplota nám zaručí kvalitní zrání sýru bez jakýkoliv vad.

Jaká je ideální teplota pro zrání sýru? 

Všechny druhy sýra musí zrát danou dobu a zrání probíhá při vhodné teplotě a určité vlhkosti. Pro zrání sýru nejsou vhodné vyšší teploty, dochází pak k velmi rychlému procesu zrání a vysoké teploty mohou mít za následek vady sýru. Jedná se o vady zejména netypická chuť sýru nebo duření. Naopak nízké teploty sýru také nepřejí. Sýr díky nízké teplotě nedosahuje typických vlastností, které očekáváme.

Takovou vlastností je zejména jeho typická chuť. Ideální teplota v místnosti pro zrání sýrů by neměla překročit 20 stupňů celsia. Také by naopak neměla klesnout pod 10 stupňů celsia. Výrobci sýrů uvádí ideální teplotu v rozmezí 12 až 16 stupňů. Teplota pro výrobu sýrů musí být stála a nesmí kolísat. Samozřejmě, že každý druh sýra vyžaduje svou specifickou teplotu pro ideální zrání a každý mlékař si může sám zaexperimentovat. Najdou se i tací výrobci sýrů, kteří se zaměřují na výrobu sýru při  teplotě zrání sýru 20 stupňů celsia. A to i přes to, že přesahuje doporučenou teplotu.  Jak to tedy řešit?

Klimatizace jako pomocník při zrání sýru

Výhodou klimatizace jako pomocníka při zrání sýru je zejména její 

výhoda přizpůsobení ideální teploty. Jelikož nejnižší efektivní hodnota, kterou pomocí klimatizace umíme nastavit je 12 stupňů je tento způsob chlazení pro zrání sýrů optimální. Naopak v hodně chladných dnech, kdy nám v místnosti pro zrání sýrů klesne teplota pod 10 stupňů, si s klimatizací můžeme v klidu přitopit na požadovanou teplotu a to i pro experimentální výrobce na 20 stupňů. Právě v prostorách kde se nedaří udržovat stálou a potřebnou teplotu, pomohou námi dodávané vhodné klimatizace. Pomůžeme Vám stejně jako jsme pomohli na Bio Farmě Menšík v Beskydech. Klimatizace umíme nastavit tak, aby byly vhodné do vinných sklípků, místností pro skladování medu či potravin  a naleznete je v nabídce KLIMATIZACE DO VINNÉHO SKLEPA.

Bio Farma Menšík v Beskydech měla problémy se stálou teplotou a to 

zejména v horkých dnech, pomocí instalace klimatizace jsme docílili stabilní teploty 12 stupňů po celý rok a na farmě mohou prodávat ty nejlépe vyzrálé sýry. Díky stálé teplotě jejich sýry dozrávají na tak výbornou úroveň, že v roce 2017 získali v Mikulově první místo v kategorii sýr s plísní na povrchu. V jejich sortimentu naleznete i farmářský sýr, sýr Ondráš, sýr Sklepník nebo sýr Bert.

V Beskydech bylo nádherně 🙂 

U klimatizace se šetřit nevyplácí

U klimatizace se šetřit nevyplácí

Klimatizace se pomalu ale jistě stává nedílnou součástí našich obydlí. Při výběru vhodné klimatizace hrají roli velké množství faktorů. Mnohdy se ale zákazníci neřídí radami odborníků v domnění, že když dají na vlastní názor, tak ušetří. To se často ukáže jako veliká chyba. Vítejte v příběhu tvrdohlavého zákazníka, který o peníze přišel.

Proč je délka záruky tak moc důležitá?

Proč je délka záruky tak moc důležitá?

Většina návštěvníků, kteří navštíví web s klimatizacemi, uvažuje o její koupi. Drtivá většina porovnává klasické parametry jako je výkon, hlučnost, spotřeba, cena, servisní služby atd. Jeden důležitý parametr téměř přehlížejí a tím je záruka. Nastíníme vám krátký příběh o tom, jaké trampoty jsem zažili při nákupu kancelářských židlí, a jak nám život znepříjemnila neprodloužená záruka.

Klimatizace do vinného sklepa

Klimatizace do vinného sklepa

Každý vinař vám řekne, že teplota je základním atributem při výrobě a archivaci vína. Každé víno má své specifika a tomu musí odpovídat i teplota ve vinném sklípku. Červená vína zrají při teplotě 15 stupňů, bílá vína se plně spokojí s 12 stupni, růžovým vínům nejvíce svědčí teplota kolem 8 stupňů a šumivá vína si potrpí na opravdový chládek, mezi 7 až 5 stupni. Jaká je tedy ideální teplota do vinného sklípku? Na toto téma by se dala vést sáhodlouhá diskuze, ale snad se všichni shodneme, když se zastavíme na 11 až 12 stupních.

6 tipů pro správný výběr klimatizace

6 tipů pro správný výběr klimatizace

Uvažujete o koupi klimatizace, ale nevíte na co se máte zaměřit? Partner vám radí to, rodina tamto a přátelé zase něco jiného? Kde je pravda a co skutečně hraje podstatnou roli? Přinášíme vám 6 rad, které vám usnadní výběr nové klimatizace.

Topení moderní doby

Topení moderní doby

Klimatizace není jen skvělý pomocník v horkých dnech, ale i v zimě může skvěle posloužit a to hned z několika hledisek. Udiveně se ptáte “proč v zimě?”, ale budete překvapeni až zjistíte, že klimatizací nemusíte jen ochlazovat horkou místnost, ve které se pečete jako kuřata na grilu. Můžete si s ní během sychravé zimy i pekelně přitopit. Je to trend moderní doby, který má ale beze sporu velké množství výhod.