Klimatizace jako pomocník při zrání sýrů

“K dobrému vínu patří i dobrý sýr” 

Každý krok k výrobě sýra je pro výsledný produkt důležitý, takže jakékoliv zanedbání se následně projeví. Důležitým procesem je zejména zrání sýru. V tomto případě je pro nás důležité zaručit stálou a správnou teplotu. Stále teplota nám zaručí kvalitní zrání sýru bez jakýkoliv vad.

Jaká je ideální teplota pro zrání sýru? 

Všechny druhy sýra musí zrát danou dobu a zrání probíhá při vhodné teplotě a určité vlhkosti. Pro zrání sýru nejsou vhodné vyšší teploty, dochází pak k velmi rychlému procesu zrání a vysoké teploty mohou mít za následek vady sýru. Jedná se o vady zejména netypická chuť sýru nebo duření. Naopak nízké teploty sýru také nepřejí. Sýr díky nízké teplotě nedosahuje typických vlastností, které očekáváme. Takovou vlastností je zejména jeho typická chuť.

Klimatizace jako pomocník při zrání sýru

Výhodou klimatizace jako pomocníka při zrání sýru je zejména její výhoda přizpůsobení ideální teploty. Jelikož nejnižší efektivní hodnota, kterou pomocí klimatizace umíme nastavit je 12 stupňů je tento způsob chlazení pro zrání sýrů optimální. Naopak v hodně chladných dnech, kdy nám v místnosti pro zrání sýrů klesne teplota pod 10 stupňů, si s klimatizací můžeme v klidu přitopit na požadovanou teplotu a to i pro experimentální výrobce na 20 stupňů. Právě v prostorách kde se nedaří udržovat stálou a potřebnou teplotu, pomohou námi dodávané vhodné klimatizace. Pomůžeme Vám stejně jako jsme pomohli na Bio Farmě Menšík v Beskydech. Klimatizace umíme nastavit tak, aby byly vhodné do vinných sklípků, místností pro skladování medu či potravin  a naleznete je v nabídce KLIMATIZACE DO VINNÉHO SKLEPA.

Ideální teplota v místnosti pro zrání sýrů by neměla překročit 20 stupňů celsia. Také by naopak neměla klesnout pod 10 stupňů celsia. Výrobci sýrů uvádí ideální teplotu v rozmezí 12 až 16 stupňů. Teplota pro výrobu sýrů musí být stála a nesmí kolísat. Samozřejmě, že každý druh sýra vyžaduje svou specifickou teplotu pro ideální zrání a každý mlékař si může sám zaexperimentovat. Najdou se i tací výrobci sýrů, kteří se zaměřují na výrobu sýru při  teplotě zrání sýru 20 stupňů celsia. A to i přes to, že přesahuje doporučenou teplotu.  Jak to tedy řešit?

Bio Farma Menšík v Beskydech měla problémy se stálou teplotou a to zejména v horkých dnech, pomocí instalace klimatizace jsme docílili stabilní teploty 12 stupňů po celý rok a na farmě mohou prodávat ty nejlépe vyzrálé sýry. Díky stálé teplotě jejich sýry dozrávají na tak výbornou úroveň, že v roce 2017 získali v Mikulově první místo v kategorii sýr s plísní na povrchu. V jejich sortimentu naleznete i farmářský sýr, sýr Ondráš, sýr Sklepník nebo sýr Bert.

V Beskydech bylo nádherně 🙂 

FIRST MINUTE NABÍDKA!

Klimatizace Super Daiseikai za super cenu