Klimatizace jako pomocník při výrobě vína

Jelikož je v posledních letech na území České republiky abnormálně teplo, tak s přibývajícími teplotami zažívají vinaři i horké chvíle se svým vínem. Ve sklípcích bývá až 20 stupňů a to je pro vinaře doslova zlý sen.

Vinné sklepy jsou nejvýznamnějšími stavbami ve vínorodých oblastech. Dříve se sklepy budovaly v různých typech půd, vytesávaly se v pískovci zpevňovány cihlovou vyzdívkou. V dnešní době se nejčastěji setkáváme se zděnými sklepy povrchovými a povrchovými. Ať je sklep jakýkoliv, důležité pro nás je, aby víno bylo uloženo ve stavbě, která nijak neohrožuje víno venkovní teplotou. Dobře vybudovaný sklep má mít stálou teplotu 8-12 stupňů.

Každý vinař vám řekne, že teplota je základním atributem při výrobě a archivaci vína. Každé víno má své specifika a tomu musí odpovídat i teplota ve vinném sklípku. Červená vína zrají při teplotě 15 stupňů, bílá vína se plně spokojí s 12 stupni, růžovým vínům nejvíce svědčí teplota kolem 8 stupňů a šumivá vína si potrpí na opravdový chládek, mezi 7 až 5 stupni. Jaká je tedy ideální teplota do vinného sklípku? Na toto téma by se dala vést sáhodlouhá diskuze, ale snad se všichni shodneme, když se zastavíme na 11 až 12 stupních.

Proč je teplota důležitá?

Teplota vína je důležitou součástí při celém procesu výroby vína až po zrání nebo archivaci. Při vyšších teplotách víno rychle stárne, je náchylné k vadám a nemocem.

Nízké teplot zase ovlivňují průběh a délku kvašení, následně i zrání vína. S důležitostí teploty se setkáme už při kvašení moštu, kde by se teplota měla pohybovat v rozsahu 13 – 18 stupňů nebo při ošetřování mladého vína, kde nám dochází k čištění vína, k tomu už potřebujete optimální teplotu 12 stupňů.

Pro správné zrání vína je důležitá stálá teplota, velké změny teplot mají za následek choroby vína jako je například křísovatění. Teploty nad 20 stupňů podporují množení kožkotvorných bakterií, kde jsou nejčastěji napadená mladá vína nebo vína s nízkým obsahem alkoholu. Správnou a stálou teplotou můžeme preventivně zamezit rozvoji různým chorobám vína  a docílit tak nejlepšího výsledku.

Jakou klimatizaci pořídit ? 

Klimatizace jsou primárně vyráběny do domácností, kanceláří, restaurací či obchodů a na tyto prostory je i dávána záruka. Zjistí-li výrobce, že je vaše klimatizace namontována ve sklepě, nemusí vám reklamaci vůbec uznat. Naše klimatizace jsou už upravené od výrobce a na záručním listě je uvedena poznámka o této úpravě. Záruka vám tedy platí i po namontování do vinného sklípku. Klimatizace Klimatizace, díky své úpravě dokáže vychladit váš vinný sklípek na požadovanou nejnižší teplotu 12 stupňů. Dále díky své schopnosti topení, napomůže při alkoholovém kvašení vína, kdy rozmnožování kvasinek  a počátek  kvašené je nejlepší mezi 18 až 27 stupni (teplota se může lišt na požadovaném typu vína). Díky klimatizační jednotce můžete regulovat teplotu dle ročního období a typu vína. Speciální klimatizace může stát až statisíce, u nás můžete klimatizaci do sklípku pořídit ani ne za 20 000 Kč. Sami jsme vinaři a na základě našich zkušeností s výrobou a chlazením umíme navrhnout chlazení do vinných sklepů tak, aby bylo co nejúčinnější a nejlevnější”.

Některé z našich instalací

U klimatizace se šetřit nevyplácí

U klimatizace se šetřit nevyplácí

Klimatizace se pomalu ale jistě stává nedílnou součástí našich obydlí. Při výběru vhodné klimatizace hrají roli velké množství faktorů. Mnohdy se ale zákazníci neřídí radami odborníků v domnění, že když dají na vlastní názor, tak ušetří. To se často ukáže jako veliká chyba. Vítejte v příběhu tvrdohlavého zákazníka, který o peníze přišel.

Proč je délka záruky tak moc důležitá?

Proč je délka záruky tak moc důležitá?

Většina návštěvníků, kteří navštíví web s klimatizacemi, uvažuje o její koupi. Drtivá většina porovnává klasické parametry jako je výkon, hlučnost, spotřeba, cena, servisní služby atd. Jeden důležitý parametr téměř přehlížejí a tím je záruka. Nastíníme vám krátký příběh o tom, jaké trampoty jsem zažili při nákupu kancelářských židlí, a jak nám život znepříjemnila neprodloužená záruka.

Klimatizace jako pomocník při zrání sýrů

Klimatizace jako pomocník při zrání sýrů

Vyrábíte sýr a máte problém s teplotou? Díky speciální klimatizaci dokážete vychladit místnost na 12 stupňů a v zimě si i přitopit. Díky ustálení teplotě se vyhnete neškodným vadám sýrů a budete dosahovat těch nejlepších výsledků.

6 tipů pro správný výběr klimatizace

6 tipů pro správný výběr klimatizace

Uvažujete o koupi klimatizace, ale nevíte na co se máte zaměřit? Partner vám radí to, rodina tamto a přátelé zase něco jiného? Kde je pravda a co skutečně hraje podstatnou roli? Přinášíme vám 6 rad, které vám usnadní výběr nové klimatizace.

Topení moderní doby

Topení moderní doby

Klimatizace není jen skvělý pomocník v horkých dnech, ale i v zimě může skvěle posloužit a to hned z několika hledisek. Udiveně se ptáte “proč v zimě?”, ale budete překvapeni až zjistíte, že klimatizací nemusíte jen ochlazovat horkou místnost, ve které se pečete jako kuřata na grilu. Můžete si s ní během sychravé zimy i pekelně přitopit. Je to trend moderní doby, který má ale beze sporu velké množství výhod.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA KLIMATIZACÍ DO VINNÉHO SKLEPA
ZDE
dataLayer.push({'event': 'page'});