774 453 355

Klimatizace jako pomocník při výrobě vína

V posledních letech na území České republiky teploty neustále rostou. To samozřejmě postihuje i vinaře, kteří proto zažívají “horké chvíle” se svým vínem. Ve sklepech bývá až 20 °C, a to je pro vinaře doslova zlý sen. Jako dobrý pomocník při výrobě vína se osvědčila klimatizace, která dokáže ve sklepě navodit stálou teplotu až 12 °C.

Vinné sklepy jsou nejvýznamnějšími stavbami ve vínorodých oblastech. Dříve se sklepy budovaly v různých typech půd či se vytesávaly v pískovci a zpevňovaly cihlovou vyzdívkou. V dnešní době se nejčastěji setkáváme se zděnými povrchovými a podpovrchovými sklepy. Ať je sklep jakýkoliv, důležité je, aby víno nebylo v této stavbě nijak ohroženo venkovní teplotou. Dobře vybudovaný sklep má mít stálou teplotu 8–12 °C.

Teplota je základním atributem při výrobě a archivaci vína. Každé víno má svá specifika a tomu musí odpovídat i teplota sklepě. Červená vína zrají při teplotě 15 °C, bílá vína se plně spokojí s 12 °C, růžovým vínům nejvíce svědčí teplota kolem 8 °C a šumivá vína si potrpí na opravdový chládek, mezi 5 až 7 °Ci. Jaká je tedy ideální teplota ve vinném sklepě? Na toto téma by se dalo dlouze diskutovat, ale většina vinařů se shodne na 11 až 12 °C.

Proč je teplota důležitá?

Teplota vína je důležitou součástí při celém procesu výroby vína až po zrání nebo archivaci. Při vyšších teplotách víno rychle stárne, je náchylné k vadám a nemocem. Nízké teploty zase ovlivňují průběh a délku kvašení, následně i zrání vína.

S důležitostí teploty se setkáme také při kvašení moštu, kde by se měla pohybovat v rozsahu 13–18 °C, či při ošetřování mladého vína, kde dochází k čištění vína, k čemuž je potřeba optimální teplota 12 stupňů.

Pro správné zrání vína je důležitá stálá teplota. Velké změny teplot mají za následek choroby vína jako je například křísovatění. Teploty nad 20 stupňů podporují množení kožkotvorných bakterií napadající nejčastěji mladá vína nebo vína s nízkým obsahem alkoholu. Správnou a stálou teplotou lze preventivně zamezit rozvoji různým chorobám vína a docílit tak nejlepšího výsledku.

Jakou klimatizaci do vinného sklepa pořídit? 

Klimatizace může být dobrým pomocníkem při výrobě vína, protože vám dokáže vytvořit ve sklepě stálou teplotu. Klimatizace jsou primárně vyráběny do domácností, kanceláří, restaurací či obchodů a na tyto prostory je i dávána záruka. Zjistí-li výrobce, že je vaše klimatizace namontována ve sklepě, nemusí vám reklamaci vůbec uznat. Naše klimatizace jsou upravené už od výrobce pro používání ve sklepech a na záručním listě je uvedena poznámka o této úpravě. Záruka vám tedy platí i po namontování do vinného sklepa. Díky své úpravě dokáže klimatizace váš sklep vychladit na požadovanou nejnižší teplotu 12 °C. Díky své schopnosti topení napomůže klimatizace i při alkoholovém kvašení vína, kdy pro rozmnožování kvasinek a počátek kvašení je nejlepší teplota mezi 18–27 °C podle typu vína.

Díky klimatizační jednotce můžete regulovat teplotu dle ročního období i typu vína. Speciální klimatizace může stát až statisíce, u nás můžete klimatizaci do sklepa pořídit za méně než 20 000 Kč. Sami jsme vinaři a na základě našich zkušeností s výrobou a chlazením umíme navrhnout chlazení do vinných sklepů tak, aby bylo co nejúčinnější a nejlevnější. Vyberete si hobby nebo profi verzi?

Výběr z našich instalací do vinných sklepů

Toshiba Daiseikai nejlepší klimatizace na trhu. Šetří peníze, čistí vzduch, chladí i topí.

Praktické tipy pro klimatizace Toshiba

Máte doma klimatizace Toshiba? Přinášíme vám několik „vychytávek“, které vám tyto klimatizace nabízí. Tyto praktické tipy pro klimatizace Toshiba vám poradí, jak můžete snížit jas LED diody na jednotce v místnosti, kde spíte, aby vás klimatizace nerušila, anebo jak si třeba při cestě z práce můžete pohodlně na dálku nastavit teplotu u vás doma. 😊

Montáž jedné špatně provedené přípravy

Jednou jsme měli montovat klimatizace u zákazníka s hotovou stavební přípravou. Nicméně se ukázalo, že není příprava jako příprava. Jaké komplikace mohou nastat u montáže klimatizací u špatně provedené přípravy a kolik času, peněz i nervů vás to může stát, vám ukážeme na odstrašujícím příkladě.

Jak probíhá stavební příprava pro montáž klimatizace krok po kroku?

Stejně jako rozvody vody, odpadů či elektřiny potřebuje i klimatizace svoji předpřípravu. Stavební přípravou pro montáž klimatizace se vyhnete v interiéru viditelným lištám a trubkám. Navíc pokud využijete speciální box, budete moci klimatizaci namontovat i až za několik roků. Jak konkrétně probíhá příprava pro montáž klimatizace krok po kroku?

Servis klimatizací v Tonstudio Rajchman

Nahrávací studio Tonstudio Rajchman v Dolních Bojanovicích si nás vybralo pro kompletní servis všech klimatizací v objektu. To je pro nás čest i potěšení. Tonstudio Rajchman kromě nahrávání hudby všech hudebních žánrů dokáže podle požadavku dodat vše potřebné ohledně nahrávky, ozvučení, instalací a pořízení zvukových i obrazových záznamů.

Laciná klimatizace dvakrát placená

Na každém rohu doslova zakopáváte o různé akce a výhodné cenové nabídky. Jistě máte ale osobní zkušenost, že ne vždy se vyplatí koupit tu nejlevnější variantu, ať už se jedná třeba o boty nebo pračku. Nejinak je tomu i u klimatizací, protože laciná klimatizace se může stát dvakrát placená! Dejte si pozor, co vše lákavá cena zahrnuje.

Klimatizace – Hustopeče partnerem Jihfestu

Klimatizace – Hustopeče byli partnerem akce Jihfest – prvního rádiového a online hudebního festivalu na jižní Moravě, který pořádalo Rádio Jih. Akce se uskutečnila 22. 5. 2020 v moderních prostorách Tonstudia Rajchman v Dolních Bojanovicích a vystoupila: Verona, I.V.M., Voxel, Reflexy, Pokáč a cimbálová muzika Grajcar.

U klimatizace se šetřit nevyplácí

Při výběru vhodné klimatizace hraje roli velké množství faktorů. Mnohdy se ale zákazníci neřídí radami odborníků v domnění, že když dají na vlastní názor, tak ušetří. Tento příběh ukáže, že demontáž poškozené klimatizace a místo ní instalace používané klimatizace neznámé značky z jiného prostoru není nejšťastnější, ani nejlevnější volbou.

Proč je délka záruky tak moc důležitá?

Většina návštěvníků, kteří navštíví web s klimatizacemi, uvažuje o její koupi. Drtivá většina porovnává klasické parametry jako je výkon, hlučnost, spotřeba, cena, servisní služby atd. Jeden důležitý parametr téměř přehlížejí a tím je záruka. Nastíníme vám krátký příběh o tom, jaké trampoty jsem zažili při nákupu kancelářských židlí, a jak nám život znepříjemnila neprodloužená záruka.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA KLIMATIZACÍ DO VINNÉHO SKLEPA