Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte ZDARMA 1 vnitřní jednotku! Více informací naleznete zde.
Klimatizace - Hustopeče > Topení klimatizací > Výhodná sazba D57d pro klimatizace

Výhodná sazba D57d pro klimatizace

Hodnocení: 5/5 | Celkem: 84 recenzí | Publikováno: 4.11.2023

Doba čtení: 4 min.

Vyplatí se sazba D57d pro klimatizace?

Jedním z důvodů proč spolupracovat s Klimatizace-Hustopeče® je osobním přístup, kdy rádi poradíme, jak v kombinaci s topením klimatizací, můžete dosáhnout tzv. dvoutarifní sazby elektřiny D57d, kdy 4 hodiny denně čerpáte z vysoké tarifu a pak právě 20 hodin z tarifu nízkého za nižší cenu. A právě podle nízkého tarifu pak spínají spotřebiče s vyšším el. odběrem například také bojler pro ohřev teplé vody, elektro-kotel pro vytápění domu, pračka a nebo třeba myčka a pokud se vám to vyplatí, můžete na tuto sazbu napojit i klimatizace. Distribuční sazba D57d je určena domácnostem s přímotopem, hybridním vytápěním nebo tepelným čerpadlem, které o speciální sazbu požádaly po 1. dubnu 2016 (původně existovali sazby D35d, D45d a D56d).

Klimatizace pro Brno

Pokud si klimatizaci pořídíte, můžete právě sazbou D57d ušetřit tak, že kromě klimatizace na tuto sazbu bude napojena také pračka, myčka a všechny spotřebiče, které mají velkou spotřebu. Ale pozor, samotná klimatizace má velmi malou spotřebu elektřiny, je tam pouze proto, že sazba platí pro Tepelná čerpadla, čímž klimatizace rozhodně je. Více v článku o Topení klimatizací.

Srovnání běžné sazby a sazby D57d (Příklad z roku 2020)

  VT NT
Cena běžného VT 5 Kč/kW  
Cena v sazbě D57d 3,47 Kč/kW 2,864 Kč/kWh

Každému doporučujeme podívat se do ceníku poskytovatele energie. Pokud je pro vás cena sazby D57d jako na příkladu v roce 2020, pak s přechodem na tuto sazbu, umíme instalací klimatizace výrazně pomoci.

Každý má v dnešní době jiné možnosti a jiné nabídky. Turbolentní doba nám moc dobře neumožňuje udržovat aktuální přehled o sazbách D57d u všech dodavatelů elektrické energie.

Jak může sazba D57d ušetřit a kdy neušetří nic?

Pokud máte malý byt, a vaše spotřeba je minimální (okolo 1 MGW ročně) pak se přechod na D57d spíše nevyplatí. Pokud však máte vyšší spotřebu elektrické energie, například domácnost spotřebuje 8 MW/h ročně bude vypadat výhoda D57d takto:

Při klasické sazbě D02d bude spotřeba v částce 40 000,- Kč.

Při sazbě D57d se bude cena spotřebované elektřiny pohybovat okolo 23 200,-Kč.

ÚSPORA v platbě za elektřinu za jeden rok při stejné výši spotřeby je díky si klimatizaci 16 800,- Kč.

Za 2 roky je to úspora 33 600,- Kč.

Za 3 roky je to úspora 50 400,- Kč.

Kolik stojí ta klimatizace? Nezaplatí se právě touto úsporou? :-)

Pokračovat dál v průvodci Topení klimatizací:

a zjistěte kdy se pořizovací náklady na klimatizace vrátí…

topení klimatizací se vyplatí Vyplatí se topit klimatizací Kategorie: Članky, Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Srovnání nákladů topení klimatizací a elektro-kotlem, plynem a přímotopy během 7 zim. Náklady na pořízení klimatizací k topení se mohou vrátit už za 2 roky a v případě náhrady za… číst více
Klimatizace Toshiba Haori Klimatizace s topením A+++ Kategorie: Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Klimatizace s topením A+++ ušetří na nákladech za vytápění až 80% nákladů. Topení klimatizací A+++ patří mezi nejlevnější a nejefektivnější topení na trhu. Je rychlé, levné a nesmírně účinné. Nelepší… číst více