Rychlé topení klimatizací

Topení klimatizací patří bezesporu mezi rychlý zdroj vytápění. Pokud již máte nastavenou klimatizaci v módu topení a klimatizaci zapnete začne většinou topit od 2 do 5 minut.

Jakmile začne topit začne klimatizace po místnosti distribuovat teplý vzduch a místnost se tak prohřeje daleko rychleji a intenzivněji než například radiátor u okna. Pokud např. zapnete na topení plynový kotel a radiátor, teplo v místnosti pocítíte v místnost až mezi 15 – 20 minutami. Oproti tomu klimatizace o topném výkonu 3,2 kW za hodinu zvládne ohřát mezi 240 – 726 m3 vzduchu ve vaší místnosti. Průměrná místnost 4x4x2,5 m má 40 m3 a tak vzduch je prohnán topným výparníkem cca 6x až 18x, což je topení daleko efektivnější.

Proč nezačne topit úplně hned?

Pokud chceme topit na 22 stupňů celsia a místnosti máme méně stupňů musí se nejprve výparník vnitřní jednotky nahřát např. na 50 stupňů celsia a teprve pak se spustí ventilátor, ze kterého k vám bude proudit teplý vzduch. Pokud tedy nastavíte teplotu rovnou na 32 stupňů celsia bude trvat nahřátí výparníku vnitřní jednotky o něco déle. U kvalitních klimatizace se Vám ventilátor nesepne nikdy dříve, než dokud není jisté, že klimatizace bude topit.