Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte ZDARMA 1 vnitřní jednotku! Více informací naleznete zde.
Klimatizace - Hustopeče > Topení klimatizací > Výpočet efektivního vytápění klimatizací pro rok 2021 podle vyhlášky

Výpočet efektivního vytápění klimatizací pro rok 2021 podle vyhlášky

Přemýšlíte nad tím, jak by se dalo v příštím roce ušetřit za topení? Řešení rodinného nebo firemního rozpočtu je někdy pěkný oříšek, zvlášť když se jedná o položky, které nemůžete jen tak vypustit. Náklady na topení můžete ale lehce snížit! My vám poradíme, jak na to.

Topení v roce 2021

V České republice začíná topná sezóna už v září a končí až se začátkem léta. Za těch devět měsíců tepla utratíme leckdy přes 70 tisíc korun. Průměrná nákupní cena elektřiny činí 5,81 Kč (v sazbě D02). Vyhláška č. 194/2007 Sb. stanovuje, že je potřeba topit 16 hodin denně. Po provedení krátkého výpočtu zjistíme, že s klimatizací nejvyšší řady Toshiba Daiseikai 9 při režimu topení od 0,15 kW/h, zaplatíte za hodinu 0,87 Kč. To znamená, že celkově protopíte jen 3 763 Kč!

Není přímotop výhodnější?

Počáteční náklady na klimatizaci se mohou zdát příliš vysoké, ale není tomu tak. Oproti přímotopům ušetříte za celou sezónu až sedmdesát tisíc korun. Přímotop totiž spotřebuje více než 3 kW za hodinu. Den topení (16 hodin) vás vyjde na neskutečných 278,88 Kč.

Klimatizace Přímotop Ušetříte
výdaje za měsíc topení 418 Kč 8 366 Kč od 7 948 Kč
výdaje za rok topení 3 763 Kč 75 294 Kč 71 531 Kč

Vydané peníze za nákup např. Toshiba Daiseikai 9 se vám tedy do roka vrátí a vy si navíc můžete užívat veškeré výhody této prémiové klimatizace. A to byla řeč pouze o roce 2021. Při očekávaném růstu cen v roce 2022 bude tento výpočet vycházet ve prospěch topení klimatizací ještě o kus lépe.

Užijte si klimatizaci naplno

Už jsme si řekli, že klimatizace neslouží pouze k ochlazení místnosti v parných letních dnech, ale jde s ní i pořádně zatopit v chladných měsících. Ale co ještě dokáže? Díky zabudovanému plazmovému filtru zachytí veškeré viry a bakterie. Nastavitelné lamely umožňují řídít směr vzduchu, a to nejen nahoru a dolu, ale i do stran! Čerstvý vzduch si můžete užívat každý den. Milovníci technologií jistě ocení i možnost připojení zařízení k WiFi. Nastavte si teplotu ze svého mobilního telefonu!

Chcete si i vy užívat všechny funkce klimatizace Toshiba Daiseikai 9 a za ušetřené peníze vyrazit třeba na dovolenou? Ozvěte se nám!