Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte ZDARMA 1 vnitřní jednotku! Více informací naleznete zde.
Klimatizace - Hustopeče > Topení klimatizací > Pro všechny co topí přímotopem

Pro všechny co topí přímotopem

Hodnocení: 5/5 | Celkem: 85 recenzí |

Publikováno:
Doba čtení:

Důležitá rada pro všechny co topí přímotopem a nebo topným panelem:

Topte klimatizací od Klimatizace-Hustopeče® a ušetřete více jak 80% na spotřebě elektřiny!

O topení přímotopem

Topení přímotopem pracuje na velmi jednoduchém principu ztrátového tepla. To znamená, že každý přímotop spotřebuje o něco více kW elektrické energie, než kolik kW tepla vyrobí.

Ukážeme si to na jednoduchém principu, v domě/bytě se čtyřmi místnostmi (např. typ 4 kk), kde jsou instalovány 4 kusy přímotopů a každý z nich má výkon 3 kW/h.

Pokud každý přímotop produkuje 3 kW/h tepla, během jedné hodiny v celém domě/bytě přímotopy spotřebují přibližně 3,25 kW elektrické energie na každou hodinu topení. To představuje spotřebu 13 kW elektrické energie a produkci 12 kW tepla za hodinu v případě využití přímotopů k vytápění.

Spotřeba 13 kW elektřiny při ceně 7,60 Kč za kW/h vás vyjde na 98,80 Kč za hodinu vytápění! Naše řešení vám umožní ušetřit více než 80 % těchto nákladů! Pokračujte proto ve čtení, dozvíte se víc.

Jak ušetřit více jak 80% nákladů na vytápění přímotopy?

Doporučujeme doplnit topení přímotopy o topný systém z prémiových klimatizací, které jsou určeny k vytápění. Jistě, kdokoli může namítnout, že tato investice bude nákladná. Než se k tomu, ale uchýlíte, vezte, že tato investice se vám vrátí od 2 do 3 let. Více to popisujeme v článku:

topení klimatizací se vyplatí Vyplatí se topit klimatizací Kategorie: Članky, Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Srovnání nákladů topení klimatizací a elektro-kotlem, plynem a přímotopy během 7 zim. Náklady na pořízení klimatizací k topení se mohou vrátit už za 2 roky a v případě náhrady za… číst více
Navíc pokud topíte přímotopy, nebo elektřinou obecně můžete získat dotaci 28.000 – 60.000 Kč na pořízení topného systému z klimatizací! A tím vám také pomůžeme.

Pojďme si nyní ukázat jak to ve srovnání topení přímotopem, infrapanelem a prémiové klimatizace může vypadat.

Dotace na pořízení klimatizace Dotace na pořízení klimatizace k topení lze získat opět i roce 2024 a to v programech Zelená úsporám a také v podprogramu Oprav dům po babičce. V tomto článku objevíte,… číst více
Pojďme si nyní ukázat jak to ve srovnání topení přímotopem, infrapanelem a prémiové klimatizace může vypadat.
Přímotop AEG

Např. AEG CNS 300 TREND U

Jedná se o elektrický přímotopný konvektor, který se stejně jako klimatizace upevňuje na stěnu. Využitelný je pouze pro topení. Vystačit by měl na vytopení místnosti až do 115 m3.

Jeho tepelný výkon je 3 kWpříkon pak min. 3,25 kW/h. Při průměrné ceně elektřiny 7,60 Kč/ kWh zaplatíte za hodinu provozu přímotopu 24,7 Kč.

  • Při topení 10 hodin denně vás provoz tohoto přímotopu bude stát 247 Kč/ den
  • Topení za měsíc každodenního používání zaplatíte 7 410 Kč, tedy o 6 042 Kč – 7 068 Kč dráž než při topení klimatizací A+++!

TOP klimatizace Daiseikai A+++, SCOP 5,2

Toshiba Daiseikai vnitřní a venkovní jednotka + ovladač
Model o výkonu 2,5 kW (chlazení) má výkon pro topení až 3,2 kW a je vhodný do místnosti až 80 m³. V naší nabídce jsou i další dva výkonnější modely pro větší místnosti.

Náklady na topení klimatizací Toshiba Daiseikai:

  • při nastavení na nejnižší příkon topení, tj. 0,15 kW a při aktuální průměrné ceně elektřiny 7,60 Kč/ kWh (ČSÚ2023/09), vás hodina topení vyjde na 1,14 Kč. Za průměrných 10 hodin topení denně budou náklady jen 11,4 Kč/ den.
  • Za měsíční (prům. 30 dní) na nejnižší výkon tedy zaplatíte jen 342 Kč.

Při práci klimatizace na nejvyšší příkon topení, který je 1,55 kW, vás může vyjít hodina topení na 11,78 Kč a denní náklady tak budou max. 117,8 Kč/den.

  • Měsíc topení na nejvyšší příkon pak stojí max. 3 534 Kč, což je poloviční spotřeba přímotopu,
  • ALE: nejvyšší příkon nikdy nebudete používat dlouhou dobu, klimatizace A+++ jsou stavěny tak, aby v tomto příkonu pracovali co nejméně (tedy asi 1 sec. při spuštění, v době mrazů -20 a víc a když jí dáte příkaz jeď na 100%. Tedy plný výkon využije jen na rychlé vytopení místnosti a následně se ztlumí na jmenovitý až nízký příkon.

Správně navržená a instalovaná klimatizace s topením A+++ by se spotřebou měla nejčastěji pohybovat mezi nejnižším a středním tedy – jmenovitým příkonem.

  • Kdybychom  náklady počítali jmenovitým příkonem (tedy tím, který se uvádí na štítku klimatizace) a činní v tomto případě 0,60 kW/h, pak vás hodina topení vyjde na 4,56 Kč a topení za den max. 45,6 Kč.
  • Měsíční náklady na topení při jmenovitém výkonu budou 1 368 korun.
Přímotop 3 kW TOP klimatizace
spotřeba za hodinu 3,25 kW 0,15 / 0,6 kW*
cena topení za hodinu 19,50 Kč 1,14 Kč / 4,56 Kč
výroba tepla 3 kW 3,2 kW

* od 0,15 kW – 0,6 kW (jmenovitého příkonu)

Více o nákladech topení klimatizací i střední a základní třídy naleznete v našem článku:
Topení klimatizací je levnější než topení krbem Topení klimatizací. Kolik stojí topení klimatizací v zimě? Kategorie: Članky, Průvodce Topením klimatizací, Topení klimatizací Dozvíte se: cenu za topení klimatizace za 1 hodinu, náklady vytápění za měsíc, a celou zimní sezónu. Dále srovnání při topení elektřinou a také plynem a také kolik lze za… číst více

Co to pro vás znamená?

Za topení jedním přímotopem zaplatíte: 7 020 Kč /měsíc.

Za topení prémiovou klimatizací se cena nákladů může pohybovat mezi 342 Kč – 1 368 Kč / měsíc!

Pokud využijete klimatizaci místo přímotopu, můžete snížit své zálohy na energie!

Topte místo přímotopu naší klimatizací a můžete si snížit zálohy!

Jak funguje topení klimatizací

Klimatizace vytváří teplo přímo a začne dodávat příjemně teplý vzduch do prostoru během pěti minut. Navíc, klimatizace automaticky reguluje svůj provoz: jakmile dosáhne požadované teploty v místnosti, se odpojí nebo ztlumí, spotřebovává pak jen minimální energii. Tato úspora kompenzuje možné nárůsty spotřeby, když teplota klesne, což umožňuje klimatizaci spíše pokračovat v běžném režimu než se opět plně spouštět na vyšší výkon.
Klimatizace stále zůstane schopná chladit a její ovládání je jednoduché pomocí ovladače. To znamená, že v létě budete mít v domě příjemné teploty a nemusíte se nikdy obávat přehřátí či zimy! Vaše současné zdroje energie nemusíte ihned rušit; můžete si je ponechat jako zálohu pro případ potřeby.

Kolik může stát takové řešení pro celý dům?

Příklad našeho řešení pro domy typu 3+1 nebo 4+kk:

Kompletní topení klimatizací s výkonem tepla např. 12,8 kW topného výkonu vč. montáže a 15% DPH. 195 000 Kč
Vyřízení dotace ZDARMA
Dotace NZÚ – 60 000 Kč
Doplatek 135 500 Kč

Ani přesto, že investice do topného systému založeného na prémiových klimatizacích může být i dražší, návratnost se vždy projeví rychle! Podrobnější informace o tom, jak můžete v průběhu let ušetřit na nákladech za vytápění, naleznete v našem článku ‚Vyplatí se topit klimatizací‚.

Nechte si zdarma a bez závazku zpracovat nabídku na topný systém, který se vám může vrátit za pouhé 2 roky.

Není Vám něco jasného nebo máte další otázky? Spojte se s námi rovnou na telefonu +420 774 453 355 nebo nás kontaktujte níže a my zodpovíme všechny Vaše otázky!

Klimatizace-Hustopeče®