Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte 1 vnitřní jednotku ZDARMA! Nyní s čističkou vzduchu jako DÁREK! Více informací zde.

Klimatizace - Hustopeče > Topení klimatizací > Kolik ušetříte vytápěním klimatizací v roce 2023?

Kolik ušetříte vytápěním klimatizací v roce 2023?

Topná sezóna se může leckdy pěkně prodražit. Co udělá s vaším rozpočtem odhadovaný růst cen elektřiny pro rok 2023? Topné období od 1. září do 31. května, když klesnou teploty pod 13 °C, však nemusí být noční můrou pro vaši peněženku. Máme pro vás šikovnou alternativu, jak pořádně ušetřit.

Jak se vypořádat s růstem cen?

Současná cena elektrické energie (bez regulace) v roce 2023 by činila za běžného stavu 7,31 Kč/1KWh. Naštěstí bude pro domácnosti platit snížená sazba garantovaná a dotovaná státem ve výši 6,05 Kč/1KWh. Náš případ je kalkulován na cenu bez regulace, protože může platit zrovna v případě, kdy dojde ke zrušení regulace.

S klimatizací Toshiba Daiseikai 9 zaplatíte za hodinu topení 1,09 Kč při spotřebě od 0,15 kW/h. Podle vyhlášky č. 194/2007 Sb., která určuje topnou sezónu, je potřeba topit od 6 do 22 hodin. Šestnáct hodin topení vychází s klimatizací nejvyšší řady na 17,54 Kč. Ve srovnání s předchozím rokem dojde tedy sice ke zvýšení ceny, ale pouze o 3,60 Kč. Měsíční náklady na topení klimatizací (při prům. počtu 30 dní) vás tedy přijdou jen o málo víc než 526,- Kč! Oproti roku 2021 tedy zaplatíte pouze o 108 Kč více.

Při topení klimatizací šetříte na energiích, náklady za nákup se vám do roka vrátí.

Topení klimatizací, nebo přímotopem?

Oproti přímotopům zaplatíte za topení klimatizací daleko méně peněz. Během topné sezóny ušetříte až 90 000 Kč. Počáteční náklady na nákup Toshiba Daiseikai se vám tedy mohou do roku vrátit.

Klimatizace Přímotop Ušetříte
výdaje za měsíc topení 526 Kč 10 526 Kč 10 036 Kč
výdaje za rok topení 4 736 Kč 94 634 Kč 89 900 Kč

Úspora není jedinou výhodou klimatizace

Nejen, že topení klimatizací vyjde levněji než používání přímotopu, ale má také spoustu jiných výhod. Můžete se těšit například z plazmového filtru, který účinně zachycuje viry a bakterie. Klimatizace funguje také jako efektivní ionizátor. Není nad každodenní pocit čerstvého vzduchu v místnosti. Překvapí vás také extra tichý chod díky funkci Quiet mode.

Klimatizace Toshiba Daiseikai 9 je nejen úsporná, ale také velmi decentní z designového pohledu. Díky tomu se hodí prakticky do jakýchkoli prostor, ať už k vám domů nebo třeba do kanceláře či ordinace. Chcete přečkat topnou sezónu bez obav z faktur za elektřinu? Ozvěte se nám a my vám s výběrem rádi pomůžeme.

Srovnání s dalšími topnými zdroji najdete na stránce Topení klimatizací

Zdroje: mesec.cz, srovnej.to

Topení klimatizací je mnohem výhodnější než například přímotop.