Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte ZDARMA 1 vnitřní jednotku! Více informací naleznete zde.
Klimatizace - Hustopeče > Vše o klimatizacích > Stavební příprava > Jak probíhá stavební příprava pro montáž klimatizace krok po kroku?

Jak probíhá stavební příprava pro montáž klimatizace krok po kroku?

Stejně jako rozvody vody, odpadů či elektřiny potřebuje i klimatizace svoji předpřípravu. Přípravou pro klimatizaci se vyhnete lištování potrubí, a pokud využijete speciální box je možné klimatizaci namontovat až za několik roků. Jak konkrétně probíhá příprava pro montáž klimatizace krok po kroku?

Stavební příprava pro montáž klimatizace je návrh optimálního řešení a následná instalace rozvodů pro klimatizace v novostavbách nebo rekonstrukcích před finální úpravou povrchů tak, aby byla možná instalace klimatizačních jednotek bez viditelných lišt a trubek. Přípravu je vždy potřeba přizpůsobit konkrétní potřebě, existuje několik typů přípravy pro montáž klimatizace.

Kdy je vhodné řešit přípravu pro montáž klimatizace?

Ideální je přípravu řešit ihned, jakmile se ke stavbě nebo rekonstrukci rozhodnete. Poptávat elektrikáře nebo vodaře je úplně běžné, stejně tak byste měli myslet i na specialistu na chlazení. Pamatovat musíte také na to, že specialisté jsou často zaneprázdnění a nečekají na váš telefonát, zda by se za hodinu nemohli přijet podívat na stavbu. Vždy je dobré řešit odborníky dostatečně s předstihem.

Jak zadat poptávku?

Zda poptávku řešit e-mailem nebo telefonicky je na osobním rozhodnutí každého zájemce. Pokud budete posílat e-mail, je vhodné přiložit základní informace o prostorech, jejich rozměrech a účelu. Užitečné je také připojit půdorys nebo minimálně ruční nákres s uvedením kót, případně pár fotek z místa. Každopádně platí, že osobní prohlídka a konzultace se specialistou přímo na stavbě je vždy nejvhodnějším řešením.

Příprava pro montáž klimatizace krok po kroku
Příprava pro montáž klimatizace krok po kroku - bez přípravy

Proč je prohlídka stavby a odborná konzultace na místě tak důležitá?

Jakmile se přijede specializovaný poradce podívat přímo na stavbu, máte téměř vyhráno. Je běžné, že se při malých stavbách jako jsou rodinné domy různě mění dispozice anebo dochází ke změnám v trasách řemesel. Specialista dokáže najít a navrhnout nejvhodnější řešení. Může se stát, že přímo na místě navrhne variantu, díky které vám může ušetřit nemalé prostředky a na kterou by v případě e-mailové komunikace nikdy nedošlo. Taková návštěva netrvá nijak dramaticky dlouho, ve většině případů se jedná maximálně o jednu hodinu.

Výsledky odborné konzultace

Cílem návštěvy odborníka na stavbě není, aby odjížděl s přesně stanovenou cenou, kterou jen musí překlopit do excelovské tabulky. Důležité je, aby byly vyloučeny nevyhovujícínalezeny jasné a vhodné varianty řešení, kterých může být i několik. Až na tyto varianty vám bude vypracována cenová nabídka. Nabídka je zpracována dle aktuálního vytížení rozpočtářů, obvykle do několika dní.

Schválení a objednávka

Zpracovanou nabídku vám zašleme e-mailem. Po obdržení nabídek si tak můžete vybrat pro vás ideální variantu. Po odsouhlasení nabídky se následně podepíše objednávkadomluví se vhodný termín realizace.

Příprava pro montáž klimatizace krok po kroku - příprava

Co příprava obnáší?

 Samotná příprava probíhá tak, že na stavbu dorazí technici a s vámi, případně investorem nebo stavbyvedoucím, si ještě jednou celou přípravu odsouhlasí. Jsou vyřezány a vysekány drážky, do kterých se bodově uchytí vedení měděných (CU) trubek, komunikační kabel a kondenzační hadice, a to vždy s ohledem na budoucí umístění jednotek. Technici zajistí trubky proti vniknutí cizích předmětů a osadí do zdi plastový box, pokud je součástí nabídky. Ten se instaluje v případě, že klimatizaci fyzicky plánujete až v budoucnu, třeba i za několik let.

Koordinace s ostatními řemesly

Napojení kondenzátu zajistí instalatér, přívod napájecího kabelu elektrikář, zaházení pak zajistí omítkáři. Tito řemeslníci nejsou součástí naší dodávky, přesto rádi poskytneme součinnost a poradíme v případě potřeby. Cílem je vždy, aby byla konečná instalace plně funkční.

Příprava pro montáž klimatizace krok po kroku - příprava
Příprava pro montáž klimatizace krok po kroku - hotovo

Montáž na přípravu pro klimatizaci

Po dokončení stavby přichází čas samotného osazení jednotek na nachystanou přípravu. Poté, co se s vámi domluvíme, přijedou na stavbu technici a jednotky namontují a zprovozní. Vysvětlí vám vše potřebné, klimatizace vám předají a vy můžete začít chladit či topit.

Co získáte dobře odvedenou přípravou?

Pokud se příprava udělá, jak má, získáváte ideálně umístěnou a funkční klimatizaci v dokonale čistém prostoru bez nevzhledných lišt a dalších rušivých prvků. Není nic hezčího.

Vše o přípravě pro montáž klimtizace najdete zde. Potřebujete poradit? Kontaktujte nás na telefonu 774 453 355 nebo prostřednictvím formuláře.