Udržování teploty i když nejsem doma

Výborná funkce klimatizace pro chaty a druhé domovy…

Při topení je důležité, aby byly klimatizace kvalitní a tím myslíme to, aby dělali skutečně to, co slibuje jejich výrobce. Takové jsou klimatizace Toshiba, které jsme si jako uživatelé oblíbili a proto je používáme jako příklad.

Jak udržovat teplotu na chatě, či v bytě ve kterém netrávím moc času? Řešit to mohu dvěma způsoby:

  1. Pokud mám na chatě wifi, spojíme se přes aplikaci v telefonu zapneme teplotu manuálně vždy když bude zima za dveřmi. Toto řešení je takové nepraktické.
  2. Toshiba u vyšších tříd splitových klimatizací nabízí funkci hlídání teploty 8 stupňů celsia. To znamená, že klimatizace zůstává vždy zapnutá, ale je spíše v pohotovostním režimu, čeká na to, až teplota v místnosti klesne na 8 stupňů celsia a pak se zapne její topení a nedopustí, aby teplota v místnosti klesla právě pod 8 stupňů celsia. Proč 8 stupňů celsia? Protože je pro prokázáno, že při 8 stupních celsia nezamrzne voda a nevznikne Vám na chatě škoda způsobená mrazem. Vy tak můžete být doma v klidu a víte na chatě i když tam netopíte, máte zařízení co Vám hlídá onu hranici chladu a když se k ní přiblíží teplota začne automaticky topit.

Udržováni teploty klimatizace