Pošlete si teplo tam kam potřebujete

Víte, že radiátor, podlahové topení, infrapanel a přímotop Vám nepošlou teplý vzduch tam kam potřebujete? Naše klimatizace však ano! A má to své nesporné výhody:

  1. pokud někdo nemá rád průvan, může foukat klimatizace tam, kde se člověk nenachází
  2. někomu je naopak zima, sedí např. na druhé straně kanceláře a tak si může poslat vzduch na svou stranu kanceláře kde sedí
  3. při topení se drží teplý vzduch výše u stropu, ale díky klimatizaci si tento teplý vzduch můžete posílat opět k podlaze

Tyto funkce rozebereme více podrobněji.

Jistě, najde se pár lidí co nemá rádo průvan. A právě proto mají výhodu ty klimatizace, které umí distribuovat vzduch do míst, kde se zrovna tyto osoby nenachází. Jednat se musí jednat o klimatizace s příčnými a podélnými lamelami a pro snadné ovládání je lepší, když jsou právě elektricky ovládané pomocí ovladače. Jaké to jsou klimatizace? Z nástěnných klimatizací jsou to především klimatizace vyšší třídy (např. Toshiba Daiseikai, Haori), ale také to mohou být klimatizace střední třídy s dostatečně velkým výkonem, kdy nad 5kW chladícího výkonu jsou dodávány včetně elektricky nastavitelných lamel do stran. Díky tomu můžete pohodlně ovladačem posílat vzduch do leva, do prava, nahoru a dolů. Můžete tak nastavit proudění vzduchu mimo prostor kde se nacházíte anebo právě tam kam potřebujete. Využít přitom můžete šesti přednastavených poloh distribuce vzduchu nazvaných 3D AIRFLOW.

Chytré proudění vzduchu

Funkce krb

Díky poměrně nové funkci hada care, je upravena podélná lamela klimatizace tak, že vzduch neposílá rovnou dolů, ale posílá vzduch u stropu co nejvíce do dálky (i 7m) a zabraňuje tak průvanu v místnosti. Vzduch pak klesá dolů rovnoměrně a přirozeně. Výborně je tato funkce popsána na videu klimatizace Shorai edge: youtube.com a také klimatizace Haori: youtube.com které touto funkcí disponují.

Proudění vzduchu HADAcare

Pokud však již doma máte nějaký zdroj tepla jako je např. krb nebo jiný druh topení, i zde Vám může klimatizace posloužit tako pomocník při efektivním topení! Již fyzika říká, že teplý vzduch stoupá vzhůru. A tak se často teplý vzduch nejprve drží u stropu, avšak pomocí funkce krb, lze toto teplo ze stropu poslat opět na zem a tím rychleji a efektivněji protopíte svůj dům nebo byt. Nemusíte mít strach o spotřebu, klimatizace u funkce krb odpojí venkovní jednotku a bude fungovat jen vnitřní ventilátor. Řešení je jednoduché ale velmi efektivní.