Je klimatizace hlučná?

Hlučnost klimatizace je v dnešní době důležitým faktorem při výběru jednotky, zejména pokud umisťujete jednotku do dětského pokoje nebo ložnice.

Průměrné klimatizace v běžném provozu dosahují až 50 dB (A) hluku v případě venkovní jednotky a cca do 40 dB (A) hluku v případě vnitřní jednotky klimatizace.

50 dB (A) můžeme přirovnat klasickému rozhovoru dvou lidí, v případě vnitřní jednotky se jedná o běžné tiché prostředí.

Některé klimatizace například klimatizace Toshiba, mají tu výhodu, že dokážou snížit svou hlučnost až na 22 dB (A) a to díky svým funkcím tichého režimu. 20 dB (A) můžeme přirovnat hluku padajícího listí viz. tabulka.

Pro značku Toshiba je samozřejmostí, že se všechna její zařízení vyznačují neuvěřitelně tichým provozem jak vnitřních, tak venkovních klimatizací. Pro maximálně tichý provoz Vám Toshiba nabízí speciální funkci „QUIET“.

Stiskem jednoho tlačítka na ovladači se ventilátor jednotky přepne na nejnižší možnou rychlost. Tím může klesnout již tak malá hlučnost vnitřní jednotky ještě o další 3 dB(A).

Od roku 2019 umí modely klimatiazcí Toshiba snížit hluk i venkovních jednotek, což u většiny výrobců není možné do dnes. Pomocí funkce Silent1 nebo Silent2, která se aktivuje při stisku tlačítka na ovladači se hlučnost venkovní jednotky sníží o 3dB – 4dB. Vaše sousedy tak nemusí otravovat hluk z Vaší klimatizace a máte tak větší šanci, že si nikdo nebude stěžovat. Modely klimatizací Toshiba, které Vám poradí naší odborní poradci i na telefonu 774 453 355, se hodí perfektně tam, kde stojí domy blízko u sebe, zejména ve městských zástavbách.

U klimatizace se šetřit nevyplácí

U klimatizace se šetřit nevyplácí

Klimatizace se pomalu ale jistě stává nedílnou součástí našich obydlí. Při výběru vhodné klimatizace hrají roli velké množství faktorů. Mnohdy se ale zákazníci neřídí radami odborníků v domnění, že když dají na vlastní názor, tak ušetří. To se často ukáže jako veliká chyba. Vítejte v příběhu tvrdohlavého zákazníka, který o peníze přišel.

Proč je délka záruky tak moc důležitá?

Proč je délka záruky tak moc důležitá?

Většina návštěvníků, kteří navštíví web s klimatizacemi, uvažuje o její koupi. Drtivá většina porovnává klasické parametry jako je výkon, hlučnost, spotřeba, cena, servisní služby atd. Jeden důležitý parametr téměř přehlížejí a tím je záruka. Nastíníme vám krátký příběh o tom, jaké trampoty jsem zažili při nákupu kancelářských židlí, a jak nám život znepříjemnila neprodloužená záruka.