Je klimatizace hlučná?

Je klimatizace hlučná?

Hlučnost klimatizace je v dnešní době důležitým faktorem při výběru jednotky, zejména pokud ji plánujete umístit do dětského pokoje nebo ložnice.

Průměrné klimatizace v běžném provozu dosahují až 50 dB(A) hluku v případě venkovní jednotky a cca 40 dB(A) hluku v případě vnitřní jednotky klimatizace.

Hlučnost klimatizace - maminka s miminem

50 dB(A) můžeme přirovnat ke klasickému rozhovoru dvou lidí, v případě vnitřní jednotky se jedná o běžné tiché prostředí. V místnosti, kde spíte vy nebo vaše děti ale budete zřejmě preferovat ještě tišší provoz klimatizace, aby vás nebudil ze spánku.

dBPříklad takového hluku
0 dBPráh hluku slyšení
10 dBŠelest listí na stromech (slabý vánek)
20 dBVolná příroda a bezvětří, volně padající listí
30 dBVelmi tichý pokoj např. ložnice
40 dBBěžné hlukové pozadí
50 dBRozhovor mezi lidmi, mírný déšť
55 dBTelevizor při běžné hlasitosti
60 dBHlasitý rozhovor, myčka nádobý
70 dBPotlesk v sále, pračka

Snížení hlučnosti klimatizace

Některé klimatizace, například klimatizace Toshiba, mají tu výhodu, že dokáží snížit svou hlučnost své vnitřní jednotky až na 22 dB(A), a to díky své funkci tichého režimu. 20 dB(A) můžeme přirovnat hluku padajícího listí (viz tabulka), což by měl být již téměř neslyšitelný hluk vhodný i pro spánek těch nejcitlivějších uší.

Pro značku Toshiba je samozřejmostí, že se všechna její zařízení vyznačují neuvěřitelně tichým provozem jak vnitřních, tak venkovních klimatizací. Pro maximálně tichý provoz vám Toshiba nabízí speciální funkci „QUIET“.

Stiskem jednoho tlačítka na ovladači se ventilátor jednotky přepne na nejnižší možnou rychlost. Tím může klesnout již tak malá hlučnost vnitřní jednotky ještě o další 3 dB(A).

Ztlumení vnější jednotky

Od roku 2019 umí modely klimatiazcí Toshiba snížit hluk i venkovních jednotek, což u většiny výrobců není možné dodnes. Pomocí funkce Silent 1 nebo Silent 2, která se aktivuje při stisku tlačítka na ovladači, se hlučnost venkovní jednotky sníží o 3-4 dB(A). Vaše sousedy tak už nebude otravovat hluk z vaší klimatizace a minimalizujete případné stížnosti.

Modely klimatizací Toshiba se díky možnému snížení hlučnosti na minimum hodí tedy perfektně i tam, kde domy stojí velmi blízko u sebe, zejména v městských zástavbách.

S výběrem vhodné klimatizace vám ochotně poradí naši odborní poradci i na telefonu 774 453 355.

Hlučnost klimatizace - možnost ztišení klimatizace pomocí ovladače

Nevíte pro jakou klimatizaci se rozhodnout?

Váš odborný poradce:

Mgr. Monika Pencová, DiS.
 +420 774 453 355
 info@klimatizace-hustopece.cz

Nevíte pro jakou klimatizaci se rozhodnout?

Ráda Vám poradím:

Mgr. Monika Pencová, DiS.
 +420 774 453 355
 info@klimatizace-hustopece.cz

Poslat nezávaznou poptávku

Zdarma Vám pošleme cenovou nabídku.

Poslat nezávaznou poptávku

Zdarma Vám pošleme cenovou nabídku.

Toshiba Daiseikai nejlepší klimatizace na trhu. Šetří peníze, čistí vzduch, chladí i topí.

Klimatizace Brno

Zvažujete, že si koupíte klimatizaci a hledáte vhodného dodavatele? Montujeme klimatizace v Brně a okolí, specializujeme se na montáže do panelových a podkrovních bytů. Navíc poskytujeme nadstandardní záruku 7 let.

Novinka na trhu TOSHIBA HAORI

Novinka roku 2021 | Toshiba Haori první klimatizace s textilním potahem. Třída A+++ dokonale chladí ale také topí to vše téměř neslyšně a úsporně. Navíc s prodlouženou zárukou 7 let. Máte rádi designové klimatizace? Tuhle novinku si nemůžete nechat ujít.

Jak vybrat vhodnou klimatizaci?

Zvažujete, že si koupíte klimatizaci a řešíte, jak vybrat vhodnou klimatizaci? Co vše byste měli zvážit při jejím výběru? Split nebo multisplit a co to vlastně je? Jakou vybrat vnitřní a venkovní jednotku? V tom vám pomůže náš návod. Konkrétní řešení je ale vždy potřeba konzultovat s odborníky, kteří dokáží najít vhodné řešení vám přímo na míru.

Topení klimatizací. Kolik stojí provoz klimatizace v zimě?

Existuje spousta variant, jak v zimě topit, a vždy je třeba zohlednit, co od topení očekáváte. Spousta lidí stále neví, že jako topení lze využít také klimatizaci. Která varianta topení je nejlevnější a která vám pomůže vytopit prostory nejrychleji? Jaké jsou výhody a kolik vlastně stojí vytápění pomocí klimatizace?

Praktické tipy pro klimatizace Toshiba

Máte doma klimatizace Toshiba? Přinášíme vám několik „vychytávek“, které vám tyto klimatizace nabízí. Tyto praktické tipy pro klimatizace Toshiba vám poradí, jak můžete snížit jas LED diody na jednotce v místnosti, kde spíte, aby vás klimatizace nerušila, anebo jak si třeba při cestě z práce můžete pohodlně na dálku nastavit teplotu u vás doma. 😊