774 453 355

Je klimatizace hlučná?

Hlučnost klimatizace je v dnešní době důležitým faktorem při výběru jednotky, zejména pokud umisťujete jednotku do dětského pokoje nebo ložnice.

Průměrné klimatizace v běžném provozu dosahují až 50 dB(A) hluku v případě venkovní jednotky a cca 40 dB(A) hluku v případě vnitřní jednotky klimatizace.

50 dB(A) můžeme přirovnat ke klasickému rozhovoru dvou lidí, v případě vnitřní jednotky se jedná o běžné tiché prostředí.

Některé klimatizace, například klimatizace Toshiba, mají tu výhodu, že dokáží snížit svou hlučnost až na 22 dB(A), a to díky své funkci tichého režimu. 20 dB(A) můžeme přirovnat hluku padajícího listí (viz tabulka).

Pro značku Toshiba je samozřejmostí, že se všechna její zařízení vyznačují neuvěřitelně tichým provozem jak vnitřních, tak venkovních klimatizací. Pro maximálně tichý provoz vám Toshiba nabízí speciální funkci „QUIET“.

Stiskem jednoho tlačítka na ovladači se ventilátor jednotky přepne na nejnižší možnou rychlost. Tím může klesnout již tak malá hlučnost vnitřní jednotky ještě o další 3 dB(A).

Od roku 2019 umí modely klimatiazcí Toshiba snížit hluk i venkovních jednotek, což u většiny výrobců není možné dodnes. Pomocí funkce Silent 1 nebo Silent 2, která se aktivuje při stisku tlačítka na ovladači, se hlučnost venkovní jednotky sníží o 3-4 dB(A). Vaše sousedy tak nemusí otravovat hluk z vaší klimatizace a minimalizujete tak případné stížnosti.

Modely klimatizací Toshiba se hodí perfektně tam, kde stojí domy blízko u sebe, zejména v městských zástavbách.

S výběrem vhodné klimatizace vám ochotně poradí naši odborní poradci i na telefonu 774 453 355.

Toshiba Daiseikai nejlepší klimatizace na trhu. Šetří peníze, čistí vzduch, chladí i topí.

Laciná klimatizace dvakrát placená

Na každém rohu doslova zakopáváte o různé akce a výhodné cenové nabídky. Jistě máte ale osobní zkušenost, že ne vždy se vyplatí koupit tu nejlevnější variantu, ať už se jedná třeba o boty nebo pračku. Nejinak je tomu i u klimatizací, protože laciná klimatizace se může stát dvakrát placená! Dejte si pozor, co vše lákavá cena zahrnuje.

U klimatizace se šetřit nevyplácí

Při výběru vhodné klimatizace hraje roli velké množství faktorů. Mnohdy se ale zákazníci neřídí radami odborníků v domnění, že když dají na vlastní názor, tak ušetří. Tento příběh ukáže, že demontáž poškozené klimatizace a místo ní instalace používané klimatizace neznámé značky z jiného prostoru není nejšťastnější, ani nejlevnější volbou.

Proč je délka záruky tak moc důležitá?

Většina návštěvníků, kteří navštíví web s klimatizacemi, uvažuje o její koupi. Drtivá většina porovnává klasické parametry jako je výkon, hlučnost, spotřeba, cena, servisní služby atd. Jeden důležitý parametr téměř přehlížejí a tím je záruka. Nastíníme vám krátký příběh o tom, jaké trampoty jsem zažili při nákupu kancelářských židlí, a jak nám život znepříjemnila neprodloužená záruka.

Klimatizace jako pomocník při výrobě vína

V posledních letech na území České republiky teploty neustále rostou. To samozřejmě postihuje i vinaře, kteří proto zažívají “horké chvíle” se svým vínem. Ve sklepech bývá až 20 °C, a to je pro vinaře doslova zlý sen. Jako dobrý pomocník při výrobě vína se osvědčila klimatizace, která dokáže ve sklepě navodit stálou teplotu až 12 °C.

6 tipů pro správný výběr klimatizace

Uvažujete o koupi klimatizace, ale nevíte, na jaké parametry a vlastnosti se máte zaměřit? Každý vám radí něco jiného? Kde je pravda a co skutečně hraje podstatnou roli? Přinášíme vám 6 tipů, které vám usnadní výběr nové klimatizace do vašeho domu či bytu.