774 453 355

Je klimatizace hlučná?

Je klimatizace hlučná?

Hlučnost klimatizace je v dnešní době důležitým faktorem při výběru jednotky, zejména pokud ji plánujete umístit do dětského pokoje nebo ložnice.

Průměrné klimatizace v běžném provozu dosahují až 50 dB(A) hluku v případě venkovní jednotky a cca 40 dB(A) hluku v případě vnitřní jednotky klimatizace.

Hlučnost klimatizace - maminka s miminem

50 dB(A) můžeme přirovnat ke klasickému rozhovoru dvou lidí, v případě vnitřní jednotky se jedná o běžné tiché prostředí. V místnosti, kde spíte vy nebo vaše děti ale budete zřejmě preferovat ještě tišší provoz klimatizace, aby vás nebudil ze spánku.

Hlučnost klimatizace - tabulka srovnání zvuků

Snížení hlučnosti klimatizace

Některé klimatizace, například klimatizace Toshiba, mají tu výhodu, že dokáží snížit svou hlučnost své vnitřní jednotky až na 22 dB(A), a to díky své funkci tichého režimu. 20 dB(A) můžeme přirovnat hluku padajícího listí (viz tabulka), což by měl být již téměř neslyšitelný hluk vhodný i pro spánek těch nejcitlivějších uší.

Pro značku Toshiba je samozřejmostí, že se všechna její zařízení vyznačují neuvěřitelně tichým provozem jak vnitřních, tak venkovních klimatizací. Pro maximálně tichý provoz vám Toshiba nabízí speciální funkci „QUIET“.

Stiskem jednoho tlačítka na ovladači se ventilátor jednotky přepne na nejnižší možnou rychlost. Tím může klesnout již tak malá hlučnost vnitřní jednotky ještě o další 3 dB(A).

Ztlumení vnější jednotky

Od roku 2019 umí modely klimatiazcí Toshiba snížit hluk i venkovních jednotek, což u většiny výrobců není možné dodnes. Pomocí funkce Silent 1 nebo Silent 2, která se aktivuje při stisku tlačítka na ovladači, se hlučnost venkovní jednotky sníží o 3-4 dB(A). Vaše sousedy tak už nebude otravovat hluk z vaší klimatizace a minimalizujete případné stížnosti.

Modely klimatizací Toshiba se díky možnému snížení hlučnosti na minimum hodí tedy perfektně i tam, kde domy stojí velmi blízko u sebe, zejména v městských zástavbách.

S výběrem vhodné klimatizace vám ochotně poradí naši odborní poradci i na telefonu 774 453 355.

Hlučnost klimatizace - možnost ztišení klimatizace pomocí ovladače
Toshiba Daiseikai nejlepší klimatizace na trhu. Šetří peníze, čistí vzduch, chladí i topí.

Jak vybrat vhodnou klimatizaci?

Zvažujete, že si koupíte klimatizaci a řešíte, jak vybrat vhodnou klimatizaci? Co vše byste měli zvážit při jejím výběru? Split nebo multisplit a co to vlastně je? Jakou vybrat vnitřní a venkovní jednotku? V tom vám pomůže náš návod. Konkrétní řešení je ale vždy potřeba konzultovat s odborníky, kteří dokáží najít vhodné řešení vám přímo na míru.

Topení klimatizací. Kolik stojí provoz klimatizace v zimě?

Existuje spousta variant, jak v zimě topit, a vždy je třeba zohlednit, co od topení očekáváte. Spousta lidí stále neví, že jako topení lze využít také klimatizaci. Která varianta topení je nejlevnější a která vám pomůže vytopit prostory nejrychleji? Jaké jsou výhody a kolik vlastně stojí vytápění pomocí klimatizace?

Praktické tipy pro klimatizace Toshiba

Máte doma klimatizace Toshiba? Přinášíme vám několik „vychytávek“, které vám tyto klimatizace nabízí. Tyto praktické tipy pro klimatizace Toshiba vám poradí, jak můžete snížit jas LED diody na jednotce v místnosti, kde spíte, aby vás klimatizace nerušila, anebo jak si třeba při cestě z práce můžete pohodlně na dálku nastavit teplotu u vás doma. 😊

Jak probíhá stavební příprava pro montáž klimatizace krok po kroku?

Stejně jako rozvody vody, odpadů či elektřiny potřebuje i klimatizace svoji předpřípravu. Stavební přípravou pro montáž klimatizace se vyhnete v interiéru viditelným lištám a trubkám. Navíc pokud využijete speciální box, budete moci klimatizaci namontovat i až za několik roků. Jak konkrétně probíhá příprava pro montáž klimatizace krok po kroku?

Servis klimatizací v Tonstudio Rajchman

Nahrávací studio Tonstudio Rajchman v Dolních Bojanovicích si nás vybralo pro kompletní servis všech klimatizací v objektu. To je pro nás čest i potěšení. Tonstudio Rajchman kromě nahrávání hudby všech hudebních žánrů dokáže podle požadavku dodat vše potřebné ohledně nahrávky, ozvučení, instalací a pořízení zvukových i obrazových záznamů.