Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte ZDARMA 1 vnitřní jednotku! Více informací naleznete zde.
Klimatizace - Hustopeče > Rady a tipy > Je klimatizace hlučná?

Je klimatizace hlučná?

Hlučnost klimatizace je v dnešní době důležitým faktorem při výběru jednotky, zejména pokud ji plánujete umístit do dětského pokoje nebo ložnice.

Průměrné klimatizace v běžném provozu dosahují až 50 dB(A) hluku v případě venkovní jednotky a cca 40 dB(A) hluku v případě vnitřní jednotky klimatizace.

Hlučnost klimatizace - maminka s miminem

50 dB(A) můžeme přirovnat ke klasickému rozhovoru dvou lidí, v případě vnitřní jednotky se jedná o běžné tiché prostředí. V místnosti, kde spíte vy nebo vaše děti ale budete zřejmě preferovat ještě tišší provoz klimatizace, aby vás nebudil ze spánku.

dB Příklad takového hluku
0 dB Práh hluku slyšení
10 dB Šelest listí na stromech (slabý vánek)
20 dB Volná příroda a bezvětří, volně padající listí
30 dB Velmi tichý pokoj např. ložnice
40 dB Běžné hlukové pozadí
50 dB Rozhovor mezi lidmi, mírný déšť
55 dB Televizor při běžné hlasitosti
60 dB Hlasitý rozhovor, myčka nádobí
70 dB Potlesk v sále, pračka

Snížení hlučnosti klimatizace

Některé klimatizace, například klimatizace Toshiba, mají tu výhodu, že dokáží snížit svou hlučnost své vnitřní jednotky až na 22 dB(A), a to díky své funkci tichého režimu. 20 dB(A) můžeme přirovnat hluku padajícího listí (viz tabulka), což by měl být již téměř neslyšitelný hluk vhodný i pro spánek těch nejcitlivějších uší.

Pro značku Toshiba je samozřejmostí, že se všechna její zařízení vyznačují neuvěřitelně tichým provozem jak vnitřních, tak venkovních klimatizací. Pro maximálně tichý provoz vám Toshiba nabízí speciální funkci „QUIET“.

Stiskem jednoho tlačítka na ovladači se ventilátor jednotky přepne na nejnižší možnou rychlost. Tím může klesnout již tak malá hlučnost vnitřní jednotky ještě o další 3 dB(A).

Ztlumení vnější jednotky

Od roku 2019 umí modely klimatiazcí Toshiba snížit hluk i venkovních jednotek, což u většiny výrobců není možné dodnes. Pomocí funkce Silent 1 nebo Silent 2, která se aktivuje při stisku tlačítka na ovladači, se hlučnost venkovní jednotky sníží o 3-4 dB(A). Vaše sousedy tak už nebude otravovat hluk z vaší klimatizace a minimalizujete případné stížnosti.

Modely klimatizací Toshiba se díky možnému snížení hlučnosti na minimum hodí tedy perfektně i tam, kde domy stojí velmi blízko u sebe, zejména v městských zástavbách.

S výběrem vhodné klimatizace vám ochotně poradí naši odborní poradci i na telefonu 774 453 355.

Hlučnost klimatizace - možnost ztišení klimatizace pomocí ovladače