Využijte akci na multisplit klimatizace a získejte 1 vnitřní jednotku ZDARMA! Nyní s čističkou vzduchu jako DÁREK! Více informací zde.

Klimatizace - Hustopeče > Rady a tipy > 6 tipů pro správný výběr klimatizace

6 tipů pro správný výběr klimatizace

Uvažujete o koupi klimatizace, ale nevíte, na jaké parametry a vlastnosti se máte zaměřit? Partner vám radí to, rodina tamto a přátelé zase něco jiného? Kde je pravda a co skutečně hraje podstatnou roli? Přinášíme vám 6 užitečných tipů pro správný výběr klimatizace

Věříme, že vám tak pomůžeme se zorientovat v nabídce a vy si pořídíte tu nejvhodnější klimatizaci do vašeho domu či bytu.

Vzhled

Vzhled hraje důležitou roli, nejen třeba u výběru partnera, ale i u klimatizace. Ta totiž bude dominantním doplňkem vašeho interiéru. Jsou různé druhy klimatizací, například nástěnné, kazetové, podstropní a dokonce i parapetní připomínající radiátorové těleso. Existují i designově zajímavé modely, které skvěle zapadnou do prostředí bytu. Náročnější zákazníci si mohou vybrat ze širokého sortimentu značkových klimatizací, ze kterých můžeme zmínit například Toshibu, Daikin nebo Mitsubishi.

Výkon

Výkon je velmi důležitý parametr, který hraje zásadní roli při výběru klimatizace. Čím je pokoj větší, tím musí být větší i výkon klimatizace. Pokud si jako příklad vezmeme standartní pokoj o délce 7 metrů, šířce 3,5 metru a výšce 2,8 metru, bude objem místnosti 69 m³. Ideální volbou pro tento pokoj bude klimatizace o výkonu chlazení 2,5 kW. Pokud má ovšem místnost specifické parametry jako jsou velká okna nebo se jedná o podkroví, kde je málo světla, výkon klimatizace by měl být ještě vyšší.

Spotřeba

Na provoz klimatizace je zapotřebí elektrické energie, to ví každý. A dá se říct, že čím nižší je pořizovací cena klimatizace, tím vyšší je spotřeba elektrické energie. Smutné, ale pravdivé. V dnešní době klimatizace pracují na principu tepelného čerpadla, a umožňují tak i vytápění místnosti. Tyto klimatizace jsou sice dražší, ale využijete je také v zimě a jejich spotřeba je navíc až o 40 % nižší. Pokud ale v zimě nechcete topit přímotopem a v létě se chladit jen vějířem, tak tato klimatizace bude jasná volba.

Servis

Servis je skutečně důležitý, jelikož prodlouží životnost vaší klimatizace a také udržuje proudící vzduchu čistý, bez bakterií a jiných škodlivin. Záleží na prodejci, jak bude ochotný a vstřícný z hlediska poskytování servisu. Některé firmy poskytují zákazníkům slevu nebo i jiné zvýhodnění.

Cena

Záleží na vašem rozpočtu a samozřejmě na konkrétní vybrané klimatizaci, např. v závislosti na spotřebě a využití klimatizace jen k chlazení nebo i topení (viz bod 3), ale samozřejmě i kvalitě, značce atd. Naše doporučení však zní, raději si na začátku připlaťte, než abyste za několik málo let kupovali opět novou klimatizaci. Prvotní investice se vám v průběhu let opravdu vyplatí.

Topení

V dnešní době už skoro každá klimatizace dokáže i topit, což je velmi příjemné plus. Zainvestujete do jedné klimatizační jednotky a máte vystaráno na celý rok – v létě příjemný chládek, v zimě krásně teploučko. A ani z finančního hlediska neprohloupíte, protože provoz klimatizace vyjde daleko výhodněji než topení přímotopem nebo topným panelem.

Doufáme, že vám naše rady pomohly a vy si vyberete klimatizaci přesně podle svého gusta.

Jako sedmý a bonusový tip ještě zmíníme fakt, že klimatizace je vhodná, jak do bytu, tak rodinného domu. Pokud bydlíte ve městě, určitě přivítáte, že klimatizace dokáže čistit vzduch od poletavých částic, prachu, smogu a nejrůznějších zápachů. Je to tedy výborný způsob, jak udržet vzduch v místnosti neustále čistý a bez neustálého větrání. Tuto nespornou výhodu ocení především alergici, astmatici, děti a vášnivé kuchařky.

Pomocí integrovaného ionozátoru u klimatizací vyšší třídy navodíte doma příjemné klima hor či lesa. Vhodnou atmosféru můžete navodit i pomocí vůní do klimatizace, kterých se dnes vyrábí nepřeberné množství. Provoněný byt, kancelář, obchod či restaurace dodá místu tu správnou autenticitu.

Existuje spousta druhů klimatizací s rozdílnou cenou, ovšem každý z vás má jiné nároky.

Pokud si stále nebudete s výběrem vhodné klimatizace vědět rady, obraťte se nás. Rádi vám pomůžeme.