Co je stavební příprava pro montáž klimatizace?

Stavební příprava pro montáž klimatizace je návrh optimálního řešení a následná instalace rozvodů pro klimatizacenovostavbách nebo rekonstrukcích před finální úpravou povrchů tak, aby byla možná instalace klimatizačních jednotek bez viditelných lišt a trubek.

Stavební příprava pro montáž klimatizace je vhodná vždy, když je v plánu nebo by hypoteticky mohla v budoucnu nastat potřeba instalace klimatizací nebo tepelných čerpadel. Stejně jako rozvody vody, odpadů či elektřiny potřebuje i klimatizace svoji předpřípravu. Přípravou pro klimatizaci se vyhnete lištování potrubí, a pokud využijete speciální box je možné klimatizaci namontovat až za několik roků. Typickou možností přípravy je zasekání do zdiva, vedení rozvodů v SDK příčkách, po půdách nebo uchycení pod fasádou.

Přípravu pro montáž klimatizace je vždy potřeba přizpůsobit konkrétní potřebě. Jiná je příprava do hrubé stavby, jiná při rekonstrukci nebo do sádrokartonu. Jak probíhá příprava krok po kroku zjistíte zde.

Na odkazech níže se můžete seznámit více s praktickou částí:

Jelikož je každý typ přípravy specifický a přináší různá rizika, není vhodné, ani možné vše vypisovat na webové stránky. Doporučujeme, abyste se s vaším konkrétním dotazem na přípravu klimatizace obrátili přímo na naše odborné  poradce. Mají zkušenosti s řadou úspěšných instalací a bezplatně s vámi proberou vše potřebné a poradí vám s individuálním řešením.