Typy příprav

Přípravu pro montáž klimatizace je vždy potřeba přizpůsobit konkrétní potřebě. Návrh řešení a následná instalace rozvodů pro klimatizace se bude lišit v novostavbách či při rekonstrukcích, ale například i v sádrokartonu. Cíl všech typů montáží je ale stejný – aby byla možná instalace klimatizací bez viditelných lišt a trubek.

Typy příprav pro montáž klimatizací: do hrubé stavby, při rekonstrukci, do sádrokartonu a další typy příprav.

Příprava do hrubé stavby

Ideální stav, kdy je možné navrhnout a provést instalaci rozvodů pro klimatizace. Provádíme přípravu do všech typů zdiva používaného k hrubé stavbě domu. Do neomítnutého zdiva se schovají rozvody stejně jako další řemesla a zedníci pak jen rozvody zaomítají. Plastový box pak může zůstat roky nepoužitý a provedení termínu instalace klimatizace tak závisí čistě na rozhodnutí investora dle jeho potřeby. Cena hrubé stavby se nijak výrazně neprodraží a prostor zůstane vizuálně čistý.

Poptat/ Poradit s přípravou do hrubé stavby

Příprava při rekonstrukci

Příprava při rekonstrukci domu nebo bytu je v podstatě stejný stav jako při instalaci do hrubé stavby. Při rekonstrukci starého domu nebo rekonstrukci panelového bytu však musíme dbát zvýšené opatrnosti s ohledem na již stávající zabudované rozvody sítí a další dispozice prostoru. Ideální je poradit se v takovém případě s odborným poradcem. Po finalizaci povrchů zůstává opět prostor vizuálně zcela nenarušen.

Poptat/ Poradit s přípravou při rekonstrukci

Příprava do sádrokartonu

Sádrokarton je v poslední době velmi populární a rychlý systém stavby. Montáž sádrokartonových půdních vestaveb a dalších prostor ze sádrokartonových desek (SDK) ale nevýhodu ve formě daleko horších tepelně-izolačních vlastností než mají běžné cihlové zdi. V takovýchto případech je obvykle zejména v letních měsících v obytných místnostech k nevydržení a teploty i v noci neklesnou na přijatelnou a komfortní hranici.

Proto jsou přípravy v takovýchto prostorech nutností. Při tomto typu přípravy je vždy nutné zohlednit akustiku, požární odolnost a další požadavky SDK. Rozvody se v tomto případě provádí přímo v sádrokartonových příčkách nebo se trubky schovají v sádrokartonovém podhledu a po instalaci jen sádrokartonáři vše zaklopí sádrokartonovými deskami. Často je taková příprava pro zákazníka výraznou úsporou peněz, protože se v tomto případě dá navrhnout ideální trasa vedení. Díky přípravě nemůže dojít k poškození jednotek klimatizací při broušení a tmelení sádrokartonu a následném malování. Instalace klimatizace probíhá až po finální úpravě povrchů.

Poptat/ Poradit s přípravou do sádrokartonu

Další typy příprav

Zabýváme se i dalšími specifickými typy příprav jako jsou přípravy ve vinných sklepech, do panelu a betonu nebo přípravy pro tepelná čerpadla, pro multisplitové systémy s proměnným průtokem chladiva (VRV systémy) a další specifické instalace. Neváhejte se na nás obrátit s vašim speciálním požadavkem, jistě najdeme vhodné řešení i pro vás.

Poptat/ Poradit se specifickou stavební přípravou

Jelikož je každý typ přípravy specifický a přináší různá rizika, není vhodné, ani možné vše vypisovat na webové stránky. Doporučujeme, abyste se s vaším konkrétním dotazem na přípravu klimatizace obrátili přímo na naše odborné  poradce. Mají zkušenosti s řadou úspěšných instalací a bezplatně s vámi proberou vše potřebné a poradí vám s individuálním řešením.