Kdy je vhodný čas?

Nejlepší čas je ihned jakmile se ke stavbě nebo rekonstrukci rozhodnete. Poptávat si elektrikáře nebo vodaře je úplně běžnou věcí a stejně tak byste měli myslet i na chlazení. Pamatovat musíte také na to, že ve firmách se obvykle netočí specialisté na židlích a nečekají na telefonát zda by se za hodinu nemohli přijet podívat. Dát o sobě vědět včas není nikdy na škodu.

Jak postupovat?

Zda poptávku řešit emailem nebo telefonicky je na každém. Pokud zasíláte email je vhodné přiložit základní informace o prostorech, jejich rozměrech a účelu. Je také fajn přiložit půdorys nebo minimálně ruční nákres s uvedením kót, případně pár fotek z místa. Každopádně platí, že osobní prohlídka a konzultace na stavbě přímo se specialistou je vždy nejvhodnějším řešením.

Proč je prohlídka stavby a odborná konzultace tak důležitá

V případě, že se dojede specializovaný poradce podívat přímo na stavbu máte téměř vyhráno. Je běžné, že se při malých stavbách jako jsou rodinné domy různě mění dispozice a nebo dochází ke změnám v trasách řemesel. Specialista dokáže najít a navrhnout nejvhodnější řešení a občas se stane, že dovede přímo na místě navrhnout věc, díky které investorovi ušetří ohromné prostředky a vymyslí řešení, na které by v případě emailové komunikace nikdy nepřišla řeč. Každopádně taková návštěva netrvá nijak dramaticky dlouho, ve většině případů se vlezeme do hodiny.

Výsledky odborné konzultace

Cílem návštěvy odborníka na stavbě není aby odjížděl s tím, že cena bude 37 865 Kč a jen to musí naházet do excelovské tabulky. Důležité je aby byly vyloučeny nevyhovující a nalezeny jasné vhodné varianty řešení, kterých může být i několik. Až na tyto varianty Vám bude vypracována cenová nabídka. Nabídka je zpracována dle aktuálního vytížení rozpočtářů, obvykle do několika dní.

Schválení a objednávka

Po zpracování nabídky je tato zaslána na mail zákazníka ke schválení. Po obdržení nabídek pak klient vybere pro něj ideální variantu, podepíše se objednávka a je před-domluven vhodný termín realizace.

Co příprava obnáší?

Samotná příprava probíhá tak, že přijedou technici na stavbu a s investorem nebo stavbyvedoucím si ještě jednou celou přípravu odsouhlasí. Jsou vyřezány a vysekány drážky, do kterých se bodově uchytí vedení CU trubek, komunikační kabel a kondenzační hadice a to vždy s ohledem na budoucí umístění jednotek. Technici zajistí trubky proti vniknutí cizích předmětů a osadí do zdi plastový box pokud je součástí nabídky.

Koordinace s ostatními řemesly

Napojení kondenzátu zajistí instalatér, přívod napájecího kabelu elektrikář, zaházení pak zajistí omítkáři. Tito řemeslníci nejsou součástí naší dodávky, přesto rádi poskytneme součinnost a poradíme v případě potřeby. Cílem je vždy, aby byla konečná instalace plně funkční.

Montáž na přípravu pro klimatizaci

Po dokončení stavby přichází čas samotného osazení jednotek na přípravu. Po domluvě se zákazníkem přijedou technici a jednotky namontují a zprovozní. Zákazníkovi vše vysvětlí a předají a může se začít chladit.

Co získáte dobře odvedenou přípravou?

Pokud se příprava udělá jak má, získáváte ideálně umístěnou a funkční klimatizaci v dokonale čistém prostoru bez nevzhledných lišt a dalších rušivých prvků. Není nic hezčího.